Perfect Day

Rok 2015 patril farbe roka Marsala. Sýta, intenzívna a dramatická vínovo-červená Marsala tvorí dokonalý kontrast k čistote bieleho snehu.  Ak ste ten rok s touto krásnou farbou premeškali, článok o jej pôvode a všestrannosti použitia, si prečítajte tu. I keď sa čoskoro dozvieme názov novej farby roka pre rok 2018 Marsala nám jednoducho utkvela tak v pamäti, že je stále veľmi obľúbená ako farebná palete na svadbách. Dnes sa zahráme na vzťahových dohadzovačov a resvedčíme vás, že napriek tomu, že je Marsala tak trochu "koketa" a inklinuje k viacerým farebným "typom", modrá (od blankytnej až po slivkovo-modrú) je pre ňu viac než perspektívnym partnerom.

Vzťah vínovo-červenej Marsaly a svetlo modrej farby nie je spoločensky vyrovnaný. Marsala je už na prvý pohľad z vyššej spoločenskej vrstvy. Je bohatá, vplyvná a vznešená. Ako to však býva, pravá láska nepozerá na pôvod a zázemie. Dôležité sú emócie. Noblesná Marsala pôsobí vo vzťahu so svetlo-modrou oveľa nežnejšie. Svetlá modrá necháva jej kráse vyniknúť, nezatieňuje ju, ale akosi prirodzene preberá jej mužské postavenie a Marsala tak získava na ženskosti a pôsobí jemnejšie. Niet nad čerstvo zamilovanú Marsalu :-)

Naopak, vzťah Marsaly a tmavo-modrej farby je spoločensky vyrovnaný. Čím je modrá farba tmavšia, tým vyrovnanejší je ich vzťah. Sú to vplyvné a zámožné farby, pôsobia luxusne, až aristokraticky. Kdekoľvek sa objavia, zanechajú hlboký dojem. Ich spojenie pôsobí nerozlučiteľne. Aj keď je ich vzťah na oko dokonalý a pôsobí pompézne, nie je tak nežný, ako v prípade svetlo-modrej farby. Tmavá modrá je žiarlivá, snaží sa potlačiť krásu Marsaly. A tak medzi nimi často vzniká mocenský boj. Ako to však v živote býva, búrlivé vzťahy sú vzrušujúce a málokto im viem odolať :-)

Záleží na vás, či dávate prednosť vzťahom založeným na jemnosti alebo vášnivému a noblesnému životu. Posúďte sami...

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0186Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0187Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0188Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0189Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0190Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0191Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0199Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0193Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0196Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0198

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0197

Ak vás dnešná inšpirácia zaujala, veselo oprášte babkine "cibuláky" a vydajte sa týmto smerom ;-) Určite nespravíte krok vedľa! Prajeme vám krásny štart nového týždňa.

PS: Ak nás pravidelne sledujete, určite si pamätáte editoriál Láska, sneh a marsala, ktorý pre vás v čase zasnežených polí pripravil Biely Ateliér. Keď sme boli "marsala pozitívne" priniesli sme vám nádherné zábery kvetinových kreácií vytvorených talentovanou kvetinovou dizajnérkou Indiou Hurst. Aj tento článok stojí za pripomenutie, pozrieť si ho môžte tu.

* Credits *  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13-14  15  16  17  18  19  20  21  22

 

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame