Perfect Day
Ahojte v Novom roku! Dnes sme si pre Vás pripravili prvý diel družičkovského špeciálu, ktorý venujeme otázke Prečo ne/mať družičky na svadbe. Na Slovensku to zatiaľ ešte stále nie je rozšírený trend, no čím ďalej, tým viac táto západná tradícia preniká aj do našich svadieb.perfectday svadba slovensko druzicky druzickovsky special_0097 V prvom rade by sme mali položiť otázku Kto je to družička? Stručne-jasne-výstižne, družička je osoba, v drvivej väčšine žena, ktorá je neveste blízka a pomáha jej, či už v organizácii svadby, alebo len proste morálne. Družička by podľa tradícií mala byť slobodná (vo veku na vydaj), ale nikto vám ruku neotrhne za to, že si za družičku zvolíte svoju staršiu sestru, ktorá mala svadbu pred siedmimi rokmi a už má za sebou dva pôrody. Do tejto pozície môžete dosadiť svoje sestry, sesternice, najlepšie kamarátky, spolužiačky, kolegyne, ale aj „nastávajúce“ sestry (rozumej švagriné). Niektoré nevesty posunujú latku ešte nižšie, keď si za družičku vymenujú svoju starú mamu či psa (áno, už aj také prípady boli). Ako sme už spomenuli, družičkou môže byť aj váš dobrý kamarát, brat či bratranec. Len potom to vysvetľovanie Vašej konzervatívnej starej mame bude asi zložitejšie. :D Počet družičiek je už na nevestinom uvážení – občas úplne stačia dve, ale ak chcete mať za sebou 20-členný zástup, tak budiš! Proti gustu žiaden dišputát, no nie? :)perfectday svadba slovensko druzicky druzickovsky special_0096 Ako a kde vznikla pozícia družičky nie je veľmi známe, ale prvé zmienky môžeme nájsť aj v Biblii či v histórií britských kráľovien. Družičiek je viacero druhov – klasická družička (vaša kamarátka zo strednej, či vaša sesternica zo štvrtého kolena, ktorú na tú pozíciu dotlačila vaša mama), hlavná družička (vaša BFF, ktorá vás najviac pozná a viete, že sa na ňu môžete spoľahnúť), mladšia družička (mladšia sestra, ktorá ešte nemá 18) a staršia družička (vaša staršia vydatá sestra s malými drobizgami na krku). Druhy samozrejme nie sú oficiálne a môžete vymenovať hocijakú družičku. Naozaj, nikto to kontrolovať nebude. :) A čo je teda funkciou družičky? Povedané veľmi všeobecne – pomoc neveste. Môže ísť o pomoc s organizáciou samotnej svadby, pomoc pri výbere šiat, pomoc pri hľadaní sály, pomoc pri vytváraní svadobného menu, pomoc pri tvorení výzdoby a iné. Neveste však veľmi pomáha, ak sa má u koho posťažovať na neorganizovaného snúbenca, náročnú svokru či nedochvíľneho kameramana. Občas teda stačí len počúvať a ponúknuť neveste kapesník na utrenie sĺz (bohužiaľ, aj tie sa môžu objaviť pri organizovaní svadby, ide predsa len o stresovú situáciu). Funkcií je teda veľa a je na neveste, ako úlohy rozdistribuuje medzi družičky. Odporúčame si družičky podeliť podľa odvetví, v ktorom sa vyznajú – koláčová družička, výzdobová družička, morálna družička, atď.perfectday svadba slovensko druzicky druzickovsky special_0098 Aké sú však dôvody, prečo sa neoplatí mať družičky? Pozrime sa na to spolu:
  • Vzdávate sa vlastnej zodpovednosti za určité veci a budete sa musieť zmieriť s tým, že tie veci nebudú pod vašou kontrolou.
  • Budete musieť veľakrát vysvetľovať svoju predstavu o svadbe Vášmu organizačnému tímu. A budete musieť odpovedať na veeeľa otázok.
A dôvody, prečo mať družičky:
  • Nebudete všetko musieť riešiť sama (deľba práce je super vec).
  • Budú Vás upokojovať pri prípravách pred sobášom a pomôžu vám zapnúť šaty.
  • V deň D budú pri vás stáť vaše najbližšie.
  • Bude vám kto môcť držať šaty pri cikaní :)
  • Budete vyzerať skvelo na fotkách! :)
Dúfame, že ste sa niečo nové dozvedeli, a že si počkáte aj na ďalšie diely. V budúcom družičkovskom špeciále si totiž povieme niečo viac o móde pre družičky! Prajeme krásny zvyšok týždňa! :)

*Credits* 1-2 3 4 5 6 7

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame