Perfect Day

Podľa tradície bola pôvodne malá družička príbuzná alebo samotná dcéra nevesty, ale dnes to býva často už aj dieťa niektorého z priateľov novomanželov. Vek malej družičky je zvyčajne medzi  tromi až ôsmimi rokmi a jej jedinnou povinnosťou je ísť počas obradu tesne pred nevestou s malou kytičkou alebo s košíkom s lupienkami kvetov. Malý družba býva tiež príbuzný alebo syn novomanželov či priateľov a nemal by byť mladší než 5 a starší než 10 rokov. Nesie vlečku alebo závoj nevesty, prípadne malý vankúš so snubnými prstieňmi alebo doprevádza malú družičku.

Určite budete s nami súhlasiť, že stačí jeden pohľad na malý párik drobcov oblečených ako malá verzia nevesty a ženícha a vy aj všetci prítomní sa musia jednoducho usmievať. Deti majú totiž v sebe istú magickú rotomilosť a úžasnú pozitívnu energiu, ktorou vedia "nakaziť" aj nás dospelých a dodať tak svadbe ten potrebný final touch :) Zahrňte ich teda do svojich svadobných plánov a pripravíte nielen sebe, ale aj im nezabudnuteľný zážitok.

Samozrejme, že je dôležité naše malé ratolesti aj adekvátne obliecť, tak si poďme povedať niekoľko základných zásad a tipov pre výber toho správneho oblečenia. Najprv sa zameráme na malú družičku.

1. Strih

Či zvolíte pre vašu malú fešandu padavé šaty, alebo šaty so širokou sukňou do áčka je len a len na vás. Základné pravidlo však je, aby ste vybrali taký strih šiat, ktorý dokonale sedí postave a výške vašej malej družičky a v ktorých sa bude cítiť dobre po celý svadobný deň. Nechceme predsa, aby sa nám naša malá družička potkla o pridlhé šaty, alebo aby sa jej  pritesné šaty nebodaj natrhli pri tancovaní. Deti bývajú veľmi kritické a náladové a verte, že ak sa v nich bude cítiť nepríjemne, dá vám to pocitíť v tej najnevhodnejšej chvíli.

Malý tip od nás: K dokonalému vzhľadu vašej malej družičky patria aj pasujúce topánky a doplnky. Detské topánočky nesmú byť primalé, ani priveľké a určite by mali mať rovnú podrážku a remienok, aby sa vašej malej družičke nevyzúvali. Čo sa týka doplnkov, odporúčame pre malé družičky napríklad venček, alebo čelenku do vlasov zo živých či umelých kvetov, ktoré by ste mali zladiť štýlovo a farebne k vašej zvyšnej kvetinovej výzdobe. Nám sa neskutočne páčia a vám?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0141

2. Materiál

Určite sa vyhýbajte príliš krčivým materiálom alebo látkam, ktoré sa ľahko trhajú. Šifón je síce krásny a veľmi jemný, ale zároveň aj dosť krčivý, čiže ste by ho mali radšej nahradiť tylom. Jemný či hrubší, elastický alebo neelastický  -  dnes už je na trhu naozaj bohatý výber tylu vo všetkých možných farbách. Dokonca sa ani nestrapká, takže sa nemusí ani zahýbať na konci. Ideálne! A vaša malá družička bude vyzerať v tylových mini šatočkách ako malá víla:)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0131

Deti milujú trblietky. Nič tým teda nepokazíte, ak vašu malú družičku rozžiarite tylovými šatami posiatými  ligotavými flitrami a kamienkami. Ešte spodnička a vaša malá družička je nachystaná!

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0133

Namiesto celotylových šiat môžete zvoliť iba sukňu z tylu. Známe Dolly alebo Tutu sukničky sa dajú kúpiť (napr.  svadobnom salóne Soireé v Nitre) v rôznych farbách, ktoré stačí doplniť napríklad bielym tričkom s krátkym rukávom alebo farebným topom na ramienka z úpletu. Nezabudnite, že tričko či top by mali byť elastické a pohodlné, ale zároveň by mali obsahovať dostatočný podiel bavlny, aby sa vám malá družička priliš nespotila a nedostala náhodou alergickú reakciu.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0130

Čipka je ďalším veľmi obľúbeným materiálom, ktorý sa vám takmer vôbec nepokrčí. Navyše pôsobí romanticky a  elegantne s nádychom luxusu.

Malý tip od nás: Odporúčame vybrať o niečo drahšiu kvalitnejšiu francúzsku čipku, inak vám hrozí, že šaty pre malú družičku budú pripomínať starú záclonu a to predsa nechcete.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0128

3. Farba

Aká farba je najvhodnejšia? Taká aká sa vám páči:) Spravidla by mala však farba šiat malej družičky harmonizovať s ostatnými družičkami s farebnou paletou vašej výzdoby.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0142

4. Vzor

Nebojte sa vzorov! Veď šaty s kvietkami, pásikmi, bodkami, alebo s aztéckym vzorom dokážu vyzerať rovnako slávnostne ako jednofarebné a vaša malá družička v nich bude veľmi roztomilá. Pokiaľ ste boli doteraz skeptické, nasledujúce fotky vás určite presvedčia:)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0135

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0144

5. Štýl

Vintage či retro udáva v posledných rokoch tón mnohým svadbám nielen v zahraničí ale už aj na Slovensku. Ak ste sa aj vy rozhodli pre tématickú svadbu, nezostaňte iba pri výzdobe, ale inšpirujte sa vašim vybraným štýlom aj pri výbere šiat pre malú družičku. Malá verzia Audrey Hepborn, alebo šaty v štýle Great Gatsby? Nevieme si vybrať. Obe sú úžasné!

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0143

6. A na záver .....mužský doprovod

Nebojte sa, nezabudli sme ani na malého družbu. Výber oblečenia pre mladého pána je však v porovnaní s malou družičkou oveľa jednoduchší a nezaberie vám teda ani toľko času (a nervov). V podstate si môžete vybrať z dvou alternatív. Prvou je nestarnúca klasika: mini oblek s motýlikom alebo kravatou vo farbách ženíchového outfitu. Druhou možnosťou sú dlhé alebo krátke nohavice (príp.rifle, ak sa to hodí k štýlu svadby) s bielou košeľou, trakmi a motýlikom či kravatou, ktoré farebne zladíte s malou družičkou. Pokojne sa však pohrajte s farbami a zameňte bielu košeľu za farebnú v tónoch vašej výzdoby :)

Malý tip od nás: Celkový vzhľad malého fešáka originálne oživíte, ak mu dáte niesť tabuľku s nápisom "Tu prichádza nevesta" (angl. Here comes the bride), alebo s inou vtipnou variantou ako vidíte na fotkách. Rozkošné, no nie?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0139

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0145

Čo poviete, inšpirovali sme vás? Krásny pondelok a v stredu sme tu pre Vás opäť!

                                  * Credits* 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame