Perfect Day

Valentín je tu čo nevidieť, no skúste ho nevnímať ako sviatok zamilovaných, ale ako sviatok lásky... a ak aj momentálne nemáte polovičku, Valentín môžete po svojom osláviť aj vy, vsetči momentálne nezadaní a čakajúci na toho/tú pravého/pravú... :) Hlavne žiadne depky, život je predsa nádherný! :) 

Už v stredu, kedy sme sa venovali valentínskemu programu pre zadaných, sme vám sľúbili, že vám prinesieme pár tipov, ako prežiť Valentína, ak ste slobodní...  tak poďme na to! :) 

1. Extra dávka "sebeckej" lásky 

Doprajte si extra prejav lásky sami sebe. Nikde predsa nie je napísané, že Valentína môžete sláviť, iba ak máte polovičku. Ak ju aktuálne nemáte, nezabúdajte na seba - rozmaznajte sa, kúpte si obľúbený dezert, novú kabelku, po ktorej pokukujete už mesiace, choďte na masáž, pedikúru, kozmetiku... len tak, lebo sa ľúbite a vy najlepšie viete, čo vám urobí radosť. :)

V prípade, že ste dobrodružné tipy, checknite last-minute letenky, zbaľte sa a odleťte si užiť výlet, kde sa nemusíte prispôsobovať väčšine a môžete robiť, čo chcete a ísť, kam chcete. Ak však chcete ostať doma, nezabudnite na kvalitný relax a večer strávte nejakou obľúbenou činnosťou (prečítajte si knihu, pozrite obľúbený film, pustite si obľúbený album a len si ho vypočujte celý od začiatku až po koniec...) alebo činnosťou, na ktorú si stále neviete nájsť čas, napríklad si už konečne kúpte tú maľovanku pre dospelých, pastelky a objavte čaro relaxu vymaľovávania... ;)

2. Extra dávka nesebeckej lásky

Darujte valentínku mamine, sestre, kamarátke, ockovi, bratovi, starým rodičom, kolegyni v práci, či pokojne aj svojmu štvornohému miláčikovi... Prekvapte ľudí, ktorí to nebudú čakať, ktorí neveria na "Valentína", ktorí si myslia, že je to len o zamilovaných párikoch. Povýšte tento komerčný sviatok zaľúbených na sviatok lásky v každej jej forme - rodinnej, priateľskej, medziľudskej... usmejte sa na predavačku v obchode a poprajte jej pekný sviatok Valentína, vás to nič nebude stáť a jej doslova spravíte deň... :), prekvapte a bez ohlásenia navštívte rodičov či starých rodičov - môžete si byť istí, že sa nesmierne potešia tejto "prepadovke" uprostred týždňa.

Počuli ste už o tzv. "Galentine's Day"? Ide o vymyslený sviatok, ktorý "zaviedla" Leslie Knope - hlavná hrdinka amerického seriálu Parks & Recreation - a oslavuje sa 13. februára. Je to deň, kedy sa stretnú najlepšie priateľky - single, vydaté i zadané - aby oslávili svoje priateľstvo. Myslíme, že Leslie (či skôr scenáristi seriálu) to vymyslela perfektne, nemali by sme predsa zabúdať ani na svoje ženské spriaznené duše, ktoré sú tu pre nás stále a podporujú nás, kým sme v procese hľadania nášho pána pravého, prípadne ak momentálne neposlúcha... 

3. Usporiadajte valentínsku párty pre priateľov 

Nechcete ostať v tento deň doma sami? Zorganizujte párty, a nie hocijakú, valentínsku! Môžete ju ladiť do romantickej atmosféry, alebo naopak -  poňať to celé z tej druhej strany - antivalentínsky... Pozvite všetkých svojich single priateľov, každý nech so sebou privedie jedného svojho single priateľa, nachystajte tematické občerstvenie (napríklad valentínske cupcakes, ktoré môžete ozdobiť napríklad takýmito vtipnými zapichovačkami s nápismi - citátmi z piesní na viac, či menej romantickú nôtu... :) ), oznámte dress code (napr. oblečenie v červenej či ružovej farbe, tematické doplnky...), namixujte adekvátny playlist a oslávte sviatok lásky so všetkou pompou, ktorá k riadnej párty patrí. A kto vie... možno na nej stretnete svojho budúcoročného "Valentína"... :) 

4. Nájdite lásku na Valentína 

Ak nemáte priestory či možnosti na usporiadanie vlastnej valentínskej párty, skúste sa jednej takej zúčastniť. Na Slovensku funguje jedna milá popolitosť, ktorá si dala za úlohu pospájať čo najviac single osôb do párov... volajú sa LáskaTu a organizujú zoznamovacie akcie po celom Slovensku. Prirodzene, takú príležitosť ako sviatok Valentína si nemohli nechať ujsť a pripravili pre vás hneď niekoľko párty - viac info nájdete tu. Tak čo, naberiete odvahu a skúsite valentínske rýchle rande?

Budeme sa opakovať... no nezabudnite, bez ohľadu na to, či budete oslavovať Valentína sami alebo v spoločnosti svojich blízkych, odložte nabok mobily, odpojte sa od sociálnych sietí a plne sa venujte sebe, osobe, s ktorou budete tráviť tento večer, či aktivite, ktorej sa budete venovať. Užite si tento výnimočný sviatok plnými dúškami a kvalitne! 

Krásny predvalentínsky víkend prajeme z Perfect Day! 

Zdroje: 1 / 21 / 20 / 19 / 18 / 17 / 16 / 15 / 14 / 13 / 12 / 11 / 10 / 9 / 8 / 7 / 6 / 5 / 4 / 3 / 2

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame