Perfect Day

Začiatkom roka sme vám predstavili Marsalu, farbu roka 2015. Ak ste spomínaný článok premeškali, alebo si chcete pripomenúť jej pôvod a všestrannosť použitia, čítajte tu. Samozrejme, správa o novom farebnom trende obletela svet a šikovní návrhári, dizajnéri, floristi a iní umelci Marsalu okamžite zapracovali do svojich najnovších projektov. Inak tomu nebolo ani na Slovensku. Ak nás pravidelne sledujete, určite si pamätáte editoriál Láska, sneh a marsala, ktorý pre vás v čase zasnežených polí pripravil Biely Ateliér. Aj v januári sme boli "marsala pozitívne" a priniesli sme vám nádherné zábery kvetinových kreácií vytvorených talentovanou kvetinovou dizajnérkou Indiou Hurst. Aj tento článok stojí za pripomenutie, pozrieť si ho môžte tu.

Sýta, intenzívna a dramatická vínovo-červená Marsala tvorí dokonalý kontrast k čistote bieleho snehu. Málokto na Slovensku však považuje zimu za preferované obdobie pre svoju svadbu. Preto nezúfajte, Marsala je farbou roka, a teda všetkých ročných období ;-) Dnes sa zahráme na vzťahových dohadzovačov. Presvedčíme vás, že napriek tomu, že je Marsala tak trochu "koketa" a inklinuje k viacerým farebným "typom", modrá (od blankytnej až po slivkovo-modrú) je pre ňu viac než perspektívnym partnerom.

Vzťah vínovo-červenej Marsaly a svetlo modrej farby nie je spoločensky vyrovnaný. Marsala je už na prvý pohľad z vyššej spoločenskej vrstvy. Je bohatá, vplyvná a vznešená. Ako to však býva, pravá láska nepozerá na pôvod a zázemie. Dôležité sú emócie. Noblesná Marsala pôsobí vo vzťahu so svetlo-modrou oveľa nežnejšie. Svetlá modrá necháva jej kráse vyniknúť, nezatieňuje ju, ale akosi prirodzene preberá jej mužské postavenie a Marsala tak získava na ženskosti a pôsobí jemnejšie. Niet nad čerstvo zamilovanú Marsalu :-)

Naopak, vzťah Marsaly a tmavo-modrej farby je spoločensky vyrovnaný. Čím je modrá farba tmavšia, tým vyrovnanejší je ich vzťah. Sú to vplyvné a zámožné farby, pôsobia luxusne, až aristokraticky. Kdekoľvek sa objavia, zanechajú hlboký dojem. Ich spojenie pôsobí nerozlučiteľne. Aj keď je ich vzťah na oko dokonalý a pôsobí pompézne, nie je tak nežný, ako v prípade svetlo-modrej farby. Tmavá modrá je žiarlivá, snaží sa potlačiť krásu Marsaly. A tak medzi nimi často vzniká mocenský boj. Ako to však v živote býva, búrlivé vzťahy sú vzrušujúce a málokto im viem odolať :-)

Záleží na vás, či dávate prednosť vzťahom založeným na jemnosti alebo vášnivému a noblesnému životu. Posúďte sami...

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0186Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0187Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0188Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0189Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0190Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0191Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0199Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0193Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0196Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0198

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0197

Ak vás dnešná inšpirácia zaujala, veselo oprášte babkine "cibuláky" a vydajte sa týmto smerom ;-) Určite nespravíte krok vedľa! Prajeme vám krásny zvyšok týždňa a tešíme sa na vás v piatok!

* Credits *  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13-14  15  16  17  18  19  20  21  22

 
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame