Perfect Day

Krásnu stredu prajeme z Perfect Day! Už dlhšie sme si pre vás nepripravili nič nové z kategórie "krása". Taaaakže, nadišiel čas to konečne napraviť.:) A keďže máme ešte stále svadobné obdobie, vybrali sme vysoko aktuálnu tému - last minue účesy - ktorá zaujme hlavne tie z vás, ktoré sa ešte v najbližších týždňoch chystáte ísť svadbovať.

Asi každá z nás totiž pozná ten pocit, keď ste pozvaná na svadbu, no vaša kaderníčka je buď chorá, odcestovaná, alebo nemá voľný termín... Čo teraz? Skúsiť nový neoverený salón? Zveriť svoje dlho pestované vlasy cudziemu kaderníkovi? Na experimenty už nie je veľmi čas, takže neostáva nič iné, len sa s tým popasovať sama alebo ísť s rozpustenými vlasmi - čo ale nie vždy pasuje k outfitu...

Nemusíte však byť ani vlasový guru, aby ste vedeli vyčarovať ako-taký jednoduchý účes. My sme trošku sondovali na internete a objavili sme pre vás hneď niekoľko účesov, ktoré zvládate v pohodke za pár minút a výsledok nevyzerá vôbec zle, čo poviete?

Zapletáš, zapletám, zapletáme...

Zapliesť vrkoč nie je nič zložité a skoro každá z nás už v tom má prax - veď už ako malé sme si to nacvičovali s maminami na bábikách. :) Ako teda na to? Najprv si sponkami zafixujete vrchnú časť vlasov, ako je ukázané na obrázku 1-2. Základ si rozdeľte na tri pramene, ktoré postupne prepletajte, až kým sa nedostanete ku končekom vlasov. Zapletaný vrkoč si pre istotu stiahnite malou gumičkou a potom ho otočte naopak, ako ukazuje obrázok č. 5 a upevnite zvnútra sponkami. Potom ešte účes trošku uvoľnite, zalakujte a môžete sa íst zabávať. :)

svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1416

Uzle a drdoly na milión spôsobov

Vedeli ste, že účes môžete vytvoriť aj uzlením vlasov? Veru áno! A nie je to nič zložité. Na začiatku si však nakulmujte vlasy do jemných vĺn, aby bol výsledok efektnejší. Potom si rozdeľte vlasy na štyri časti: dve vpredu a dve vzadu v strede hlavy (obr. 3). Až teraz sa začne zábavka s uzlením. Najprv uchopte obe polovice vlasov a urobte jeden uzol v strede hlavy. Pokračujte s uzlovaním ako na obrázku č. 6. Uzlíky zafixujte sponkami zvnútra, aby ich nebolo vidieť. Potom vezmite dva predné pramene vlasov a urobte pod zadnými uzlíkmi jeden veľký uzol, ako je zobrazené na obrázkoch č. 8-11. Stačí ešte zasponkovať konce, pouvoľnovať uzlíky, zalakovať a je hotovo.

svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1417

Nasledujúci účes zvládnete na jedničku aj bez praxe - taký je jednoduchý! V prvom kroku si pomocou gumičky spravte vysoký cop, ktorý nakulmujte, aby ste mali konce pekne stočené (obr. 2-3). Potom natupírujte spodnú časť vlasov a vrchnú časť stočte spôsobom naznačeným na obrázku č. 4.  Zvyšný prameň prehoďte na druhú stranu ako na obrázku č. 5 a upevnite zospodu sponkami. Ako vždy, účes treba zalakovať, aby vám vydržal až do rána. :)

svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1422

Dvojitý stočený drdol je chic a hneď vám ukážeme ako naň... Vrchnú časť vlasov stočte tak, ako je ukázané na obrázku č. 1. a zasponkujte. Postupne pridávajte z oboch bokov pramene a stáčajte ich, ako ukazujú obrázky 3-5.  Zvyšnú časť spodných vlasov už iba stačí stočiť do drdola ako na obrázkoch 7-13 a účes máte hotový. :)

svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1426Ak už naozaj nemáte čas alebo chuť zapodievať sa svojimi vlasmi po tom, čo ste skúšali všetky tuturiály a nič nevyšlo a navyše máte už o 5 minút odchádzať na obrad, skúste tento mega rýchly účes. Vlasy rozdeľte na dva pramene a začnite ich stáčať do stočeného vrkoča. Konce zastrčte dovnútra ako na obrázku č. 2. Už len zafixovať sponkami, trochou laku a hor sa na svadbu!

svadba-svadobna-inspiracia-slovensko_1420

Taak? Ktorý z last minute účesov by ste vyskúšali vy? Ak máte aj vy tip na nejaký rýchly účes, určite nám o tom napíšte. Potešíme sa. :)

Majte sa krásne a do skorého videnia!

*Credits* 1 2 3 4

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame