Perfect Day

Dobré ránko v tento studený pondelok! V dnešnom článku sme si na mušku zobrali staré známe drevo. Poviete si, že už je 21.storočie a drevo už nie je in, ale opak je pravdou. Mnoho ľudí sa aj v svoj svadobný deň obracia k tomuto pravekému materiálu a musíme uznať, že to vôbec nevyzerá zle! Drevo má totiž isté čaro, ktoré pôsobí veľmi rustikálne a zároveň veľmi romanticky. Neveríte? Tak sa poďme o tom spolu presvedčiť! :)

Drevené pozvánky?

Áno, drevené pozvánky! Aj také niečo si už môžete dať dnes vyrobiť a môžete tak už v predstihu prezradiť hosťom, že v takomto "drevenom" štýle sa bude niesť celá svadba. Ak sa však obávate o životnosť takýchto pozvánok, postačiť by vám mala aj drevená potlač na papieri.

perfectday svadba slovensko vyzdoba dekoracie drevo_0042

Krabička na prstene

Vankúšiky na prstene nemusia byť pre každého a preto vám ponúkame prijateľné drevené alternatívy. Či už ide o klasickú krabičku, alebo neopracovanejšie kúsky dreva, vždy je z čoho vyberať. A čo je ešte lepšie, tak výroba takýchto krabičiek či držiakov nie je vôbec zložitá a môžete ju zvládnuť aj u seba doma. :)

perfectday svadba slovensko vyzdoba dekoracie drevo_0046

Drevené nápisy

Drevené tabule či drevené ukazovatele sú veľmi dobrým pomocníkom v tak chaotický deň, akým svadba býva. Nenechajte preto nič na náhodu a spoľahnite sa na tabule s menami, či inštrukciami, aby sa vás svadobní hostia nemuseli stokrát pýtať, ktorým smerom je WC:)

perfectday svadba slovensko vyzdoba dekoracie drevo_0047

Nepáčia sa vám vyrezávané mená? Tak sa spoľahnite na staré dobré písané písmo na tabuľových doskách! Výroba týchto drevených tabúľ nie je vôbec zložitá - potrebujete len kus opracovaného dreva, čiernu tabuľovú farbu a bielu fixku/kriedu. Potom je už len na vás, či na takú tabuľu napíšete mená mladomanželov, svadobné menu, program alebo zasadací poriadok. Efektné, nie? :)

perfectday svadba slovensko vyzdoba dekoracie drevo_0049

Označenie stolov a menovky

Veľa hostí na svadbe môže znamenať veľa chaosu pri usádzaní a preto odporúčame označenie všetkých stolov v miestnosti a vytvorenie zasadacieho poriadku. Uľahčí sa tým práca vám aj hosťom, a zároveň to s drevom bude aj veľmi dobre vyzerať.

perfectday svadba slovensko vyzdoba dekoracie drevo_0043

A čo sa menoviek týka, malé pníčky sú zábavnou variantou, ktorá určite poteší a nezamrzí. Roztomilé, no nie? :)

perfectday svadba slovensko vyzdoba dekoracie drevo_0050

Výzdoba

Tak, ako aj pri označení stolov, môžu kusy rozpíleného pňa poslúžiť ako vhodné "podtácky" pod kvety, sviečky, alebo aj taniere. Navrstvením viacerých dosiek, či pridaním prírodnej dekorácie v podobe šišiek či machu navodíte kúzelný vzhľad aj svojmu svadobnému stolu.

perfectday svadba slovensko vyzdoba dekoracie drevo_0054

Pokiaľ sa vám nepáči neekologické rezanie stromov len kvôli jednému dňu, tak pre vás budú určite zaujímave "zrecyklované" krabičky. Môžu jednak poslúžiť ako dočasné vázy, no zároveň môžu byť aj stojanom pre iné vázy, i ďalšie svadobné dekorácie. A svet sa nebude musieť rozlúčiť s mladými stromčekmi.

perfectday svadba slovensko vyzdoba dekoracie drevo_0052perfectday svadba slovensko vyzdoba dekoracie drevo_0053

Stojany na koláče a torty

Síce neodporúčame drevené koláče a torty, ale stojany určite áno. Nahrubo narezané kusy dreva naskladané na seba, alebo len jednoducho poukladané vedľa seba sú vhodnou voľbou stojanu, ak sa vám zapáčilo drevo v hlavnej úlohe. Len pozor na zatúlané triesky, tých sa radšej vyvarujte dôkladným obrúsením budúcich podstavcov.

perfectday svadba slovensko vyzdoba dekoracie drevo_0057

Zábava

Keď už je všetko jedlo zjedené a všetko pitie vypité, prichádza na rad zábava. Ak nie ste tanečné levice a bavíte sa skôr lúštením krížoviek, tieto dve varianty budú pre vás ako vyšité (teda vyrezané). Či už obrie piškvorky alebo nadrozmerný scrabble, určite sa aj vy zabavíte. A taktiež to môže byť aj vhodná varianta programu pre deti.

perfectday svadba slovensko vyzdoba dekoracie drevo_0044

Ak vaše srdce túži po fotokútiku, nemíňajte naňho zbytočne veľa a radšej si ho spravte zo zopár paliet a nejakých ozdôb - či už kvetín, alebo girlánd (inšpirácie na rôzne visiace veci, ktorými by ste mohli ozdobiť svoj fotokútik nájdete v našom nedávnom článku:) Môžete si byť istí, že vzniknú naozaj zábavné fotky, pri ktorých si v budúcnosti radi zaspomínate. perfectday svadba slovensko vyzdoba dekoracie drevo_0045

Tak ako? Podarilo sa nám vás presvedčiť, že drevo je naozaj kúzelné? Snáď sa vám tento nás výber páčil a načerpali ste novú inšpiráciu na vás veľký deň. Ak vám však nestačilo, naša pinterestová nástenka len hýri drevenými inšpiráciami, tak na čo ešte čakáte? ;)

Prajeme vám krásny začiatok týždňa!

* Credits * 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame