Perfect Day

Ahojte dievčatá. Dnes načrieme do troška iného súdka. Tentokrát nebudeme inšpirovať nevestu, ale družičky, prípadne svadobčanky. Predstavte si situáciu, že ste v nedeľu na prechádzke so svojím partnerom a stretnete známeho, ktorý sa vám pochváli, že sa budúcu sobotu žení. Samozrejme mu zagratulujete a zo slušnosti (či skôr zvedavosti?) sa opýtate na miesto a čas konania obradu. Prisľúbite, že ak bude čas, určite sa prídete pozrieť a zagratulovať aj oficiálne. Čo však v prípade, ak vás obratom nečakane pozve aj na svadobnú hostinu?

Partner automaticky nadšene súhlasí. Takéto srdečné pozvania sa jednoducho neodmietajú. Samozrejme! Veď má v skrini jeden slušný oblek, už len vyleští poltopánky, prípadne zainvestuje do novej kravaty a vzorný svadobčan je na svete. Ale čo MY, ženy??? Hlavou sa nám v momente začnú točiť otázky okolo nedostatku vhodných spoločenských šiat, topánok, kabeliek, boleriek, doplnkov, make-upu...  PREBOHA, a čo s vlasmi? Kaderníčka je už určite na sobotu vybookovaná!!

Nádych, výdych, nádych, výdych... zoberme to pekne po poriadku.
  1. Hneď po príchode domov prevetrajte skriňu. Nezabudnite na tmavé kúty šatníka! V tých sa, obvykle pri hľadaní lyžiarskej výstroje, vždy nájde skvelý kúsok, ktorý ste si kúpili ešte niekedy v auguste a „zabudli“ naň. Poukladajte na posteľ všetky použiteľné, hoci aj na prvý pohľad navzájom neladiace kusy oblečenia a kombinujte. Niekedy stačí málo, aby ste aj trojročným šatám vdýchli nový život.
  2. Horúca linka najlepším kamarátkam funguje priam dokonalo. Overte si, či vám každá vrátila požičanú vec ešte z predchádzajúcej sezóny. Firemné večierky, letné dovolenky, svadby, stužkové... kto by si to všetko pamätal? Ak vám v skrini naozaj nič nevyhovuje, volajte SOS tiesňovú linku kamarátke s rovnakou konfekčnou veľkosťou!
  3. Ak máte stále hlavu v smútku, skúste sa hneď v pondelok opýtať kolegýň, či by doma nenašli niečo vhodné pre takúto príležitosť. Každá v skrini ukrývame kúsky, do ktorých sa zmestíme iba ak sa nám „pošťastí“ prekonať žalúdočnú virózu, resp. pre prípad, že by sme tých 5 kíl z minuloročnej dovolenky predsa len nejakým zázrakom zhodili. Ja som týmto spôsobom prišla ku krásnym čipkovým sexi šatočkám výmenou za šaty, do ktorých mi (ešte stále) nedorástli prsia :-D
  4. Nehovorte, že sa u vás nenájdu jednoduché čierne lodičky?! Prípadne lodičky telovej farby? Ak by sa vám prihodilo takéto módne faux pas, nebude na škodu, ak hneď vybehnete do najbližšieho nákupného centra a zaobstaráte si jedny „nadčasovo univerzálne“ topánočky. Uvidíte, klasické (môžu byť aj lakované) lodičky sa stanú základom vášho šatníka na najbližších XY rokov. Dolaďte aj kabelku! Táto úderná dvojka vás v budúcnosti nejedenkrát zachráni.
  5. Make-up zvládnete aj samy. Prípadne si zavolajte na pomoc kamarátku. Za všetky tie roky líčenia už musíte mať čo-to naskúšané :-). Navyše, súčasné trendy volajú po prirodzenosti! Pleť stačí zjednotiť make-upom, oči zvýrazniť maskarou a jemnou linkou. Nezabudnite na „zdravíčka“ a typovo vhodný rúž. Trendy je upútať pozornosť na pery. Nebojte sa zaujať výraznou červenou, koralovou, či sýto ružovou farbou. Je to sexi ;-).
  6. Ako vyčarovať formálny účes bez pomoci kaderníka a za pár minút?? Poradíme vám. POZOR! Aj keď postup vyzerá jednoducho, ba až banálne, vyčleňte si nejaký čas na skúšanie. Deň, dva.. pre istotu. Garantujeme, že na tretíkrát to určite dáte ;-)
Tento príbeh nie je fikciou. Fakty a skutočnosti nie sú vymyslené. Držte palce! V sobotu svadbujééém :-D

uces 1

uces 2   uces 4   uces 6   uces 7

* Credits *  1  2  3  4  5

 
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame