Perfect Day

Už samotný názov prezrádza, že sa dnešný článok ponesie v trochu nezvyčajnom duchu. Rozhodli sme sa totiž u nás v Perfect Day skoncovať so zaužívanými konvenciami, že nevesta musí v svadobný deň nosiť iba biele svadobné šaty. Nemusí! Niežeby sme nemali radi tradičný a klasický obraz nevesty v bielom, ale ako dnes uvidíte, to zďaleka nie je jediná možnosť ...

Málokto vie, že biele svadobné šaty prišli do módy až po svadbe kráľovnej Viktórie a princa Albert v roku 1840. Predtým však nevesty nosili bežne na obrad svoje najlepšie šaty, bez ohľadu na farbu. Kým v Škandinávií to bola čierna farba, mnoho východných kultúr až dodnes preferuje napríklad odtiene červenej, pretože sľubuje manželstvu priaznivý začiatok.

Na Slovensku si zvykáme na zmeny len pomaly a svadobné šaty v inej ako snehovo bielej, prírodnej bielej, či slonovinovej, sú stále, na rozdiel od zahraničných svadieb, u nás ešte veľmi zriedkavým javom. Kde tu sa však objavujú už prvé odvážne lastovičky (ktorým tlieskame), čoho dôkazom sú fascinujúce strieborné šaty Dominiky, ktoré sme vám ukázali tu.

Posledné dni sme preto usilovne surfovali a pinterestovali, aby sme vám dnes mohli predstaviť 33 nekonvenčných farebných svadobných šiat, ktoré sú rovnako nádherné ako tie biele, ale sú určené pre vás odvážne nevesty, ktoré ste ochotné vzdorovať tradíciám. Pravdepodobne šokujete okolie. Možno dokonca spôsobíte malú revolúciu medzi vašimi priateľmi a známymi. Rozhodne sa o vašich šatách bude ešte dlho hovoriť. Nebojte sa  však a vyberte si váš obľúbený odtieň, ktorý na vás bude vyzerať sviežo a v ktorom poriadne zažiarite. 

1. Jemné pohladenie pastelových farieb

Ak túžite ostať tradičnejšou nevestou, ale nechcete nosiť bielu farbu, mäkké pudrové odtiene ružovej, fialovej, či chladnejšie pastelové tóny zelenej, pepermintovej, pudrovej modrej a sivej sú najlepší spôsob, ako ju obísť. Či už ste blondýnka, hnedovláska, červenovláska alebo brunetka, každá si nájdete odtieň vhodný k vašej farbe vlasov a pleti. Pastelové odtiene navyše pôsobia veľmi romanticky až priam étericky.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0255

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0257

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0250

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0234

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0256

2. Zmyselné odtiene drahých kameňov 

Nie je potrebné sa vzdať svojho osobného štýlu počas vášho svadobného dňa iba preto, že niekto povedal, že máte nosiť bielu. A ako lepšie vyjadriť svoj fantastický zmysel pre módu, ako tým, že si oblečiete svadobné šaty svojej obľúbenej farby? Vyberte si napríklad niektorý z odtieňov drahých kameňov, ktoré vám dodajú pocit sebavedomia, luxusu a sú doslova pastvou pre oči. Oslovil vás jagavý zelený smaragd, červený rubín, alebo skôr modrý zafír či čierny ónyx?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0226

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0228

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0230svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0219

3. V žiari trblietok 

Láka aj vás červený koberec, žiara reflektorov a glamour štýl starého Hollywoodu? Potom vás úplne uchváti náš dnešný výber strieborných a zlatých trblietavých svadobných šiat. Ich krása a okázalý lesk nám (a dúfame, že aj vám) vyráža dych, necháva nás stáť v nemom úžase a nemôžeme odvrátiť zrak od toľkej nádhery. Toľko korálok, flitrov a žiarivých lesklých kamienkov na jednom mieste? Trochu lesku ešte predsa nikomu neuškodilo, no nie? Predstavte si, ako kráčate uličkou a s každým krokom sa rozžiaria vaše svadobné šaty ako tisíce hviezd ... Ešte stále chcete biele svadobné šaty? :D

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0224svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0225

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0223svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0222svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0221

Dúfame, že vás príliš neoslepili všetky tie skvelé trblietavé svadobné šaty a ešte stále vidíte na obrazovku:) Celkom by nás totiž zaujímalo, ktorá z vás sa už odvážila vykročiť z davu a mala na svojej svadbe iné ako tradičné biele svadobné šaty. Máte náš obdiv a 10/10 bodov za odvahu, a veľmi rady uverejníme vašu svadbu ako inšpiráciou pre ostatné budúce nevesty. Tak nám určite napíšte na info@perfectday.sk. Už sa veľmi tešíme:)

Pre dnešok sa s vami lúčime a prajeme vám krásny zvyšok pracovného týždňa. Už v piatok sme tu opäť pre vás!

*Credits* 1 2-3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26-27 28 29 30 31 32-33

 

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame