Perfect Day

Všetci to dobre poznáme. Po chutnej svadobnej večeri a príjemnej kávičke sa začne tancovať a postupne pribúdajú na stoloch taniere s koláčikmi. Kráľovnou večera je (okrem nevesty samozrejme) svadobná torta, ktorá sa slávnostne privezie na vozíku a mladomanželia ju následne rozkrájajú. Niekedy si však ako hosť ani nemáte čas tortu poriadne obzrieť a ... už je zjedená :D Čo je veľká škoda, pretože mnohé z nich sú ozajstné umelecké diela.

Postupne sa aj u nás udomácňuje sladký bufet, ktorého súčasťou bývajú nielen rôzne lákavé sladké maškrty, ale často aj samotná svadobná torta, ktorú máte možnosť po celý večer obdivovať, pofotiť si a pripraviť si chuťové poháriky na jej neskoršiu ochutnávku. Dôraz sa pritom kladie hlavne na estetickosť prezentácie a preto sú neodmysliteľnou súčasťou každého sladkého bufetu stojany v rôznych výškach, tvaroch, štýloch a farbách.  No a práve o nich bude reč aj v našom dnešnom článku :)

Minimalistická biela

Jednoduchá, čistá, hladká a doslova minimalistická ... taká je biela farba.  Nie je nudná, nevnucuje sa a necháva vyniknúť vašu svadobnú tortu a iné sladké hriechy, ktoré na ňu poukladáte.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0379 Pastelky

K svadbám jednoducho patria jemné pastelové odtieňe žltej, oranžovej, ružovej, fialovej, modrej, zelenej, šedej ... nezabudli sme nejaký? Dobrá správa je, že si to uvedomili už mnohí výrobcovia a okrem klasickej bielej, sa vyrábajú stojany na torty z keramiky, porcelánu, dreva alebo plastu už vo všetkých možných farbách, na aké si spomeniete. Stačí už len zladiť s vašimi svadobnými farbami :)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0381 Na skle maľované ...

Elegantné stojany zo skla a kryštálu sú ďalšou skvelou možnosťou, ako vystaviť všetkým na obdiv vašu svadobnú tortu. Nám sa výnimočne páčia práve tie so skleneným vekom, ktoré nielen, že pôsobivo ozvláštnia váš sladký bufet, ale zároveň ochránia  tortu pred dotieravým hmyzom.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0382 Keď jedno poschodie nestačí ...

Klasika vas nebaví? Tak tu je pre vás ombre svadobná torta s tromi oddelenými poschodiami na špecialnom stojane. Novinkou sa stali v poslednej dobe tiež netradičné svadobné torty ako vidíte na fotke vpravo. Na etažérku naukladáte pre hostí cupcakes vy sa už viac nemusíte trápiť s krájaním. Pohodlné, no nie?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0383 Rustikálny štýl 

Do rustikálneho štýlu sa zamilovalo uz veľa neviest a momentálne sa s ním stretávame aj na mnohých svadbách na Slovensku. Ani my teda nezaostávame a prinášame vám niekoľko stojanov na tortu, ktoré kombinujú nielen prírodné prvky ako je drevo alebo vŕbové prúty, ale aj menej používané materiály ako je drôt a plech. Sme zvedavé, ktorý si vás teda získa :)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0378svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0377 Na morských vlnách ...

Plánujete osláviť váš veľký deň v našom obľúbenom námorníckom štýle? Výborne! Máme dnes pre vás hneď dva originálne nápady :) Kormidlo či kotúč lana sa predvedú na vašej svadbe v novej funkcii a vaša svadobná torta tak získa netradičný stojan.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0374 Glamour bodka na záver ...

Perly, zlato, striebro, drahé kovy ... ktorá z nás po nich netúži? A čo tak naservírovať vašu svadobnú tortu rovno na luxusný podstavec v zlatom či striebornom prevedení? Ak máte k tomu radi vintage ako my, tak nasledujúce kúsky rozhodne ulahodia vášmu oku :)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0368svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0366 svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0365

Tak? Na akom stojane sa bude vynímať vaša svadobná torta? Ako ste mohli vidieť v dnešnom článku, výber je naozaj bohatý. Už si len vybrať taký, ktorý najlepšie pasuje k téme, štýlu, prípadne farebnej kompozícií vašej svadby. Navyše vám takýto skvelý kúsok ostane aj po svadbe a môžete na ňom naaranžovať drahému vaše pekárenské výtvory aj v budúcnosti:)

To je od nás na dnes už všetko. Želáme vám krásny pondelok a celý zvyšok týždňa!

*Credits* 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

 

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame