Perfect Day

Dúfame, že máte za sebou krásny slnečný víkend, počas ktorého ste si stihli pekne oddýchnuť a načerpať nové sily na ďaľší pracovný týždeň, ktorý nám práve odštartoval. Dnes pre vás máme opäť dávku inšpirácie pre váš svadobný deň, aj keď tá dnešná je pre nás extra špeciálna, pretože sme sa na jej vytváraní podielali všetky štyri, a nielen tak ako obvykle, hľadaním obrázkov na Pintereste, ale doslova a dopísmena sme sa zapojili celým telom a dušou :D

Niekedy začiatkom roka sme dostali ponuku od Zuzany Šutjakovej z Make-up Studio Professional Make up na vytvorenie článku o trendoch v líčení. Po zhliadnutí Zuzkinej práce sme sa s radosťou zverili do jej starostlivosti a strávili sme príjemné nedeľné popoludnie u nej v štúdiu, kde sme sa nechali namaľovať a učesať jej šikovnými ručičkami. Skvele sme si to užili, veď predsa, my štyri po kope, to nemôže byť nuda, ale samozrejme sme pre vás finálne vizáže zdokumentovali (fotky Inspired By Love), aby sme vám doplnili znalosti o najnovších trendoch v svadobnom líčení.

Prenecháme slovo Zuzane, aby nám o trendoch v líčení prezradila viac:

"Trendy z prehliadkových mól sa prenášajú každý rok aj do svadobného líčenia a účesov. Tento rok máme veľký návrat k čisto bielej farbe pri šatách a niekoľko základných trendov vizáže nevesty. U svetoznámých návrhároch nájdeme minimalistický „pure“ look až po absolútnu extravaganciu.

Každá nevesta chce byť samozrejme tá najkrajšia a častokrát v honbe za touto dokonalosťou je ochotná dať na seba všetko, až z toho vznikne presný opak. Príliš silný make-up, prezdobené vlasy či priveľa šperkov pôsobi gýčovo až nevkusne. Preto je treba sa zamerať na jeden štýl, taký, ktorý najlepšie zodpovedá budúcej neveste a ten dotiahnuť do dokonalosti.

Čo je teda základom správneho svadobného líčenia, resp. celej vizáže nevesty ?

Svadobné líčenie by malo v prvom rade spĺňať základnú podmienku, a tou je elegancia a prirodzenosť. Pod prirodzenosťou nie je myslené, že nevesta nemá mať žiadny make-up alebo len špirálu. Prirodzenosť znamená,  že celková vizáž má pôsobiť sviežo s miernym prirodzeným odleskom, prirodzene opáleným nádychom a zvýraznením dominantných čŕt -  oči, obočie, pery -  v prirodzených odtieňoch farby pleti, teda od vanilkovej, béžovej, cez škálu hnedých až po čiernu farbu, čo sa týka očí. Už dávno neplatí, že ak máte ružovo-zlatú výzdobu v svadobnej miestnosti, tak musíte mať tieto farby aj na očiach.

Vo svoj veľký deň by ste sa mali nechať hýčkať a zveriť sa do rúk profesionálov. Vždy odporúčam urobiť si skúšku pár týždňov pred svadbou, aby ste vedeli do čoho idete a v deň svadby neboli prekvapené, sklamané, ale uvoľnené a v pohode. Predídete tak stresu, ktorého budete mať aj tak viac ako dosť. Dobrý vizážista, ktorý používa kvalitné a profesionálne výrobky, vám nepotrebuje urobiť 5cm vrstvu make-upu (aby vydržal až do rána). Nezabúdajte, že najväčšiu pozornosť budete pútať počas dňa, teda váš make-up bude vystavený dennému svetlu, kde hrubá vrstva pôsobí ako maska.

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek z tohtoročných trendov, nikdy nezabúdajte na umelé mihalnice. Vášmu oku dodajú potrebnú hĺbku a vďaka nim budete pôsobiť upravene až do rána, aj keď pustíte nejakú tú slzičku. Ale aj tu treba dávať pozor. Reč je o prirodzene vyzerajúcich mihalniciach, prípadne trsoch, ktoré vaše mihalnice prirodzene zahustia, predĺžia a zvýraznia bez toho, aby si ich niekto na prvý pohlad všimol. Extra dlhé a príliš výrazné mihalnice sú pre nevestu absolútne nevhodné.

Tohtoročné trendy môžeme rozdeliť na 4 typy, ktoré samozrejme závisia od typu/povahy nevesty, či je to jemné, menej výrazné dievča  alebo extravagantnejší, výraznejší typ. Rovnako ako aj od veku nevesty.

1. Beauty „Barbie“ štýl - Tami

Je najobľúbenejší, priam až klasický typ nevesty. Jedná sa o čistý, elegantný, jemný a pritom pôsobivý make-up, ktorý z vás vytvorí krásku, akou túži byť každá nevesta.

Základom je ľahký jemný make-up na zjednotenie farby pleti a prekrytie nedostatkov, ďalej jemná pudrová korekcia a ľahké opálenie pomocou bronzeru. Najdôležitejšou črtou tohto líčenia je tzv. „barbinkovské“ zvýraznenie a vytvorenie zvodných  očí výraznou linkou a mihalnicami, bielou ceruzkou do vnútra oka. Pery líčime v jemných pastelových farbách.

K tomuto trendu jednoznačne patrí hladký drdol, ktorý môže byť vyčesaný na vrch hlavy alebo pri temene. Celkový vzhľad dopĺňa jemný závoj.

Perfect Day, svadba, slovensko, Make up Studio, Inspired By Love_0001Perfect Day, svadba, slovensko, Make up Studio, Inspired By Love_0002Perfect Day, svadba, slovensko, Make up Studio, Inspired By Love_0003Perfect Day, svadba, slovensko, Make up Studio, Inspired By Love_0004

2. Romantická víla - Janka

Tento trend je vhodný pre mladé nevesty alebo pre jemné typy a dokonale sa hodí pre  svadby na záhrade či na pláži. Charakterizujú ho rozpustené vlnité vlasy doplnené kvetom, čelenkou alebo venčekom.

Make-up je jemný, v pastelových tónoch ružovo-modro-fialovej, a mal by pôsobiť veľmi nežne, jemne a naturálne. Oči musia pôsobiť mäkko, bez linky. Pery môžu byť sýto ružové, broskyňové, čiže svieže farby. Rovnakú sviežu farbu používáme aj na zvýraznenie líčok a vytvorenie jemného „rumenca“.

Perfect Day, svadba, slovensko, Make up Studio, Inspired By Love_0017Perfect Day, svadba, slovensko, Make up Studio, Inspired By Love_0005Perfect Day, svadba, slovensko, Make up Studio, Inspired By Love_0006Perfect Day, svadba, slovensko, Make up Studio, Inspired By Love_0007

 3. Glamour štýl - Tez

Štýl je určený pre nevesty okolo 30tky. Sofistikovaný, elegantný, glamour je trend pre súčasnú ženu, nie dievča. Pre nevestu, ktorá si už nepotrpí na to, aby mala princeznovské šaty s dlhým závojom. Celá vizáž je vo veľmi elegantnom až honosnom nádychu.

Make-up  vytvorí  dokonalú a matnú  pleť, k tomu sú kontrastné kovovo-lesklé oči (nie trblietavé), ideálne v bronzovom odtieni, ktorý sa hodí ku každej farbe oka. Pri tomto trende si môžeme dovoliť oko zvýrazniť olemovaním čiernou ceruzkou na dolnom vnútornom viečku. Tým dodáme celému looku ešte sofistikovanejší výraz. Aj pery líčime v sýtejších odtieňoch, aj keď stále ružovej, resp. staroružovej farby.

Vlasy majú pôsobiť jednoducho, akoby ledabolo zmotané, jemne vlnité s pár voľne pustenými pramienkami. Hladký výčes by dodal tomuto looku veľmi ostrý výraz.

Perfect Day, svadba, slovensko, Make up Studio, Inspired By Love_0010Perfect Day, svadba, slovensko, Make up Studio, Inspired By Love_0009Perfect Day, svadba, slovensko, Make up Studio, Inspired By Love_0008Perfect Day, svadba, slovensko, Make up Studio, Inspired By Love_0011

4. Retro/ Pin up štýl - Soňa

Retro či Pin up je momentálne veľmi obľúbený trend, ktorý sa pre svoju extravagantnosť  hodí výrazným typom žien. Mali by ste sa mu prispôsobiť aj šatami, ktoré bývajú často iba puzdrové po kolená alebo dokonca iba biely kostým.

Absolútnym „must-have“ doplnkom je v tomto prípade sieťka, prípadne iná výrazná ozdoba vo vlasoch, ktorá presahuje až do tváre, a tým sa stáva súčasťou make-upu. Vlasy zodpovedajú stajlingu pin-up. Takže nechýba vlna, ofina alebo silno natupírovaná vrchná časť hlavy.

Make-up by mal pôsobiť porcelánovo, s dokonale vytvarovaným obočím a extra-výraznou pretiahnutou očnou linkou. Nesmú samozrejme chýbať výrazné horné mihalnice, kým spodnú čast oka necháváme čistú, nedotknutú. No a absolútnym trendom sú sýto červené, bordové, dokonca až tehlovohnedé pery, bez ktorých by tento štýl nebol kompletný."

Perfect Day, svadba, slovensko, Make up Studio, Inspired By Love_0013Perfect Day, svadba, slovensko, Make up Studio, Inspired By Love_0014Perfect Day, svadba, slovensko, Make up Studio, Inspired By Love_0015Perfect Day, svadba, slovensko, Make up Studio, Inspired By Love_0016

No tak čo na to vravíte? Ktorý z daných "lookov" je váš obľúbený? Neváhajte a nechajte nám odkaz v komentoch pod článkom. Obrovské vďaka patrí Zuzane Šutjakovej za skvelý nápad a fantastické prevedenie do reality. Ak sa chcete o Make-up Studio Professional Make up dozvedieť viac, mrknite na ich web, prípadne na Facebook. Takisto ďakujeme Petre Chovancovej za zapožičanie prekrásnych kvetových venčekov a iných vlasových doplnkov (jej prácu si môžete prezrieť tu), a rovnako ďakujeme Veronike z Wedding Avenue za zapožičanie svadobných závojov a nádherných štrasových vlasových doplnkov:)

No a to už je od nás na dnešok všetko. Nezabudnite sa zastaviť opäť v stredu na ďaľšiu dávku inšpirácie:)

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame