Perfect Day

Dievčatá, pochváľte sa! Koľké z vás sa toto leto zasnúbili? Aké to bolo? Kľakol si pred vami v Turecku na pláži alebo v chorvátskom Dubrovníku? Na tatranskom štíte alebo toskánskom vidieku? Na Eiffelovej veži alebo pri Fontáne di Trevi? Alebo na zakvitnutej lúke niekde nad Banskou Štiavnicou? Byť tak s vami na káve a môcť rozoberať tento moment do všetkých detailov. To by bolo niečo pre moju romantickú dušu ;-)

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0059

Viete, čo by bolo skvelé? Napíšte nám svoj príbeh do mailu. Prezraďte nám niečo o sebe a svojej polovičke. Kde ste sa spoznali, koľko vás musel prehovárať na prvé rande, koľko jeho kamarátov si vás muselo najskôr „oťuknúť“, kým ste boli „schválené“, koľko mu trvalo, kým sa rozhodol pre kúpu jedinečného šperku, a či bol zásnubný akt pre vás „šok“ alebo len milé prekvapenie, ktoré ste na ňom videli už tri mesiace dopredu? Vybrali ste si prsteň samy, alebo ste boli veľmi milo prekvapené jeho osobným výberom? Kde sa to celé udialo?

Aby ste sa necítili trápne, niekto začať musí... Keďže sa nikto nehlási, tentokrát to beriem na seba ;-). Dúfam, že ma v tom nenecháte!!

So svojim manželom som chodila len rok a pol, keď ma požiadal o ruku. Z toho rok sme spolu intenzívne chodili a pol roka sme spolu bývali v jednej domácnosti. Motýle v bruchu šteklili už od prvého stretnutia. Láska ako hrom! Niekedy na jar sme si spontánne kúpili lacné letenky do Paríža s augustovým dátumom. Pri kúpe letenky ma ani len nenapadlo, že sa spolu s nezabudnuteľnými zážitkami vrátim domov aj so zásnubným prsteňom (15 briliantov! Uff). Doteraz mám tú chvíľu čerstvo v pamäti. Vždy si ju pripomínam, keď som smutná a potrebujem potešiť. Bolo skoré slnečné ráno, keď sme vyšli z hotela do malebných parížskych ulíc. Mala som na sebe krátku bielu sukňu s ľudovo vyšívaným pásom a tmavomodré tielko. On mal nohavice s kapsami a bielo-modré pásikavé tričko. Milujem skoré rána! Odjakživa. Všade je ticho a kľud, ľudia sa prebúdzajú, doprava je kľudná, slnko príjemne zohrieva. Vôňa čerstvých kroasantov a kávy sa šíri od najbližšej francúzskej pekárne. Môj maškrtný nos nás priviedol až k nej. Sadli sme si na terasu. Len ja, On, čerstvá pomarančová šťava, kroasant a kapučíno. Vražedná kombinácia. Nebíčko v papuľke. Perfektný začiatok dňa. Po typicky francúzskych raňajkách nasledovalo nasávanie neopísateľnej atmosféry parížskych ulíc, vintage drevených výkladov, parížskej módy, francúzskych okien a gotických budov. Bolo ešte skoré doobedie, keď sme zamierili k nábrežiu Seiny. Prekvapila nás nádherná, doslova jesenná scenéria (bol august!). Kamenný chodník vedúci pozdĺž Seiny bol lemovaný statnými listnatými stromami a posiaty žltými listami. Vyčnievali len opustené kamenné lavičky. Po chvíľke si na jednu znenazdajky sadol a pritiahol si ma k sebe. Uložila som sa mu chrbtom do lona a snažila si zapamätať ten úžasný moment. Široko ďaleko nikoho, na nábreží len my dvaja, rieka plynula, listy šumeli a ja som si predstavovala život v luxusnom parížskom byte s najkrajšími francúzskymi oknami. Stál hneď oproti. V tom sa mi pred očami zjavila Jeho ruka s krabičkou ALO diamonds. ŠOK! Nemal žiadnu tašku ani batoh, ktovie kde mal tú krabičku strčenú :-D. Až neskôr ma napadlo, že poznávacím znamením mohli byť tie „kapsáče“. Bežne ich nenosí :-D. Ale DOKÁZAL TO! Napriek môjmu vrodenému „ženskému“ šiestemu zmyslu - všetky (aj rok staré) znamenia si navzájom pospájať, polepiť, zvyšok domyslieť a prekuknúť - dokázal ma prekvapiť! Slzy na seba nenechali dlho čakať. Zvyšok pobytu sme sa už len viezli na obláčiku niečoho, čo človek zažije (dúfam že) len raz v živote!

Inšpiráciou na dnes sú ZÁSNUBNÉ PRSTENE. Ak môžem poradiť... Najlepší spôsob, ako mužovi nežne naznačiť, čo sa vám páči a čo nie, je preventívne poukazovať na rôzne prstienky napr. v časopisoch EVA, EMMA a pod. Prípadne ho občas nenápadne zatiahnuť k výkladu zlatníctva, v ktorom je vystavený váš TOP kúsok. Lepšie je raz vidieť ako stokrát počuť ;-). Možno sa mu čo-to zaryje do pamäte a pri výbere nebude tak tápať. Osobne som zástancom názoru, že zásnubný prsteň jednoducho MUSÍ obsahovať briliant. Kedy inokedy, keď nie teraz? Z tohto dôvodu som vám do inšpirácií zahrnula prstene tohto druhu. Neľakajte sa! Zásnubné prstene s briliantom sa dajú zohnať už od 100 Eur. Pekné a za veľmi príjemnú cenu nájdete na stránke izlato.sk.

izlato1

Luxusnejšie kúsky za skutočne primeraný peniaz (vzhľadom na kvalitu) vám odporučia v každom boutique Briliant. Ich ponuku si môžete pozrieť i z pohodlia domova na stránke briliant.sk.

briliant 1

Zaručujeme, že pri šperkoch značky Alo diamonds upadnete do briliantového bezvedomia ;-)

alo diamonds

Tak ako? Vybrali ste si :-D?

Napíšte nám svoj príbeh. Najzaujímavejšie príbehy zverejníme na našom blogu a potom necháme našich čitateľov rozhodnúť, ktorý je ten najlepší z najlepších, ktorý potom získa Len my... fotenie s našou Soňou z Inspired By Love. Tak čo vy na to? Už píšete ten svoj? Pošlite nám ho mailom na info@perfectday.sk najneskôr do konca septembra. Možno s našou pomocou vnukneme nápad nejednému mužovi, ktorý nevie ako na to ;-). Prinajhoršom (resp. prinajlepšom) si doma trošku poplačeme nad šťastím iných.

* Credits *   1  2  3  4  5  6  7  8

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame