Perfect Day

Presne o týždeň tu máme TEN sviatok, jednými milovaný, druhými odsudzovaný, sviatok sv. Valentína. Či už patríte do jednej, alebo druhej skupiny, je to deň, kedy si pripomíname a oslavujeme to, čo dáva našim životom zmysel - lásku.

Áno, lásku si treba prejavovať každý deň, nie iba na "povel" v tento deň... a súhlasíme tiež, že táto prílišná komercionalizácia tomu celému len škodí... ale zas... predstavte si tie absolútne neromantické typy mužov, ktorí sa naozaj nedokopú k ničomu romantickému sami od seba čo je rok dlhý... a presne pre takéto prípady je tento sviatok viac než potrebný, aby si ich polovičky aspoň jeden deň v roku užili to krásne romantické klišé ako z amerických filmov... ;) Skúsme sa teda odosobniť od toho, že na nás útočia červené ruže a srdiečka na každom rohu a pozrime sa dnes na pár netradičných spôsobov, ako by sme mohli inak, netradične osláviť tento sviatok a prekvapiť svoju polovičku niečím iným než nanútenou červenou ružou, srdiečkovou Milkou a večerou pri sviečkach... na čom, samozrejme, nie je nič zlé, ale dá sa to spraviť aj inak... ;) Ako? Napríklad takto... :

1. Tradičná večera trochu inak

Vziať sa a ísť na večeru niekam von je síce veľmi dobrý nápad, ale aj dosť prvoplánový... čo tak ozvláštniť si trocha tradičnú romantickú večeru? Možností, ako to zrealizovať, je hneď niekoľko: 

Spoločné varenie

Do príprav romantického pokrmu pre dvoch sa zapojte obaja, spoločne si vyberte, čo si uvaríte, rozdeľte si úlohy, pustite si hudbu, a hlavne, užite si to a zabavte sa! Pokojne zapojte kreativitu, vytvarujte kopček ryže do tvaru srdca, z obyčajnej mrkvy sa tiež dajú vyrezať nevídané kreácie... no a taký čokoládový toping na dozdobenie dezertu chutí ešte lepšie na perách polovičky... neveríte? Vyskúšajte... :) 

Piknik v obývačke

Ani jeden nie ste práve kulinársky typ? Objednať obľúbenú pizzu, či nákup v potravinách iste zvládnete poľahky a potom vám už stačí len dostatočný priestor na zemi v obývačke, pohodlná deka, pár vankúšov, ideálne krb (alebo aspoň milión sviečok) a romantický piknik vo februári môže začať... obzvlášť dobre sa pre túto príležitosť hodí šampanské a jahody... tlmená hudba v pozadí je nutnosť a romantické vyznania v súkromí vašej obývačky sa vám zapíšu do pamäte ako jedny z tých najkrajších... 

Lekcia varenia 

Predsa len by ste chceli niečo "špeci"? Máte kamaráta, čo vlastní reštauráciu, prípadne poznáte nejakého profi kuchára? Skúste ich zapojiť do svojich plánov a dohodnite sa na súkromnej lekcii varenia - či už vo vašej, alebo ešte lepšie, v kuchyni reštaurácie (čo asi z logických dôvodov nebude možné zrealizovať priamo počas valentínskeho večera, ale možno sa dohodnete na nejakom predpoludní v úplne iný deň, čo celej akcii dodá ešte netradičnejšiu atmosféru... ;) ) a uvarte si romantickú večeru či obed vo veľkom štýle. 

Večera pod hviezdami 

Stále sa vám to zdá málo originálne? Večeru pod hviezdami priamo na Skalnatom plese potom už naozaj dokáže prekonať len máločo. V špeciálnych termínoch máte možnosť vychutnať si netradičnú večeru priamo pod tatranskými hviezdami, ktorú započne nočná jazda lanovkou a okrem skvelej večere vás čaká aj prehliadka observatória, ktoré je pre bežnú verejnosť neprístupné. Zo 4 možných termínov počas celého roka sú dostupné už len dva, a to 17.02.2018 alebo 03.03.2018. Svoj termín si môžete zarezervovať tu

2. Movie night trochu inak 

Obaja ste filmové typy? Skvelé, spoločné záľuby sú základ spokojného vzťahu. Že vás to ale akosi neláka do kina práve v deň V? Aj to úplne chápeme. Movie night doma je celkom tradičná a dosť "obyčajná" záležitosť, no aj tu sa dá zapojiť trocha kreativity a môžete si byť istí, že na toto valentinské filmové pozeranie budete spomínať ešte dlho. A opäť k tomu stačí iba málo... pamätáte si, ako sme si kedysi ako deti stavali bunkre? Čo tak postaviť si takéto bunkrové hniezdočko lásky a pozrieť si film zaborení do mora vankúšov? Všetky potrebné "stavebné" materiály nájdete doma - základnú konštrukciu vytvoríte pomocou stoličiek, ktoré prekryjete dekou... a myslím, že ďalej už viete aj sami, ako pokračovať... ;) my snáď len poradíme menší upgrade - svetelnú reťaz (lebo romantické svetielka musia byť! :)), misu popcornu (alebo čokolády) a repráčiky zakomponované do stoličkovej "konštrukcie"... Či už tieto stavbárske práce zvládnete sami ako prekvapenie, alebo sa do toho pustíte spoločne, už necháme na vás... 

3. Zamilované odkazy 

Ak ste kamaráti so slovíčkami, možno vás zaujme tento spôsob, ako dať najavo svojej polovičke (či polovičiakovi) lásku, ktorú k nej/nemu cítite... Nejde o nič náročné, budete potrebovať len veľa papierikov a trocha básnického čreva. Láska je nekonečnou inšpiráciou, preto veríme, že nebude žiadny problém napísať aspoň 20 vyznaní lásky, či dôvodov, prečo svojho partnera ľúbite, čo si na ňom vážite, či si pár slovami pripomenúť momenty, ktoré poznáte len vy dvaja... ráno si trocha privstať a poskrývať ich na miesta, kde ich počas dňa určite nájde (napr. do vrecka džínsov, kabelky/tašky, peňaženky, založiť do obalu mobilného telefóna, diára, pribaliť k desiate, hodiť do topánky, obaliť do neho zubú kefku... fantázii sa medze nekladú...) a večer budete mať doma toho najšťastnejšieho človeka pod slnkom :) ;) 

4. Súkromná lekcia tanca

Týmto ulahodíme asi skôr dámam, ale možno aj niektorí páni budú prekvapení, ako zábavné a zbližujúce vie byť také obyčajné tancovanie. Tanec je jeden z najkrajších a najintímnejších prejavov lásky a určite stojí za to, aby ste mu dali šancu, ak máte aspoň trochu hudobný sluch a dokážete cítiť rytmus. Tanečný kurz je nielen originálnym darčekom pre akúkoľvek príležitosť (niečo o netradičných darčekoch sa môžete dočítať aj v jednom z našich článkov tu), ale aj plnehodnotne spoločne stráveným časom. Originálnym valentínskym tipom je súkromná hodina tanca - skúste si to predstaviť...  len vy dvaja (dobre, tak ešte tanečný inštruktor :)), tanečná sála, vaša pieseň a mini choreografia, ktorú si ešte neraz zatancujete, napr. na nejakej svadbe, plese, alebo pokojne aj doma, keď vám tú "vašu" zahrajú z rádia... 

5. Zopakujte si prvé rande

Radi sa vraciate v spomienkach k vášmu prvému rande? Premietate si v hlave, ako ste sa cítili, tú nervozitu a motýle v bruchu, miernu neistotu, nesmelé úsmevy... A spomínate si, kde ste sa stretli, čo ste robili, pili, jedli, či nebodaj ešte z útrob skrine vyhrabete aj to, čo ste mali vtedy oblečené? Skvelé! Máte tak perfektné predpoklady pre perfektné repete momentu, keď sa to všetko začalo... existuje snáď romantickejší scenár pre valentínsky večer? ;) 

6. Deň všetkých NAJ 

Ukážte, ako dobre poznáte svoju polovičku... Pripravte pre svojho partnera či partnerku deň, na ktorý len tak nezabudne a rozmaznajte ich vecami, ktoré zbožňujú... Obľúbené jedlo a nápoj na raňajky, drobná maškrta do práce (nie je dôležité, aby spĺňala charakter valentínskej sladkosti, ale aby to bola tá jeho/jej najobľúbenejšia maškrta), vybehnite na obed i večeru do obľúbenej reštaurácie, objednajte si obľúbené jedlo, večer si pozrite jej obľúbený film či športový zápas jeho obľúbeného tímu, pripravte playlist obľúbených songov, oblečte si outfit, ktorý na vás polovička vidí najradšej, zorganizujte výlet na obľúbené miesto... a takto by sme mohli pokračovať donekonečna, ale len vy viete, čo spraví tej vašej polovičke najväčšiu radosť a celé čaro tohto nápadu spočíva v tom, že svojmu partnerovi veľmi intenzívne dokážete, že to viete... :) 

Veríme, že našimi čitateľmi nie sú len čerstvo zasnúbené páry, ale aj družičky a družbovia, bratia a sestry snúbencov, či iné romantické duše, ktoré sú momentálne single... a my, samozrejme, nezabúdame ani na vás, preto vám už tento piatok prinesieme pár tipov, ako prežiť Valentína, ak ste slobodní...  

A nezabudnite, vypnite mobily (alebo aspoň internet) a plne sa venujte osobe, s ktorou budete tráviť tento večer. V dnešnej uponáhľanej dobe nie je žiadny dar cennejší ako čas, ktorý si navzájom venujete, tak si ho nezabudnite užiť naplno a kvalitne! 

Krásnu stredu, zvyšok týždňa i Valentína, nech už ho strávite akokoľvek, vám prajú vaše baby z Perfect Day! :) 

Zdroje: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12 / 13 / 14 / 15 / 16 / 17 / 18 / 19 / 20 / 21 / 22 / 23 / 24 / 25 / 26

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame