Perfect Day

Ahojte, milé nevesty! Dúfam, že máte spevavú náladu, lebo dnes to bude celé len o pesničkách! A nie o hocijakých, ale takých, ktoré sú vhodné aj do kostola. Totiž, nie každá moderná pesnička o láske sa skutočne hodí aj na obrad do kostola a myslím, že hovorím za viacerých hudobníkov, že Hallelujah či Ave Mariu sa im už hrať nechce. Áno, áno, chápeme, sú to krásne pesničky, ale pri počte ich opakovaní už skutočne nie sú originálne či špeciálne. Zároveň, aj kňazi môžu mať výhrady proti výberu snúbencov, keďže, povedzme si úprimne, niektoré moderné pesničky sa naozaj nehodia medzi múry kostola. Práve preto vám dnes ponúkame zoznam 10 piesní, ktoré nádherne doplnia váš obrad a budú sa páčiť aj vášmu oddávajúcemu kňazovi.

Samozrejme, nehovoríme len o ceste uličkou - dané pesničky možno využiť v rámci celého obradu, prípadne pri odchode z kostola. Odporúčame zvoliť jemnejšie, pomalšie melódie s textom o láske, ktorých je momentálne viac než dosť.

Moderné pesničky

Čo sa týka súčasnej tvorby, tak človek má skutočne na výber zo širokého spektra skladieb. Kráľom romantických pesničiek je celkom určite Ed Sheeran, ktorého pesnička Perfect je skutočne klenotom hodným na svadbu. Jeho britský kolega James Arthur je tiež majstrom vo svojom remesle a pesnička Say You Won´t Let Go si tiež zaslúži zváženie, či nie je pre vás tá pravá. :) V Anglicku ešte zostaneme, keďže Harry Styles, pôvodne z One Direction, vydal naozaj kvalitný album, pričom Sweet Creature je naozaj "sweet".

Ed Sheeran - Perfect

James Arthur - Say You Won´t Let Go

Harry Styles - Sweet Creature

 

Trochu "klasiky"

Nie sú klasiky ako klasiky, tu máme na mysli skôr skladby staršie ako 4 roky, ktoré sa už stihli zapísať do sŕdc mnohých poslucháčov. K takým patrí napríklad snový Coldplay a ich pesnička Fix You, ktorú pozná asi každý. Prekvapivo so starším dátumom v našom zozname figuruje aj Christina Perri s pesničkou A Thousand Years, ktorá je stelesnením romantiky. Jason Mraz taktiež patrí k starým známym romantikom a celkom určite sa nechce vzdať vo svojej snahe o vašu lásku. :) Ak by sme sa chceli baviť o skutočných klasikách, tak nesmieme zabudnúť na Louisa Armstronga a jeho krásny svet!

Coldplay - Fix You

Christina Perri - A Thousand Years

Jason Mraz - I Won´t Give Up

Louis Armstrong - What A Wonderful Life

 

Inštrumentálne piesne

A nakoniec inštrumentálky, čo sú vlastne skladby bez spevu, ktoré dokážu navodiť tú správnu atmosféru. Napríklad takí The Piano Guys radi upravujú moderné pesničky na krásne verzie s klasickými nástrojmi, ako je klavír, husle či čelo - neprerobili náhodou aj vašu obľúbenú pesničku? Ďalšou inštrumentálnou klasikou je River Flows in You od Yiruma. Nedá nám nespomenúť inštrumentálnu verziu aj spomínaného Coldplay-u, konkrétne skladbu Viva La Vida, ktorá je skutočne veľkolepá a radostná a na svadbu absolútne dokonalá!

The Piano Guys - Beethoven's 5 Secrets - OneRepublic

Yiruma - River Flows In You

Aston - Viva La Vida (Coldplay classical cover)

 

Tadá, môže byť? :) Náš výber je skutočne len veľmi jednoduchý a chápeme, ak dané pesničky nie sú vaša šálka kávy, ale všetky piesne sa dajú prerobiť do určitého štýlu, len treba nájsť tých pravých ľudí, ktorí to urobia. :) Samozrejme, treba rátať aj s tým, či je v kostole z technického hľadiska možné púšťať hudbu, alebo či je potrebné zohnať hudobníkov, ktorí by to vedeli zahrať a zaspievať. A ak nikoho takého nepoznáte, my veríme, že na Slovensku sa nájdu talentované kapely, ktoré by toho boli schopné. Ostávame dúfať a držíme palce. :)

Prajeme vám krásny deň!

 

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame