Perfect Day

Zdravíme všetkých takto na začiatku týždňa z Perfect Day! Ako sa máte? Tento horúci víkend dal teda všetkým riadne zabrať, čo poviete? :) Obvzlášť nám, čo sme cez víkend oželeli lákavé kúpanie pri vode a dobrovoľne sme sa potili pri saunových teplotách na svadbe. Kto by v takej chvíli nezatúžil po osviežujúcom vánku vetra? Asi všetci:)

Pri hľadaní témy na dnešný článok sme sa inšpirovali práve vetrom a už asi tušíte o čo pôjde:) Aj keď jeseň máme ešte ďaleko, pôjdeme si dnes spolu púšťať šarkana!

Všetci si určite ešte pamätáme, ako sme ich kedysi s rodičmi a starými rodičmi vypúšťali každý rok, no dnes ich už veľmi nevidno. A už vôbec nie v spojitosti so svadbami. V zahraničí sú však svadobné šarkany (angl. wedding kites) momentálne po balónoch šťastia, papierových vrtuľkách, vlajočkách či transparentoch veľmi trendy. Nielen, že sú nezvyčajnou a neokukanou dekoráciou, ale zároveň môžete z ich vypúšťania úplne jednoducho a rýchlo spraviť bod vášho svadobného programu. Veď kto by si rád nezaspomínal na idylické púšťanie šarkanov z detstva? A teraz máte priam dokonalú príležitosť:) 

Poďme sa teda spolu pozrieť, kde všade sa dajú šarkany na vašej svadbe použiť.

Zásnubné fotky

Fotenie príjemného rande využije mnoho zasnúbených párov na svadobné oznámenia. Väčšinou sa nesie v romantickom duchu, ale vy ho doplnkami môžete spraviť zároveň hravým a veselým. Rozvešajte napríklad rôznofarbené šarkany po okolitých stromoch, alebo ich len tak v ruke nechajte poletovať vo vetre. Nepamätáte si už, ako sa vyrábajú? Tak si pozrite priložený návod  tu.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0356 Svadobné tlačoviny

Nechajte vašu lásku vystúpať do vzduchu na krídlach šarkana a dajte aj vášmu svadobné oznámeniu a "Save the date" nezvyčajný šat. Motív šarkana sa síce spája s obdobím detstva a možno aj s istou detinskosťou, ale ako vidíte aj na fotkách, nemusí byť tomu tak. Práve menu lístok v tvare šarkana pôsobí veľmi uhladene, romanticky a elegantne.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0351 svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0341 Svadobné pierko pre ženícha

Ďalšou možnosťou, ako využiť tému šarkana je svadobné pierko pre ženícha:) Či ho pre vášho drahého pripravíte z papiera alebo zo vzorovanej látky, je len a len na vás.  Naozaj nezvyčajným kúskom je  šarkan z kovu na fotke vpravo dole, ktorý nájdete na Etsy u RuthieLineJewelryDsn.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0353 Sladké dobroty

Postavičky na tortu sme tu síce mali iba prednedávnom (článok nájdete tu), no tieto rozkošné malé šarkany sme vám dnes museli ukázať:) Jednoduchú bielu tortu, ale aj cupcakes, keksíky, medovníčky či iné sladké dobroty vo vašom sladkom bufete naladia na veselý tón, že im nielen deti, ale ani dospelí nebudú vedieť odolať. Mňam!  

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0342 svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0344 Osvieženie v nápoji

Počas  horúčav, aké zažívame posledné dni padne dobre vašim hosťom chladivé osvieženie v podobe studeného nápoja. Potešte zároveň nielen ich chuťové poháriky, ale aj ich oko a ozdobte slamky alebo pohár malými papierovými šarkanmi:) A z akokoľek obyčajného a nudného drinku sa razom stáva nápaditá súčasť vášho nápojového bufetu.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0350 Kniha hostí

Veľmi milou súčasťou svadieb sa za posledné roky stala kniha hostí, ktorú už nájdete vo všetkých možných prevedeniach. Jednou z nich je napríklad aj tá v tvare šarkana na fotke naľavo, ktorý nesie na chvoste želania a gratulácie od vašich hostí. Originálne, čo poviete?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0357 Dekorácie

Nezabudli sme samozrejme ani na dekorácie. Veď aká by to bola svadba bez tématickej výzdoby?:) S motívom šarkana sa dajú jednoducho vyrobiť rôzne typy girlánd, zasadací poriadok, ale môžete ho pokojne nechať "uletieť" na najbližší strom alebo zapichnúť do aranžmánov s kvetmi na stoloch. A čo tak ozdobiť dvere ako fotokútik? Získate tak super miesto na fotenie s vašimi priateľmi a rodinou:)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0360 svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0358 svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0354

Čo poviete na dnešnú veselú  inšpiráciu? Nalákali sme vás na púšťanie šarkana? Dajte nám vedieť vaše názory v komentoch pod článkom:)

Do skorého videnia:)

*Credits* 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20-21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame