Perfect Day

Krásnu stredu želáme všetkým našim priaznivcom z Perfect Day!

Takto pred pár týždňami ste mali možnosť prečítať si na našom blogu prvú časť rozprávania našej Tez o jej svadbe. Ak ste to zmeškali, nevadí, k článku sa môžete vrátiť tu. Dnes však nadviažeme tam, kde sme skončili a započúvame sa, ako to nakoniec celé dopadlo.

Pohodlne sa usaďte, začíname!

Lokalita

Aj keď som odjakživa túžila po svadbe vonku pod holým nebom, vždy som vedela, že s počasím sa nedá veľmi vybabrať a začiatkom septembra môže byť krásnych 30 stupňov, ale aj nepríjemných daždivých 15... Práve preto sme stavili radšej na istotu a vybrali si ako miesto pre našu hostinu Nemecký kultúrny dom, ktorý je síce pomerne nenápadný a málo známy, no o to viac čarovnejší. Oslovil nás predovšetkým svojím historickým charakterom, vďaka ktorému mala naša svadba neopakovateľnú osobitú atmosféru. Avšak jednou z ďalších obrovských výhod tohto krásneho miesta je tiež jeho kapacita až do 150 ľudí. Určite vás tiež poteší, že si tu tiež môžete zavolať vlastný catering (v našom prípade sme si vybrali kamarátov z Weddinx), doniesť vlastný alkohol, nealko, koláčiky alebo inventár. Všetko sa dá teda presne napasovať na vaše predstavy o svadbe a, samozrejme, aj váš budget. Takže, ak práve uvažujete nad väčšou svadbou v Bratislave a zúfalo hľadáte vhodný priestor, rozhodne neprehliadnite Nemecký kultúrny dom.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1593

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1591

Design a štýl

Štýl našej svadby sa rodil v mojej hlave už dlho predtým, než sme sa vôbec zasnúbili, veď napokon, som svadobná blogerka. :D Pri hľadaní inšpirácie pre vás som tak zároveň postupne objavila svoju vlastnú predstavu, ktorú som zachytila do konceptu sofistikovanej elegantnej bielej v kontraste s luxusnou zlatou a sviežou zeleňou. Práve tieto tri elementy nás oboch veľmi vystihovali, a aj preto sa stali ústrednou témou, ktorá sa vinula celou svadbou počnúc tlačovinami, kvetmi, výzdobou, dekoráciami, svadobnou tortou, či výslužkami... Musím však priznať, že tak ako mnoho iných neviest, som aj ja mala na začiatku nášho svadobného plánovania plnú hlavu nápadov a neustále som sa zamotávala v mori nekonečných možností kombinácií. Pomóóóc! Cítila som sa totálne stratená v chaose a nevedela som sa v tom všetkom zorientovať… Preto vám radím vytvoriť si prehľadný dokument, kde si presne rozpíšete všetko, čo máte k dispozícii, čo všetko musíte zohnať, prípadne kto bude mať akú úlohu, a ku jednotlivým položkám si priradíte potom konkrétne obrázky (inšpiráciu nájdete aj v našom článku tu). Mne to pomohlo oveľa jednoduchšie komunikovať moje predstavy so svojím okolím a  dodávateľmi, no zároveň som si udržala v plánovaní poriadok, a čo je dôležitejšie… prehľad o financiach. :) 

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1596

Tlačoviny

Naše pozvánky, ako aj iné tlačoviny, boli jeden veľký DIY projekt, na ktorom sme pracovali niekoľko týždňov, kým nakoniec nabral svoje finálne tvary. Dali sme mojej sestre veru dosť zabrať, no nakoniec sme našli dizajn, s ktorým sme boli všetci spokojní. :)  Už pri výbere samotných pozvánok sme sa snažili poodhaliť tému našej samotnej svadby, a preto sme vychádzali z nášho ústredného motívu zeleného venca, resp. konárikov zelene, ktoré sa okrem pozvánok v rôznej podobe objavovali na menu, zasadacom poriadku, etiketách, menovkách a aj na knihe hostí, ktorú sme si nechali urobiť u Gravidesign... Takto sa nám podarilo všetko prepojiť do jedného harmonického celku, ktorý pôsobil uhladene a profesionálne a ja som nemohla byť viac spokojnejšia. 

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1577Všetkým budúcim nevestám by som určite poradila priložiť k pozvánke aj sprievodný list, v ktorom hosťom napíšete všetky dôležité organizačné informácie o mieste a čase konania obradu a hostiny, prípadne pridajte aj ilustračnú mapku. Nám sa to veľmi osvedčilo, pretože sme nemuseli každému zvlášť vysvetľovať, kde sa nachádza kostol, či ako sa dostanú na hostinu. Rovnako, ak netúžite po vecných svadobných daroch, ktoré vám budú roky tróniť v najtajnejších útrobách vašej skrine, využite túto skvelú príležitosť a dajte svojim hosťom v liste najavo, čím by vás mohli potešiť. Ušetríte si nervy a nepríjemné prekvapenia, no a spokojné budú nakoniec obe strany.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1578 Výzdoba a dekorácie

Naša svadobná výzdoba bola rozhodne výzva, takže som sa v priebehu roka plánovania mala chuť párkrát aj vzdať, no kamoška Lucka z Moment- Wedding&Special Events ma dokázala v mojich slabých chvíľkach podržať a presvedčiť, že to, čo spolu chystáme, bude skvelé a výsledok ohromujúci! Nakoniec jej musím dať za pravdu, som naozaj nesmierne rada, že som s nimi do toho išla... Keď som totiž videla hotovú výzdobu po príchode do sály, od dojatia som sa rozplakala, čo myslím, vystihuje všetky moje pocity. Bolo to jednoducho nádherné, všetko sedelo do posledného detailu a moja spokojnosť a vďačnosť všetkým, ktorí sa podieľali na jej prípravách, sa nedala slovami opísať...

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1601svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1598Neviem ako vy, ale ako nevesta som mala dosť často nutkavý pocit pri všetkom byť a všetko riadiť a neverila som, že to ostatní zvládnu za mňa... Nakoniec som však zistila, že takto to asi nepôjde, lebo by som sa musela rozkrájať...:D Preto vám určite radím zveriť prípravu svadobnej výzdoby do rúk skúsených profesionálov a zbytočne sa nestresovať. Ak však vaša kreatívna duša túži tiež prispieť svojou troškou, spojte príjemné s užitočným a zorganizujte si s kamoškami DIY workshop. My sme si spravili až dve handmade párty, a okrem srandy a klábosenia sme aj čo-to predpripravili do svadobnej výzdoby. :) Do príprav sa dokonca zapojil aktívne aj sám ženích, v ktorom sme objavili skrytý talent na viazanie vencov...

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1599 svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1579

Kvety

Podobne ako iné nevesty, aj ja som bola vždy veľká fanynka pivoniek, no začiatkom septembra je prakticky nemožné ich zohnať, takže som sa musela s nimi rozlúčiť. Výber kvetov do výzdoby, kytice a na pierka sme s Moment- Wedding&Special Events poňali v duchu minimalizmu bielej a vybrali sme niekoľko odrôd bielych ruží, anemónií, tulipánov, dáhlií a ďalších nádherných kvetov... No, a viete čo? Na pivonky som si nakoniec ani len nespomenula. :D Keďže sme sa rozhodli pre odlišné typy stolov, mohli sme si dopriať pohrať sa s kvetinovou výzdobou. Kým okrúhle stoly zdobili asymetrické centrálne aranžmány, podlhovastým stolom dominovali dlhé štóly zo zelene, vresu, byliniek, makov a sukulentov. Hlavnému stolu naopak kraľovala bohatá štóla z bielych kvetov, ktorá bola nielen krásna na pohľad, no zároveň aj neskutočne voňala! 

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1603

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1604Svadobnú kyticu som si síce vždy predstavovala ako dokonale okrúhlu biedermeierku, no posledné roky mi učarovili asymetrické kytice a vedela som, že jednu takú s voľne visiacimi stuhami musím mať na svadbe aj ja. Moje obľúbené sukulenty, ktoré som si rok pestovala na okne v nej, samozrejme, nesmeli chýbať. K mojej kytici sme ešte doladili aj pierko pre môjho drahého - ako inak, muselo byť tiež so sukulentom. :D A asi ani nemusíte dlho hádať, aké pierka dostali naši hostia… jasné, že tiež s mini sukulentami, ktoré síce neboli živé, no na prvý pohľad boli takmer na nerozoznanie...

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1587

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1588

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1609

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1585

Kvetinová výzdoba býva síce finančne trochu náročnejšia položka v rozpočte, no svadbu máte iba raz za život, tak si aspoň v niečom doprajte aj čosi pre seba. :) Po svadbe si kvety môžete vysušiť alebo rozdať kamarátom či rodine a tí sa z nich môžu tešiť minimálne ešte ďalší týždeň. Ak však máte rozpočet už veľmi prekročený, skúste niektoré z kvetov vypestovať doma v záhrade alebo na parapete (viac k tejto téme nájdete aj v našom staršom článku tu).

Mňam

Keďže obe naše rodiny milujú sladké, jedna z najdôležitejších tém boli práve koláče a svadobná torta. :D Preto sme nenechali nič na náhodu a všetko sme poctivo poochutnávali. Takto sa nám podarilo ulahodiť mlsným jazýčkom našich najbližších a priateľov. Stavili sme na kombináciu tradičných poctivých koláčov z môjho detstva z Cukrárne Gerek a moderných koláčikov od Syslikových tortičiek

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1583

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1608

Nemohol chýbať ani cheesecake a tradičný apple pie od mojej mamy, či moje obľúbené Pavlove tortičky, ktoré som sa dva dni pred svadbou podujala robiť sama. :D Nakoniec sa našťastie vydarili, z čoho som bola dosť nadšená. Všetky naše koláče mali mini veľkosť, čiže ste ich mohli zjesť aj viac a nemali ste zo seba zlý pocit, že sa prežierate. To vrelo odporúčam aj vám! Výslužky pre priateľov sme poňali taktiež netradične a namiesto klasických koláčov sme pre nich pripravili pečený handmade slivkový lekvárik so škoricou a klinčekami. :)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1606

Svadobnú tortu sme si nechali vyrobiť  tiež u Syslíkových tortičiek a bola nielen krásna, ale aj úžasne chutná. Vrchné poschodie bolo bezlaktózové, čiže som ju spokojne mohla jesť aj ja. :) Nebudem vám však robiť chute, pretože si ich vlastne môžete vyskúšať sami, a to priamo na ochutnávke u Syslíkových tortičiek už v sobotu 11. 2. 2017. Viac info nájdete na ich Fb stránke tu.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1582

Na záver by som vám, budúce nevestičky, rada zo srdca popriala, aby vám vyšla svadba presne taká, akú ste si odmalička vysnívali. Avšak myslite na to, že dokonalosť neexistuje, takže ak vám náhodou niečo nevyjde, hoďte to za hlavu a nenechajte si tým pokaziť váš veľký deň! Veď svadba je naozaj iba začiatok a to krásne ešte len príde po nej. Určite nemusíte byť smutné, že už máte po svadbe a že sa ten deň nikdy nezopakuje, pretože každý deň, kedy sa prebúdite šťastná po boku svojho drahého, je rovnako úžasný ako ten svadobný. :):):) 

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1580

S týmto krásnym prianím od Tez sa s vami pre dnešok lúčime, no nie nadlho, pretože už v piatok sa opäť prihlásime o slovo. :)

Majte sa krásne!

*Credits* 1-30

 

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame