Perfect Day

Povedzme si narovinu, dospelákom stačí k spokojnosti plné bruško, dobrá hudba a bezodný pohár čohokoľvek. Ale čo s deťmi na svadobnej hostine? Malé princezničky budú síce nejaký čas v tesnom závese za nevestou, budú si točiť sukne na tanečnom parkete a chichotať sa na najväčšom fešákovi z rodiny (ak takého máte). Skôr či neskôr ich to však baviť prestane a začnú rodičov ťahať za odstávajúce časti odevu a vyžadovať ich pozornosť. Môžeme predpokladať, že u chlapcov sa k tomuto bodu dostanete o niečo skôr. Či už budete mať na svadbe deti v poskromnom množstve, alebo pochádzate zo štedro rozvetvenej rodiny, určite vás budú rodičia-svadobčania na rukách nosiť, ak sa ich deťom postaráte o program. Bude to akýsi nadštandard z vašej strany, niečo neočakávané, niečo, čo zaručene zanechá dojem. A to my rady ;-).

Ponúkame vám zopár tipov.

1. Stolovanie. Venovať špeciálnu pozornosť svadobčanom „do 120 cm“ sa určite vyplatí. Obrúsky s detským motívom, kytička zo sladkostí, pastelky s blokom papierov, bublifuk, maľovanka... deťom stačí k radosti tak málo! Uvidíte, bublifuky budú tým malým šibalom závidieť aj dospeláci. SONY DSC

2. Candy bar. Obstarajte deťom stôl s hravým obrusom. Kľudne aj tým pogumovaným, ktorý si pamätáme zo základnej školy, s peknou potlačou. Poukladajte naň dózy s cukríkmi všetkých tvarov, farieb a skupenstiev, bonbóniky, muffinky, koláčiky, ovocné natur malinovky... vieme, že maminky v súčasnosti považujú cukor za silne toxický, a že je po ňom dieťa k neudržaniu, ale dajte aj dieťaťu pocítiť, že svadba je obrovská oslava lásky. V tento deň je dovolené všetko!! Ak candy bar ozdobíte farebnými stuhami, pom-pomami alebo papierovými vlajočkami, malých svadobčanov odtiaľ nebudete môcť dostať.

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0002

3. Detský kútik. Či už plánujete outdoorovú záhradnú slávnosť, alebo sa budete jašiť vo veľkom uzavretom priestore, vyhraďte kúsok miesta pre detské hry. Miesto vybavené detským nábytkom, kde deti môžu kresliť, vymaľovávať, triafať disky na kolíky, kresliť na tabuľu, hrať pexeso, stavať lego... čokoľvek im prichystáte. Do kolektívnych hier by sme sa však veľmi nepúšťali, ak nechcete stráviť svadbu pri človeče nezlob se :-D (týka sa najmä rodičov a mladších členov rodiny, ktorých si deti najčastejšie vyberajú za korisť svojho záujmu).

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0003

4. Kúzelník. A ak už naozaj neviete čo so sebou :-) (prípadne, ak bude na vašej svadbe viac detí ako smetí), možno by stálo za zváženie pozvanie detského kúzelníka. Každé dieťa, ktoré si odnesie zo svadby svoje vymyslené balónové zvieratko, si vás na najbližších 10 rokov zaručene zapamätá ako tetu, ktorá mala „špicovú“ svadbu. A to zahreje  ;-).

Prajeme Vám krásny návrat do detských čias.  Deťom zdar!  :-D

* Credits *  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame