Perfect Day

Pekné pondelňajšie predpoludnie želáme z Perfect Day! Podobne ako minulý týždeň, aj dnes sústredíme našu a vašu pozornosť na kategóriu designu a štýlu a povieme si čo-to o zamate. Tento, kedysi veľmi vyhľadávaný, luxusný materiál je momentálne už dlhšiu dobu na úpadku obľúbenosti neviest a je nespravodlivo podceňovaný.

Na to, aby mohol zamat naozaj vyniknúť, však netreba veľa... stačí primeraná dávka dobrého vkusu a citlivé zaobchádzanie. Keď sa to s ním preženie, namiesto wow efektu dosiahnete gýčový zlepenec, pretože hranica medzi týmito dvoma emóciami je tu veľmi tenká. Rozhodne sa oplatí dať zamatu šancu a nechať ho predviesť sa v tom najlepšom svetle. Práve v jesennom a zimnom období, kedy prevládajú tmavé farby a ťažšie teplejšie materiály, sa totiž zamat pre svoju hrejivú mäkkosť a elegantnú lesklosť stáva veľmi dobrou alternatívou k tenkým letným materiálom, ako je chiffon, organza alebo tyl.  Zakomponovať ho môžete tak do svadobnej výzdoby, ako aj pri výbere doplnkov alebo šiat. Veď napokon, posúďte samy, ako mu svedčí...

Krabička na prstienok

Ešte prv, než sa všetka paráda okolo svadby vôbec roztočí, je tu žiarivý prsteň, ktorý to všetko odštartuje. No a krásny šperk, samozrejme, potrebuje aj primeranú krabičku. :) Boli to práve nevkusné krabičký v tvare ružičky či srdiečka, ktoré mnohým  znechutili zamat, no uznajte, že takéto krásne krabičky na zásnubný prsteň sú o niečom úplne inom...

svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1399

Doplnky pre neho

Aj váš fešák musí vyzerať v svadobný deň tip-top. Pokiaľ veľmi neholduje klasickému obleku, skúste ho nahovoriť na zamatový. Je iný a tak trochu boho. Pokiaľ je to naňho už príliš, skúste to so zamatovým motýlikom, alebo napríklad so zamatovými topánkami, v ktorých sa bude citiť pohodlne ako v papučkách. :)

svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1400

Doplnky pre ňu

Či ste svadobný hosť, alebo priamo nevesta, každá z vás potrebuje oživiť svoj outfit doplnkami. Zamat poteší svojou univerzálnosťou a učarí srdiečku tak na topánkach, aj ako dievčensky romantická ozdoba do vlasov, alebo na šteklivom spodnom prádle...

svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1402 Elegancia v šatníku

Chystáte sa tento rok ešte na nejakú svadbu, ale neviete čo na seba? Čo tak top, alebo rovno celé šaty zo zamatu? V šatníku vám potom ani nebudú visieť veľmi dlho smutne na vešiaku, pretože ich neskôr môžete využiť aj na vianočný či silvestrovský večierok. No, kto by nemiloval praktické 2 v 1? :)

svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1403

Oznámiť to treba štýlovo...

Videli ste už oznámenia so zamatom? Že nie? Tak dnes tu pre vás máme aj takúto originálnu verziu tlačovín z papiera, ktoré sú doplnené malými detailami zo zamatu.

svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1404

Stuhy, stuhy, všade samé stuhy

Stuhy na menovkách, stuhy na kytici, stuhy na pierkach... kde lepšie by sa dal využiť zamat, ak nie pri stuhách? Kto povedal, že musia byť zo saténu alebo taftu, keď ich môžete mať aj takéto efektné zamatové.:)

svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1405svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1406

Luxus na stole

Ďalším skvelým miestom, kde môžete zakomponovať zamat, je hlavný stôl, ktorý zahalíte celý obrusom zo zamatu. Je to niečo iné, než len obyčajný obrus, a zároveň aj odvážny krok, no podľa nás to ako celok pôsobí naozaj dobre. Celkový dojem umocníte ešte zladenými zamatovými štólami, ktoré rozprestriete na stoly pre svadobných hostí.

svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1407svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1408

Pohodlne sa usaďte a...

....vyložte si unavené nohy v zamatovom kresle. Drink do ruky, trocha konverzácie s kamoškou, čo prechádzala okolo a hneď sa cítite ako znovuzrodená a pripavená pretancovať sa až do rána. Čo na to poviete? No nie je krásne a pritom úžasne jemné? Kto by ho nechcel na svadbe...:) Navyše ho stačí presunúť pred fotením do exterieru, a hneď je z neho výborná rekvizita.

svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1414

Padavé závesy

Zamat sa odjakživa využíval ako materiál na luxusné závesy, a to môžete využiť šikovne aj na svadbe, napríklad na výzdobu miesta, kde sa bude konať obrad, či ako pozadie pre fotokútik alebo stenu za novomanželmi.

svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1413

Milé prianie poteší...

...obzvlášť, ak vám ostane vyryté nielen v pamäti, ale aj na kúsku papiera. A nie len tak hocijakom, ale v knihe hostí obalenej v jemnučkom zamate. Takáto pamiatka na váš výnimočný deň sa bude podľa nás dokonca aj krásne vynímať na poličke v obývačke. :)

svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1412

Taak? Dali by ste šancu zamatu, alebo vás vôbec neoslovil? Napíšte nám váš názor do komentára pod článkom. Pre dnešok sa s vami lúčime a želáme krásny začiatok týždňa plný úsmevu!

*Credits* 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame