Perfect Day

Zdravím všetkých našich skalných čitateľov, ako aj náhodných (o to srdečnejšie vítaných) preklikovačov. S radosťou konštatujem, že sa nám týždeň preklápa k tej zaujímavejšej polovici, tzn. nadišiel čas na trochu svadobnej inšpirácie. Musím sa pochváliť, uplynulý týždeň bol pre mňa nadmieru plodný :-). Pod ruky sa mi dostalo neuveriteľné množstvo prekrásnych svadobných albumov. Vynorili sa ako huby po daždi. Slovenské, zahraničné, slovensko-zahraničné... Vždy sa veľmi poteším, keď natrafím na skvelého (slovenského) fotografa, ktorého si vybrali skvelé (slovenské) páry, ktoré plánujú skvelú (slovenskú) svadbu.

Na začiatok si dajme malý brainstorming. Keď sa povie svadba, čo vás ako prvé napadne? Nevesta? Ženích? Svadobné šaty? Torta? Kytica? Obrúčky? Obrad? Hostina? Zákusky? Zábava? Prípadne svadobné holuby? :-) Áno! Svadba nie je svadbou, ak niečo zo spomenutého chýba. Ale čo ak prídete na svadbu, ktorá ponúka niečo navyše? Povedzme, prekrásnu svadobnú výzdobu. Netradičnú. Jednoduchú, napriek tomu úchvatnú. Pri ktorej si poviete "a toto ma prečo nikdy nenapadlo?". A ak navyše za výzdobou stojí samotná nevesta so ženíchom, prípadne ak sa na nej podieľal najbližší okruh svadobčanov, no nepadli by ste z toho do kolien? My teda ÁNO. Lebo my nápadité a šikovné páry doslova MILUJEME!!

Ako teda vystúpiť z radu a vložiť do svadby kus svojho tvorivého ja? Úplne jednoducho! Pripravte si papier a pero :-)

Papierové vejáre. Poznáme ich už od škôlky. Farebný papier vo veľkosti A4 (prípadne menší či väčší kvôli rôznorodosti) poskladáme ako harmoniku, rozložíme ako vejár a dva navzájom spojíme. Vualáá. Jasné, keď je iba jeden, nie je to nič moc, ale predstavte si celú stenu obloženú vejármi rôznych veľkostí a farieb. Alebo vejáre visiace nad svadobnou tabuľou. Akoby ste sa dostali do cukríkového sveta plného zázrakov. Ak necukríte, jednoduchá rada. Zvoľte jemnejšie farby. Tip pre detailistov: takéto vejáre (resp. "piny") môžete ozdobiť napr. vyrezávačkami na papier (dostať v dobrých papiernictvách), papierom s potlačou, alebo ho jednoducho vlastnoručne pokreslite (napr. bodkami). Čokoľvek vás napadne. Zapojte do prípravy aj deti, určite sa potešia :-)

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0047

Ak milujete kvety a od mala túžite byť lesnou vílou, prečo si tento sen nesplniť práve vo svoj veľký deň? Využite jedinečnú príležitosť, iná sa nemusí naskytnúť! Bude vás to síce stáť viac času a trpezlivosti, ale výsledok bude určite stáť za to! Pre vytvorenie dojmu jemných "našuchorených" kvetov je vhodný hodvábny papier. Pre pevnešie kvety postačí klasický výkres, vodové farby, lep a nožnice.

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0048

Výroba pom-pomov rozhodne vyžaduje hodvábny papier. Ak ho zoženiete, treba ho bohato navrstviť, poskladať do harmoniky, konce zaguľatiť, v strede previazať motúzom, drôtikom alebo stuhou a postupne rozbaľovať jednu vrstvu jemného papiera od druhej. Je to prplačka, to vám môžem povedať, 1 pompom = 20 minút + minimálne 20 nadávok. Ale ten výsledok! Neskutočný!! Ak svojim schopnostiam veľmi neveríte, alebo sa vám len jednoducho nechce (čo úúúplne chápeme), pompomy, lampióny aj pomúle sa dajú zohnať na Etsy, ebay-i, Aliexpress-e, či dokonca aj na Sashe (tanca1414) za pár eur. Farieb majú od výmyslu sveta. A nezabudnite na strapce! Tie sú úplnou vychytávkou :-)

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0049

Tipov a trikov ako skrášliť svadobný priestor je neúrekom. Čo poviete na strapce? Upozornila som na ne v spojitosti s lampiónmi, lebo kto by čakal, že ich zavesíte na lampión a budete ťahať až po zem :-). Aj menšie strapce nahusto naskladané vedľa seba na šnúrke pôsobia veľmi hravo. Čím viac takýchto "šnúrok", tým lepšie. Jednoduchú girladnu si môžete vyrobiť aj z papierových obrúskov. Skvele sa hodia k vintage štýlu. Predávajú sa v 3 veľkostiach po cca 50 kusoch a stoja okolo 3 Eur. Rovnako sa z nich dajú vyrobiť visiace ozdoby á la havajská kvetinová reťaz. Výsledkom je krásna svadobná dekorácia doslova za pár eur. Alebo pamätáte, ako sme na fašiangy robili na základnej škole papierové reťaze? Papier, nožnice, lepidlo a telocvičňa sa razom zmenila na nepoznanie. A  čo takto papierové vrtuľky? No nie sú rozkošné? Ich výroba tiež nevyžaduje titul z vysokej školy výtvarných umení. Pre pokročilých dávame do pozornosti papierových vtáčikov. Tu už sa však určitá znalosť umenia origami vyžaduje (hlavu hore, návod nájdete na internete).

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0051

Ale sme vám dali, že? Hotový kurz šikovných rúk :-). Berte to tak, že ide zima, večery sa predlžujú, musíme vás nejako zabaviť... :-D. Ak sme vás na niečo podobné navnadili, budeme rady, ak sa s nami podelíte o výsledok. Budeme na vás hrdé!

* Credits *  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame