Perfect Day

Krásny kreatívny piatok prajeme! :) Ako ste už určite z názvu vybadali, dnes nás čaká 6 inšpiratívnych návodov, ako svojpomocne a moderne oživiť svadobný stôl aj s pomocou vecí, ktoré sa nám váľajú doma. Čiže, ak ste DIY maniačka a rada ušetríte každý cent, tak si určite prídete na svoje. :)

1. Keď sa snúbi námornícky štýl s romantikou

Aj vy ste fanynkou námorníckeho štýlu? Lebo my totálne! Plánujete nebodaj svadbu s námorníckou témou? No úžasné! Takéto vázičky jednoznačne nesmú chýbať vo vašej výzdobe. Na ich prípravu potrebujete staré plechovky, špagát a lepidlo. A to je všetko! Proste zoberiete špagát, natriete koniec lepidlom a ten umiestnite naspodu plechovky. Potom postupne budete nanášať lepidlo na celý špagát a ten postupne obtáčať okolo celej plechovky. Violá a máte krásnu vázičku, ktorá sa bude krásne vynímať aj na vidieckej svadbe. :)

4a5c80215a7681256bb31d799029e78b

2. Kúsok prírody na svadbe

Láka vás svadba vo vidieckom štýle, ale špagátové vázičky nie sú to pravé orechové? Čo takto využiť reálne kusy prírody? Reč je o vetvičkovej váze, na ktorú potrebujete vetvičky rovnakej veľkosti (počet závisí od priemeru a tvaru vázy), tenký špagát a prípadne lepidlo. Postupy môžu byť dva. V prvom si postupne začneme zväzovať vetvičky dokopy, a takúto "konštrukciu" obviažeme okolo základne vázy (starý pohár, plechovka, krabička, hocčo, môžeme, aj nemusíme zabaliť do juty). V druhom postupe začneme vetvičky postupne prilepovať dokola na základnú vázu a nakoniec dozdobíme tenkým špagátom. A krásna "prírodná" vázička je na svete :)
54fcc6def5ac1a4bfa5c986fc6ce5749

3. Víno + vlna = jemná dokonalosť

Máte radi dobré vínko a kdesi v šuflíkoch sa vám povaľuje vlna, z ktorej zrejme v blízkej dobe nič neuštrikujete? No skvelé, vyrobte si jemné vázičky! Stačia vám na to len tieto dve ingrediencie (pre tie nesmelejšie pokojne pridáme aj lepidlo). Postup je vskutku jednoduchý (a podobný ako pri námorníckej váze) - zoberieme vlnu a zaviažeme ju tesne pod najhrubšou časťou hrdla fľaše. a potom už len obmotávame a obmotávame (prípadne aj lepíme a lepíme), až sa dostaneme na úplný koniec fľaše, kde buď vlnu zaistíme zastrčením pod vrstvy vyššie alebo prilepením. Do-ko-na-lé! e99881a3e4f48d9423eb7342ebd848a94. V hlavnej úlohe farba v spreji

Farba v spreji je super vec a v spojení s maliarskou páskou s ňou dokážete robiť divy! A presne taký je aj náš ďalší tip. O čo teda ide? Tak teda zoberiete rôzne staré poháre, vázy, zavaraninové poháre (či už keramické alebo sklenené priehľadné), pekne krásne symetricky (alebo asymetricky, je to len na vašej fantázii) ich oblepíte maliarskou páskou, aby vám na pohároch vznikol nevšedný vzor a už len sprejujete, koľko len chcete (samozrejme, výber farby je na vás). A je to! Žiadna váza už nikdy nebude rovnaká a vy budete mať krásnu handmade výzdobu, ktorú len tak v hociktorom obchode nezoženiete! Krásne, no nie? :)ec9aeae79d036ce159bcfd955822d7cb

5. Opäť trochu fabričiek...

Pri farbách ešte chvíľu ostaneme, ale tentoraz budeme potrebovať tekuté farby (napríklad akrylové) a rôzne druhy priehľadných fliaš. A  postup? Jednoduchší už byť nemôže! Farbu nalejeme do fliaš a točíme s fľašou tak, aby sa farba dostala všade. Potom dáme fľašu už len odkvapkať a uschnúť na predom pripravenú podložku. Úžasný nápad na farebnú letnú svadbu, čo poviete? :)

ec78b8f1076dc3f91a5075c825c02515

6. Papierová geometria

Uznávame, na tento papierový obal na vázičku treba mať trochu šikovnejšie prsty, ale veríme, že to chce len cvik. :) Potrebovať budete len pár vecí - tvrdý papier, pravítko a lepidlo. Papier si vystrihnite do tvaru pravidelného kosoštvorca. Keď to budete mať, obráťte si kosoštvorec na šírku a narysujte niekoľko rovnobežiek ku kratším stranám (minimálne 3) a v daných miestach papier ohnite. Pokračujte potom aj naopak pod rovnakým uhlom a taktiež v daných miestach ohnite papier dovnútra. Tadiaľ, kde sa vám ohyby stretli, narysujte pozdĺžne čiaru a následne ohnite papier von. Potom stačí už len zlepiť dve strany papiera, ozdobiť a nastoknúť na vázičku. Komplikované, ale efektné! :)

f973bd38d8c5a334f1ab45bf21b1ba2a

Tadá, a je to! Dnešný článok je už na konci, a rovnako aj tento týždeň, no nám nedá nespomenúť, že už zajtra nás čaká druhý ročník Perfect Wedding - svadobnej výstavy trochu inak! Takže, ak sa pohybujete v okolí Bratislavy a nemáte program na sobotu, od 10:00 vás čakáme v Grand Hoteli River Park s 54 skvelými slovenskými dodávateľmi. My sa už nevieme dočkať!

Prajeme vám krásny víkend plný lásky! :)

*Credits* 0 1 2 3 4 5 6

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame