Perfect Day

Prajeme krásne pondelkové ráno z Perfect Day! Tento týždeň sa bude niesť v znamení lásky, keďže pohľad na kalendár hlási, že po roku máme v sobotu opäť sviatok sv. Valentína:)

Príbeh o jeho pôvode poznáme hádam všetci, ale možno práve sprievodná masívna reklamná kampaň, ktorá sa na nás valí zo všetkých strán, spravila z toho krásneho sviatku tak trochu konzumnú záležitosť. Pravdou ostáva, že lásku si máme prejavovať celý rok, i keď na to častokrát zabúdame pre všetky povinnosti a uponáhľaný štýl života. Práve Valentín nám dáva možnosť sa trochu zastaviť, nájsť si čas v našom plnom diári a byť tu v tento deň naplno jeden pre druhého.

Uvažujete, ako obdarovať vašu polovičku? Túžite vymyslieť naozaj výnimočné rande? Zabudnite na hrnčeky, plyšáky a sošky zo supermarketu! Rezerváciu v obľúbenej reštaurácii, kde menu kartu poznáte aj pospiatočky, tiež odporúčame odložiť bežný deň. Ak sme vám práve vytrhli vietor z plachiet, ste na správnom mieste! Pripravili sme pre vás niekoľko inšpirácií, ktorými si vášho Valentína určite ozvláštnite.

1. Láska nepozná čas ...

Ach tá láska! Nepozná čas ani vek. Do cesty sa nám dokáže pripliesť v každom veku. Ak patríte k šťastlivcom, ktorí ju už stretli, určite si túžite uchovať momenty štekliacich motýľov v bruchu aj po rokoch. Medzi našimi dodávateľmi nájdete množstvo výborných fotografov, ktorí s radosťou zachytia vaše spoločné chvíle prostredníctvom objektívu. Skvelý tip na valentínsky darček, čo poviete? Kto by netúžil po krásnych fotografiách, ktoré si budete môcť aj po rokoch prezerať so slovami "Vidíš drahý, akí sme boli mladí? Pekní? Štíhli? :-D" Prípadne ich ukazovať deťom so slovami "Pozri na mamu, keď mala 25 rokov. No nie je to kočka?". Jedno takéto fotenie môžete od nás a Inspired By Love vyhrať. Ako? Čítajte ďalej :)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0026

 2. Láska na kúsku papiera ...

Sviatok sv. Valentína je hlavne o vyznaniach lásky. Nie vždy však vieme nájsť ten správny spôsob a formu (hlavne, ak je to prvýkrát). Preto sme pre vás našli niekoľko nápadov na netradičné vyznania lásky, ktoré stihnete pripraviť takpovediac o päť minút dvanásť. Zájdite do papiernictva a kúpte pekný ozdobný papier v ružovej alebo červenej farbe, prípadne si ho vytlačte z internetu. Zviazaním viacerých listov vyrobte malú knižku, ktorej obsahom budú dôvody prečo ho/ju milujete. Odkazy môžete aj nastrihať a vložiť do papierovej škatuľky,  prípadne sklenej či plechovej dózy, ktorú ozdobíte stuhou. Ešte jednoduchšie je kúpiť fotorámik a vaše vyznanie zarámovať, alebo napísať na sklo. Šikovné ruky sa zaisto potešia nápadu našiť na vankúšovú obliečku červené srdce s malým vreckom, do ktorého vložíte vyznanie lásky.  Určite tým vášho drahého/drahú dojmete k slzám. Tak šup šup do strihania, písania a tvorenia! Fantázii sa medze nekladú ;-)

Valentin_vyznania

3. Láska kvitne v každom ročnom období ...

Drahí muži, možno si myslíte, že darovať žene každý rok "iba" kvet je strašné klišé... Mýlite sa! Nepoznáme ženu, ktorá by sa nepotešila krásnej kytici. Ak môžme poradiť, neupriamujte vašu pozornosť výhradne na klasickú ružu. Buďte kreatívni! Pridajte k nej aj iné kvety. Stupnica teplomeru síce ukazuje mrazivé hodnoty, no vďaka importu zo zahraničia máme v kvetinárstvach naozaj bohatý výber nádherných kvetov. Nebráňte sa ani kvetom v črepníku. Ženy si ich rady vystavujú na parapetnej doske doma alebo v práci. Vo fantastických kvetinárstvach ako Ateliér PapaverWolfert, Biely Ateliér, FlorDeLuxe vám určite veľmi radi poradia. Ak túžite po zmene a veľkom prekvapení, pošlite ich po kuriérovi. Záhadný odkaz nesmie chýbať (napr. "Buď mojím Valentínom!" alebo "Som len tvoj!"). Úspech zaručený!!!

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0034

4. Láska ide cez žalúdok ...

Už naše staré mamy vraveli, že láska ide cez žalúdok. Musíme uznať, že niečo pravdy na tom bude. Koniec koncov, dobre najedený muž = spokojný muž. Platí to však aj naopak. Nech zdvihne ruku žena, ktoré nie je "hotová", keď jej jej drahý pripraví chutnú večeru?! Prekvapte svoju lásku a pripravte valentínsku večeru s romantickým prestieraním a tlmeným osvetlením. Na takéto gestá sa nezabúda! Že si na gastronomické umenie netrúfate? Nevadí, máme pre vás tip! Castel Pension Restaurant v Mierove pre vás pripravil veľmi chutné valentínske menu, a navyše tam môžete stráviť aj romantickú noc. Niet čo dodať :)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0039

5. Láska je tak sladká ...

Nezabudli sme ani na tých, ktorí milujú sladké. Do utorka môžete pre svoju lásku objednať valentínske makarónky od Lucette (dokonca aj  s vyznaním lásky). Giraffe bakery myslí aj na zábudlivcov, ich senzačné cupcakes si môžete objednať vo forme valentínskeho mixu až do štvrtka. Chutné kytice si pre vás tiež pripravili originálnu valentínsku ponuku v podobe ovocných kytíc, či iných pochúťok z ovocia, poliatych pravou belgickou čokoládou. Skvelá voľba pre dámy držiace líniu ;-) Ak si práve čítate náš valentínsky článok a v kalendári svieti piatok, nezúfajte, stále nie je neskoro na domácu výrobu! Či už sa potrápite zložitejšou prípravou čokoládových bonbónov, alebo upečiete a ozdobíte jednoduché perníkové srdiečko, určite tým svoju polovičku potešíte. Veď ste ich pripravili s láskou a o to predsa na Valentína ide :)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0030

6. Láska má rada kreativitu ...

My v Perfect Day milujeme kreatívne nápady! Práve preto vám dnes prinášame záujímavý, a hlavne finančne nenáročný, darček pre vášho najdrahšieho. Hovoria vám niečo tzv. "kupóny lásky"? Internet je plný hotových šablón, ktorými sa môžete pri vlastnej tvorbe inšpirovať. Alebo si ich môžete zadarmo stiahnuť, takže ich následne len vystrihnete, zabalíte a VOILÁ, super darček je na svete.  Poriadne sa pri tom odviažte! Popri "slušných" kupónoch typu "raňajky do postele", "objatie" alebo "umytie auta", pridajte aj nejaké sexy kupóny, ktorými mu prisľúbite tančeky v spodnom prádle, alebo splnenie niektorých z jeho najtajnejších želaní. To ho rozhodne dostane! Môžete pridať aj dátum spotreby, no garantujeme vám, že si svoje kupóny minie rýchlejšie než si myslíte:)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0027

7. Láska je hravá ...

Láska sa s nami v živote niekedy naozaj pohráva, ale čo tak otočiť garde a na Valentína sa zahrať s vašou láskou? Pripravte pre svoju polovičku originálnu hru na spôsob pokladoviek (angl. Scavenger hunt), kde sa na základe tajomných indícií, riešenia rébusov, skladačiek puzzle, či hľadania rôznych ukrytých predmetov vo vašom byte a okolí, postupne prebojuje k výhre. Výhrou môže byť naozaj čokoľvek, čo máte možnosť ukryť v nejakej škatuľke, trezore či truhlici (napr. dobrá fľaša whisky, beauty balíček, šperk, lístky do kina na 50 odtieňov šedej, či permanentka do fitka).

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0040

8. Láska potrebuje niekedy oddych ...

Všetci to dobre to poznáme... Z práce sa ponáhľame domov, nakúpiť, navariť, stretnúť sa s rodinou, pripraviť sa na poradu, prespať a ráno opäť do práce. Takto to ide deň čo deň, no nám už akosi dochádza energia. Je načase dať tomu veľké  STOP a vyhradiť si čas jeden pre druhého. Áno, reč je o wellness pobyte. Na výber máte bohatú ponuku valentínskych víkendových pobytov za prijateľné ceny nielen na Slovensku, ale aj v Rakúsku či Maďarsku, ktoré vás svojou kvalitou a službami rozhodne nesklamú. Alebo čo tak objednať 3-hodinový vstup  do wellness sveta? V súkromí si môžete vychutnať spoločnú masáž, rôzne typy sáun, či bublinkový kúpeľ vo vírivke s pohárom sektu v ruke. Úžasné! Ak je vašou spoločnou vášňou cestovanie, prekvapte svoju lásku letenkou do Paríža, Ríma alebo  Benátok. Veď čo je romantickejšie, ako víkend strávený v jednom z najkrajších miest lásky?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0042svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0043

Ok a teraz späť k súťaži ;) Soňa z Inspired By Love má pre jeden šťastný pár nachystané úžasné rande fotenie Len my. Celá súťaž bude prebiehať len počas tohto týždňa, takže ak sa chcete zúčastniť, musíte konať rýchlo:)

Ako na to? Chceme vedieť, aký najlepší darček na Valentína ste dostali. Prípadne sa s nami môžete podeliť aj o to, aký bol ten najhorší, čo ste kedy dostali:) Príhody nám treba poslať emailom na info@perfectday.sk najneskôr do utorka 10.2. do 18:00. Z vašich príbehov vyberieme tie najlepšie, ktoré uverejníme už túto stredu. Od stredy do štvrtka (18:00) budete môcť hlasovať za ten, ktorý sa vám páči najviac. Výhercu vyhlásime v piatok. Jednoduché nie?

Ak máte nejaký originálny tip na valentínsky darček, alebo poznáte netradičný príbeh spojený s Valentínom, nehanbite sa nám napísať. Už teraz sa veľmi tešíme :)

*Credits * 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame