Perfect Day
Krásny pondelok všetkým!

Ako sme vám už v decembri sľúbili, rozhodli sme sa odštartovať na našom blogu úplne novú rubriku. Pôjde o "Denník nevesty", v ktorom vás bude naša nevesta Tez - teda ja - sprevádzať najbližšie mesiace na ceste od zásnub až k vytúženému veľkému dňu D. V jednotlivých dieloch sa postupne zameriame na najdôležitejšie kroky pri plánovaní svadby, samozrejme nebudú chýbať ani inšpirácie a rôzne tipy a triky ako zvládnuť celú prípravu s úsmevom a bez stresu:)

Keď už máte prvotnú eufóriu zo zásnub za sebou a už ste stihli túto úžasnú novinku oznámiť rodine a všetkým kamoškám, je na čase precitnúť do reality a začať sa vážne zaoberať plánovaním tohto eventu. Samozrejme úspech závisí aj od toho či si viete založiť prehľadný systém a plán, ktorého sa budete držať po celý čas. To nie je síce ľahké, ale ani nemožné. Bez diára  (k tomu nájdete článok tu) a tiež ďalších papierových a elektronických pomocníkov, si však plánovanie (nielen) svadby neviem vôbec, ale vôbec predstaviť. Preto som spravila menší prieskum na internete a rozhodla sa venovať dnešný prvý článok práve im:)

Ste ešte len na začiatku a už vás chytá depka, že neviete čo všetko treba vlastne vybaviť? Len žiadnu paniku! Na to je tu predsa svadobný plánovač:) Či už si vyberiete nejaký zo zahraničia písaný v angličtine náš slovenský svadobný bedeker, či český svadobný sprievodca "Naša svadba". Všetky vám poskytnú veľmi veľa informacií a pomôžu pri plánovaní jednotlivých krokov. Nájdete tam dokonca užitočné rady aj k otázke bontónu alebo svadobných zvykov. No nekúp to!

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0882

Každá nevesta by však mala vlastniť aj svadobný denník. Do neho si môžete písať poznámky, kresliť, nalepovať obrázky, vzorky látok atď. Celkom praktické, čo poviete? Na niekoľko mesiacov sa stane vaším dennodenným spoločníkom na ceste do práce, do školy a bude takým vaším malým svadobným svetom. Môže to byť síce aj celkom obyčajný zošit, ale ja sa osobne prikláňam skôr k  štýlovému zápisníku:) Na stránke Etsy ich majú neskutočne veľa a upravia ich dokonca na mieru s vašimi menami a dátumom svadby. Navyše je to pekná pamiatka na celý ten dlhý čas plánovania svadby, ktorú si aj po rokoch rady vezmete opäť do ruky a zalistujete si v spomienkach...

SAMSUNG CAMERA PICTURES svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0869

Svadobný denník si však môžete vytvoriť aj sama. Etsy ani teraz nesklamalo a mnohí predajcovia ponúkajú napríklad aj takéto pekné šablóny, ktoré jednoducho vytlačíte, založíte do zakladača a šup šup môže sa začať plánovať a chystať svadba:)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0876svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0875

Papier znesie veľa, ale keďže žijeme momentálne v hi-tech dobe, nie je odveci si všetko okolo plánovania svadby ukladať aj do  elektronickej verzie. Minimalistkám možno postačí obyčajná excelová tabuľka, ale pre všetky z vás, ktoré ste trochu náročnejšie,  odporúčam si stiahnuť nadizajnované predpripravené tabuľky. Mnohé z nich nájdete dokonca aj zadarmo (napr. tu) alebo tak cca. do 10 dolárov tu.  Tabuľky sú tématicky rozdelené, čo vám umožní si založiť už od začiatku dobrý systém a nestratiť prehľad nad celým plánovaním. Najlepšie je, ak dokument zdieľate s vašim drahým. Kedykoľvek jeden z vás zmení obsah, ten druhý okamžite vidí uložené zmeny.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0886

Táák? Máte už svoj vlastný svadobný denníček? Alebo preferujete radšej excelové tabuľky? Napíšte nám to do komentáru pod článkom:)

Nadišiel však čas sa rozlúčiť, tak sa majte krásne a užite si celý týždeň.

*Credits* 1-2 3 4 5 6 7 8 9 10-11 12 13 14

 
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame