Perfect Day

K svadobným prípravám rozhodne patrí výber svadobného fotografa. V poslednej dobe sa na našom trhu roztrhlo vrece so svadobnými fotografmi, čo nám, pravdupovediac, hrá do kariet. Konečne si je z čoho vyberať! Dôležité však je, nájsť si fotografa podľa svojho gusta a vzájomných sympatií. Každý fotograf má svoj štýl, techniku a osobitný prístup. Vnáša do fotografií kus seba a má vlastný pohľad na to, ako spracovať váš veľký Deň. Pri výbere fotografa sa preto riaďte rovnakým meradlom ako pri výbere svadobných šiat - srdcom. Ak vás jeho tvorba dokáže dojať, potešiť, rozosmiať alebo rozplakať, rozhodne choďte do toho! Emócie prenesené na fotopapier sa stávajú večnými. Nenechajte sa o ne obrať len preto, aby ste neurazili tetu z druhého kolena, matku amatérskeho fotografa, ktorý minulý rok začal fotiť západy slnka nad morom a veľmi ho to baví. Že vás to vyjde len na 150 Eur + pokoj v rodine? Mhmmm, na niektorých veciach šetriť netreba... už len pre ten "pokoj v rodine" :-D Nechceme vás navádzať na dobré, ale v našej ponuke "Koho odporúčame" máme talentovaných fotografov, ktorí rozhodne stoja za povšimnutie. Možno nie v rodine, ale pokoj v duši zaručený ;-)

Ako postupovať pri výbere svadobného fotografa

  1. Dôležitý je prieskum trhu. Poklikajte po internetových stránkach, facebooku, Perfect Dayi a inšpirujte sa. Prezrite si svadobné fotogalérie a zostavte rebríček TOP fotografov (alebo vynechajte bod 1 a hneď navštívte náš blog :-))
  2. Kontaktujte fotografov, ktorí sa umiestnili na horných priečkach vášho TOP rebríčka. Obsahovať by mal aspoň 3 priečky. Začnite NO.1 a zistite obsadenosť!
  3. Ak je váš TOP fotograf voľný, dohodnite si stretnutie. Nedeľná  kávička dokonalo uvoľní atmosféru a pomôže vám vzájomne sa spoznať. Osobné stretnutie pred svadbou je kľúčové. Máte skvelú príležitosť dohodnúť si podmienky, upresniť predstavy, spoločne vymyslieť niečo originálne, šité na mieru práve vám. Škoda takúto možnosť nevyužiť!
  4. Predpremiéra v podobe predsvadobného „rande“ fotenia je najlepšia možnosť, ako znížiť predsvadobné napätie. Pri rande fotení ide o zábavu a užívanie si jeden druhého. Počas cca 2-hodinového fotenia s partnerom zistíte, aké pozície vám najviac svedčia, omrknete lokalitu, nacvičíte úsmevy, smiešne grimasy a fotograf bude po tomto fotení presne vedieť, ako sa na váš deň „D“ pripraviť.
  5. Ak po rande fotení (alebo už pri nedeľnej kávičke?) zistíte, že vám váš fotograf predsa len nie je celkom po chuti, stále máte čas vrátiť sa k svojmu TOP zoznamu. Pozor, s hľadaním svadobného fotografa začnite čo najskôr, termíny na novú svadobnú sezónu sa postupne míňajú!

A keď už sme pri tom dojatí... V dobe digitálnych fotoaparátov s neobmedzenou pamäťou a všemožnými spôsobmi práce s fotkami by bol priam hriech nepofotiť všetko, čo ste na svadbu pripravili. Poznáte to, listujete svadobným albumom (alebo CD-čkom??), ste na fotke číslo 100, ale nevestu ste ešte nevideli. Zato svadobnú kyticu, tortu, chutné koláčiky, svadobné pierka, topánky, obrúčky, parfémy, stolovanie, menovky... ste videli každé na minimálne 20-tich záberoch. Kde sú tie časy 36 obrázkových filmov? :-D Chutné malé tortičky, či vysnívané lodičky, vám možno dokážu poštekliť zmyslové bunky, rozhodne by vás však nemali obrať o naozaj dôležité momenty vášho svadobného dňa! Svadobný deň je plný neudržateľných emócií. Jediný, kto ich dokáže v tento deň zachytiť, je šikovný a všade prítomný fotograf (ak práve nestojí pri koláčikoch :-))

Vráťme sa v čase o krok späť, od koláčikov a honosnej svadobnej výzdoby do doby B.C. (before cupcakes) a zamerajme svoju pozornosť (resp. pozornosť fotografa) na skutočne čarovné okamihy. Dojaté svadobné mamy upravujúce vaše svadobné šaty, hrdých otcov sprevádzajúcich vás k oltáru, zdraviu sa tešiacich starých rodičov vychutnávajúcich si široký kruh rodiny a výskajúce deti, prežívajúce váš deň ako nikdy nekončiacu sa rozprávku... To sú okamihy, ktoré treba uchovať! Povedzte, nie je to krása? Navyše, dojemné aj po rokoch!!

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0136Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0137Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0138

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0140

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0139Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0141Ako ste na tom vy? Našli by sa vo vašom svadobnom albume takéto krásne, emotívne momentky? Túžite po takých? Dajte nám vedieť vaše skúsenosti so svadobnými fotografmi, alebo vtipné príhody z fotenia. Nenechajte si ich pre seba ;-)

* Credits *  1  2  3  4  5-7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame