Perfect Day

Kamarátky, sestričky, mamičky, družičky.. na slovíčko. Dnes sa chceme prihovoriť práve Vám. Aká česť! Prihovárať sa najdôležitejším osobám v nevestinom (single) živote. Poznáte ju lepšie ako jej nastávajúci, častokrát už od plienok, minimálne však od strednej školy. Prežívali ste spolu všetky nevydarené vzťahy, otvárali fľaše vína, smútok rozmetali na tanečnom parkete, oblbovali chlapov vymyslenými menami, vyťahovali ste ju zo stretnutí naslepo a absolvovali rande vo štvorici. Zážitky, na ktoré budete spomínať ešte aj v domove dôchodcov :-)

Z vlastnej skúsenosti viem, že nevesta si všetko najradšej vyberá sama, lebo má často véééľmi podrobnú predstavu, ako chce vo svoj Deň vyzerať. Samozrejme, názory kamarátok a ženskej časti rodiny sú veľmi dôležité, najmä pri výbere šiat a doplnkov. Pri toľkých strihoch, farbách, štýloch a druhoch sa nevesta jednoducho NEVIE rozhodnúť. My jej to samozrejme nezazlievame :-). MY (prosím, aspoň na chvíľku ma nechajte byť jednou z vás) ju nechávame desaťkrát otočiť okolo svojej osi, naprávame závoj, aj najspodnejšiu spodničku, vypíname vlasy, vycpávame prsia a pri výbere zo všetkých tých krásnych šiat hlasujeme, v ktorých vyzerá ako skutočná Bohyňa. Popri tom na plné obrátky premýšľame, prečo sa náš vzťah uberá všetkými možnými smermi, len nie tými svadobnými, ale to jej v týchto chvíľach na nos nevešiame (to počká!).

O inom som však chcela. Poznáte to, podľa zvykov treba neveste zabezpečiť niečo staré, nové, požičané a modré. A to je vaša úloha! Chvalabohu, že sa tieto (minimálne 3) podmienky dajú skĺbiť do jednej veci. Podväzku. V žiadnom prípade si nesmie podväzok zabezpečovať nevesta sama! My najlepšie vieme, že (VY) kamarátky, sestry, mamy, kolegyne, švagriné a pod. sa tešíte z príležitosti byť družičkami hlavne pre tie šaty, kvety a pozornosť, a už menej kvôli úlohám, ktoré pre vás nevesta prichystá. Pomôžeme vám preto pri výbere toho najlepšieho.. podväzku. Celkom nezištne. Len preto, že nás to baví :-)

Troška sme posurfovali po internete a máme pre vás skvelé tipy pre výber toho naj. Už v rámci obiehania svadobných salónov môžete tajne pokukovať po presklených vitrínkach so svadobnými doplnkami. Šírka sortimentu a cena bude pravdepodobne priamo úmerná veľkosti a lukratívnosti salónu. Tu si budete musieť pomôcť samy, po salónoch s vami behať nemôžeme. Aj keby sme to najradšej robili každý deň :-)

Vybrať si môžete aj z ponuky slovenských a českých handmade stránok. Z tejto kategórie máme pre vás k nahliadnutiu veľa krásnych kúskov (tlieskame). Výhodou je možnosť prispôsobenia na mieru, čo sa veľkosti, tvaru, farieb aj štýlu týka. Domáci handmade výrobcovia sú veľmi milí a šikovní ľudia. Na žiadosť vám vyrobia aj modré z neba, a vo všetkých veľkostiach :-)

Krásne slovenské podväzky vyrába BeChicPerfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0027

Lucia Štofejová

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0019

a JankaR. Všetky nájdete na stránke Sashe.sk

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0020

Handmade výrobcovia z Čiech rozhodne nezaostávajú. Na stránke fler.cz sme našli originálne podväzky od Simm, Wedtime a Oli Kovtsur.

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0016

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0026

Ďalšou možnosťou je objednať ho priamo zo sveta. Na veľa krásnych kúskov sme natrafili na etsy.com. Netreba sa báť nákupov z Ameriky, Austrálie či HongKongu. Len si dajte pozor na poštovné, aby nebolo drahšie ako samotný tovar.  Ak si toto ustrážite, potom už len vymyslieť správny systém výberu. Bude to problém, všetky sú krásne!!

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0024

Ak obľubujete skôr klasiku, skúste navštíviť kamenné obchody. Odporúčame obchody so spodnou bielizňou, textilné galantérie, prípadne obchodíky zamerané na rôzne eventy (svadby, oslavy, večierky). Jednoduchšie podväzky tu zoženiete za pár eur.

Najcennejšia by však bola vlastná tvorba. Ak máte šikovné ruky a hlavne chuť niečo strihať, lepiť a zdobiť, naše inšpirácie by vám vedeli dať zopár skvelých nápadov. Tak hor sa do práce!! :-)
* Credits *  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 14  15  16  17  18  19  20  21  22  23
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame