Perfect Day

Desiata svadba v poradí za rok, na ktorej ste hosť a už neviete čo s vlasmi? Stále chodiť ku kaderníčke sa vám nechce a nápady vám už došli....pomóóc, čo teraz??? Len žiadnu paniku! V takej chvíli predsa prichádzame na rad my, aby sme vám podali pomocnú ruku:)

V dnešnom článku sme si pre vás pripravili päť jednoduchých návodov, ako zapliesť, či už polodlhé, dlhé, vlnité, alebo rovné vlasy do trendy účesov, ktoré zvládnete spraviť aj samy, prípadne s pomocou kamarátky, mamy, sestry alebo vášho šikovného priateľa:) Výsledok ešte zlepšíte, ak do účesu zakomponujete kvety alebo ozdobné sponky, čelenky alebo iné doplnky. Na záver stačí zalakovať a VOILÀ, účes vám drží celú noc, takže sa môžete plne sústrediť na zábavu a nie na to, že vám na parkete postupne odskakujú z vlasov na všetky strany sponky (áno aj to sa stáva:D).

Ak vás príroda obdarila nádhernými dlhými hustými vlasmi, ktoré radi vystavujete na obdiv, môžete zapliesť  iba vrchnú časť a zvyšok nechať rozpustené. Postup je úplne jednoduchý. Začnete pliesť klasický francúzsky vrkoč (ten, ktorý nám plietli naše maminy v detstve) z každej strany, trochu uvolníte a pripevnite na stranách, ako vidíte na obrázku. Raz dva tri...Hotovo!

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0543

Teraz trochu zvýšime latku a pôjdeme zapletať celý bok hlavy. "Must have" je v tomto prípade veľká gumička, ktorá môže byť zároveň aj ozdobná- to už necháme na vás. Doležíte je začať už v oblasti čela a pokračovať postupne do obidvoch strán. Vlasy zapletáte cez gumičku (obr 1-4) a konce iba zakaždým zahnete vzadu na temene pod gumičkou, až vám výjde z toho niečo ako trubička (obr. 5-8).  Výsledok vyzerá veľmi efektne a pritom vám tento účes nezaberie ani veľa času.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0542

Pre milovníčky drdolov máme jeden skvelý zapletaný, ktorý je veľmi ležérny a neuhladený, ale práve tak to má byť! Stačí zapliesť dva vrkoče a potom z nich  uviazať na dvakrát uzol (obr. 4-5). Pripevníte sponkami a účes máte na svete:)svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0549

Asymetrické účesy majú tiež niečo do seba a preto si dnes spolu jeden zapletieme. Krížom z jednej strany na druhú sa zapletú dva priberané vrkoče ( Obr. 1-10), ktoré potom na boku stočíte do špirály (Obr. 11-12). Na prvý pohľad to nevyzerá jednoducho, ale ak vám bude niekto asistovať, určite to zvládnete!

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0545

A na záver sme si nechali jeden z najkrajších zapletaných účesov, ktorý pripomína akúsi korunu položenú na vašej hlave (v angl. "high crown braid"). Na jeho zvládnutie už je potrebné vlastniť akú takú zručnosť, ale nenechajte sa odradiť a skúšajte, nacvičujte. Najprv začnite pliesť priberaný vrkoč smerom od temena hlavy k čelu a pokračujete postupne až na druhú stranu - presne ako vidíte na fotkách. Koniec vrkoča potom stačí schovať sponkami tak, aby vám váš pletenec vytvoril kruh a účes je hotový.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0541Tak ako, inšpirovali sme vás? Ak sa vám dnešné nápady na účesy páčili, tak nás sledujte aj naďalej, pretože sa k zapletaným vláskom ešte určite vrátime:) Ak vám stále nie je dosť tutoriálov a máte náladu na skúšanie účesov na kamoškinu svadbu, mrknite aj na náš starší článok, kde máme pre vás účesy hotové o päť minúť dvanásť :)

Pre dnešok  sa s vami lúčime a prajeme vám ešte krásny pondelok z Perfect Day!

*Credits* 1 2 3 4 5 6

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame