Perfect Day

Krásnu stredu vám želáme z Perfect Day! Už na konci augusta sme vám sľúbili ďalší diel o zapletaných účesoch a keďže sľuby sa majú plniť, tak si dnes povieme niečo o rybom chvoste.  Momentálne je veľkým hitom, tak sme zvedavé ako sa vám zapáči:)

V 19.storočí bol rybí chvost tiež nazývaný "grécky vrkoč" a svojim vzhľadom sa podobá na populárny francúzsky vrkoč. Ako vidíte aj na nasledujúcich fotkách, rozdiel je v tom, že namiesto do troch sa rozdeľujú vlasy pri ňom iba do dvoch sekcií. Malý kúsok prvej sekcie sa prepletá cez druhú sekciu znovu a znovu až vytvoríte vrkoč:) V prípade, ak by vám náš tutorial nestačil, nájdete tu krátke video, kde sa naučíte krok za krokom zapletať rybí chvost.

Ak zvládnete techniku zapletania už je potom samozrejme na vás, či zvolíte tzv. "boho štýl", tým že vrkoč  uvoľníte a necháte ho roztrapatený, alebo skôr romantický uhladený štýl, ak pri zapletaní vrkoč dobre utiahnete...

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0725 svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0705 svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0707

S rybím chvostom sa dá naozaj čarovať a dá sa zapliesť hádam na milión spôsobov. Môžete ho iba zapliesť iba na boku hlavy, vytvoriť z neho postupným priberaním vlasov zložitú špirálu, alebo romantický pletenec okolo celej hlavy. Výber už necháme na vás:)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0717

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0720

Efektným spôsobom dokonca dozdobíte aj zdanlivo jednoduchý hladký drdol a my vám ukážeme ako:) Začnete tým, že že si zapletiete z jednej aj druhej strany hlavy po boku jeden rybí chvost. Následne si pripravíte hladký drdol tak, že vlasy zagumičkujete a konce stáčate smerom dovnútra a nahor, až vám vznikne rulička, ktorú pripevníte sponkami. Nakoniec ešte prekrížite oba konce rybích chvostov cez drdol a pripevníte, zalakujete. Výsledok stojí za trochu námahy, nemyslíte?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0698A na záver  si dáme naozaj netradičnú verziu rybieho chvosta, na ktorú sa zrejme odvážia len niektoré. Postup je ale úplne jednoduchý. Vypnete si vysoko do gumičky vlasy a zapletiete dva rybie chvosty. Trochu ich uvoľníte tak, aby ste získali pekný objem a stočíte  smerom k čelu. Zahnutý koniec zastrčíte dovnútra, aby ho nebolo vidieť  a už stačí iba zalakovať. Samozrejme na laku netreba šetriť, aby sa vám účes hneď nerozpadol...

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0724

Ak by ste sa predsa len neodvážili, tak vyskúšajte tradičnejší vypínaný účes ala balerína dozdobený rybím chvostom. Jednoduché ale pritom veľmi elegantné čo poviete?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0716 Týmto sme vyčerpali dnešnú inšpiráciu a prišiel čas sa rozlúčiť...Ale nebude to na dlho, sľubujeme:) Dúfame teda, že vás rybí chvost oslovil a vyskúšate niektorý z účesov. A viete čo? Ak ste náhodou mali podobný účes na svojej svadbe, pošlite nám fotku v komentári pod článkom. Už teraz sa tešíme:) Majte sa krásne a do skorého videnia!

*Credits* 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame