Perfect Day
Dobré ránko, milí čitatelia! Dnešný článok je netradične venovaný mužom, lebo predsa len, svadba (vraj) nie je len o žene. :) Ale opäť to nebude o ženíchoch, ale o družboch - každý muž by mal mať aspoň jedného. O tom, ako byť dokonalou družičkou, sme písali už minulý týždeň, takže dievčatá nesmúťte a kliknite sem. A na čo takí družbovia vlastne slúžia? Pôvodne plnili funkciu uvádzačov a vodili hostí na svoje miesta. Prípadne to boli mladí muži pred ženbou, ktorí mali podporovať ženícha a sprevádzať družičky. Až tak veľa sa toho nezmenilo, ale niečo áno. Tak sa na to poďme pozrieť:

Rozlúčka so slobodou

Správni družbovia by hneď mali začať rozmýšľať nad rozlúčkou so slobodou, keď sa dozvedia, že budú družbovia na niekoho svadbe. Veď kto iný by takú párty mohol naplánovať, ako bratia, kamaráti či ženíchovi známi. Oni ho (okrem snúbenice) poznajú najlepšie, takže by mali vedieť, aký druh zábavy sa ženíchovi bude páčiť - či už nejaký športový zápas, extrémne športy, turistika, alebo alkohol, ruka hore, atď. Veď to poznáte...perfectday-svadba-slovensko-svadobna-inspiracia-druzbovia_0235

Viete viazať kravatu?

Družbovia by, podobne ako družičky pri neveste, mali stáť v deň D pri ženíchovi hneď od začiatku. Nehovoríme priam o nejakej prespávačke, to majú v záľube skôr ženy, ale prísť v deň svadby za ženíchom, spýtať sa, či niečo netreba pomôcť (ako napríklad zaviazať spomínanú kravatu či motýlika) a byť na ženícha hrdý. Proste pri ňom stáť. Nič viac, nič menej.

Zdroj informácií

Svadba je vo všeobecnosti veľmi hektický a chaotický deň, preto nie je najlepšie, keď sa o všetko starajú len mladomanželia. Družbovia i družičky by mali slúžiť aj na to, aby vedeli hostí usmerniť, ak by im niečo nebolo jasné a aby sa hostia nechodili pýtať nevesty a ženícha, kam si majú sadnúť. Skúste sa dopredu poinformovať, ako budú veci prebiehať a osloboďte tak mladomanželov od nekončiacich otázok. Určite vám za to budú vďační.

Trošku odvahy

Tento bod asi nie je pre všetkých, no určite sa nájdu aj takí, ktorí sa na túto úlohu radi podujmú. A čože sa skrýva pod týmto tajomným názvom? No predsa ploskačka s tekutou odvahou! Alkohol je na svadbách dobre známy a občas aj ženích potrebuje trochu postrčiť do záväzku, ktorý vlastne sám podnietil žiadosťou o ruku. A ak ženích nepije, opäť stačí len stáť a podporovať ženícha svojou prítomnosťou. To je dakedy lepšie ako alkohol. perfectday-svadba-slovensko-svadobna-inspiracia-druzbovia_0232

Asistenti pri gratuláciách

Už je u nás celkom zaužívané, že družičky pri gratuláciách mladomanželom preberajú kvety, no čo s takými družbami? Prácička pre nich sa určite vždy nájde, môžu napríklad odnášať spomínané kvety do auta/do sály/hocikam, môžu preberať dary mladomanželom, môžu ponúkať hostí prípitkom či koláčmi, môžu s družičkami pripínať pierka svadobným hosťom... Je toho proste veľa, s čím sa dá pomôcť, stačí sa len spýtať. :)

Šofér k službám

Potrebuje nevesta so ženíchom odvoz na obrad či na hostinu? Radi šoférujete? Tak to bude prácička ako vyšitá pre vás! Veď prečo by sa mali mladomanželia niekam voziť sami, keď v ich veľký deň môžu mať osobného šoféra? To už znie trošku luxusne, nie? :) A nie je nič lepšie, ako mať po boku niekoho, koho máte radi a komu môžete dôverovať.

Aby družičky nepresedeli svadbu

Ó, áno, na toto by sa nemalo zabúdať. Pokiaľ vám bola pridelená nejaká družička, nemali by ste ju ignorovať či nechať v štichu po celú svadobnú zábavu. Aj keď možno nie ste zdatný tanečník, určite svojou odvahou potešíte nejednu družičkovskú dušu - lebo povedzme si na rovinu, presedieť svadbu je ako stáť v kúte na párty pre nezadaných. Chápeme sa? :P perfectday-svadba-slovensko-svadobna-inspiracia-druzbovia_0234

Únos nevesty

Starý známy únos nevesty na slovenských svadbách zväčša nechýba, a kto je zaň zodpovedný? No predsa dobrobrajní kamaráti ženícha a.k.a. družbovia! Aj keď ženíchovi unesiete nevestu, aspoň sa o ňu nebude až tak strachovať. Alebo práve naopak? :D No, nám sa z toľkých obrázkov sympatických mužov v oblekoch až zatočila hlava! Snáď sme na nič nezabudli a obsiahli sme všetky družbovské povinnosti! Ak aj nie, tak nám určite dajte vedieť. Zatiaľ vám však prajeme krásny septembrový týždeň. :) Váš Perfect Day team :)

*Credits* 0 1 2 3 4 5 6 7

 
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame