Perfect Day

Má drobný kvietok pastelovo-fialovej farby a jej omamná vôňa sa vznáša začiatkom júla takmer nad každou záhradou. Nad jej chuťou neohrnú nosom ani gurmáni, no a aby sa nezabudlo ... udáva tón rustikálne ladeným svadbám:) Že o kom hovoríme? No predsa o jemnej fialovej bylinke - levanduli, ktorej dnes dáme hlavné slovo v našom článku.

Názov dostala levanduľa z latinského slova "lavare", čo znamená umývať sa. Jej úžasné blahodárne účinky a mnohostranné využitie je známe od nepamäti. Už starí Gréci ju s obľubou pridávali do kúpeľa alebo ju predpisovali proti kašľu, no a ak si ešte pamätáte, naše staré mamy ju každé leto sušili a vešali do skrine na odplašenie nepríjemných molí. Dnes by sme si prírodnú kozmetiku hádam bez nej ani nevedeli predstaviť, používa sa dokonca aj ako prísada do pokrmov, sladkostí, mnohých liekov a zavesená pri okne vás levanduľa zbaví aj otravných komárov alebo mravcov.

Superlatív o levanduli by sme vám mohli vymenovať ešte mnohóóó, ale to by sme tu boli do polnoci :D Preto sa radšej zameráme na našu srdcovú tému a ukážeme vám, čo všetko sa dá s levanduľou vyčarovať na vašu svadbu. A že je toho teda hodne, to ešte len uvidíte:)

Vybrať motív, farbu, štýl písma na svadobné oznámenia nie je vždy jednoduchý, hlavne keď je výber taký bohatý.  Inšpirujte sa u nás! Motív levandule krásne vynikne nielen na svadobných oznámeniach, ale aj na menu lístku či menovkách pre hostí.

© Joy Michelle Photography 2013

Kvetinové venčeky su aktuálne v kurze a preto dnes máme pre vás rovno dva. Vybrali by ste bohatý veľký, alebo naopak jemnejší  levanduľový venček? :) Ozdobte rovno aj svojho drahého a pripravte mu takéto milé pierko z levandule. Do ruky ešte levanduľová svadobná kytica a už sa môžete ísť vydávať!

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0438

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0440

Nemáte ešte vyhliadnuté miesto pre vaše svadobné fotenie? Nechajte sa od nás nalákať na romantické fotenie v levanduľovom poli!  Nemusíte chodiť za ním do Francúzska ani na chorvátsky ostrov Hvar, lebo niekoľko ich už máme aj na Slovensku -  pri Nových Zámkoch a Pezinku:)

Hong kong pre wedding overseas surrey mayfield lavender styled london wedding photography

Levanduľa sa dá dekorovať hádam na tisíc spôsobov. Keďže je drobná, najviac vynikne sama, ale môžete ju skombinovať aj s rôznymi záhradnými alebo lúčnymi kvetmi. Výborne si rozumie napríklad s gypsomilou:)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0445

Super nápad na zaujímavú dekoráciu stolov je tento sklenený svietnik. Stačí ho ozdobiť kvetmi levandule, ktoré previažete stuhou alebo špagátikom aby spolu držali, a máte hotovo.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0453

Namiesto ryže môžu vaši hostia pre šťastie hádzať levanduľu z papierových kornútkov :)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0451

Visiace dekorácie milujú kvety levandule! Svojim rustikálnym charakterom sú priam dokonalé pre svadbu v exterieri, alebo v stodole.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0449

Aj darčeky pre hostí sa môžu na vašej svadbe niesť na levanduľovú nôtu. Sladký levanduľový medík, soľ do kúpela alebo malé levanduľové mydielka v tvare srdiečka určite potešia vašich hostí svojou originalitou a nápaditosťou.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0447

Sladké dobrotky u nás v Perfect Day vždy zabodujú na jednotku.  Keď sme uvideli tieto tortičky, cupcakes, alebo makarónky s levanduľou, hneď sa nám začali zbiehať slinky. Dali by ste si aj vy, čo? :)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0428svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0430svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0429

Osviežujúce nápoje v horúcom letnom počasí by určite nemali chýbať na vašej svadbe. Vyskúšajte netradičný levanduľový sirup a pripravte z neho chladené levanduľové drinky s citrónom. Originálny nápad je tiež zamraziť levanduľu do kociek ľadu a podávať s nealko nápojmi. Úspech zaručený!

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0435Tak ako? Zavoňala aj vám levanduľa? Dajte nám vedieť, ako by ste ju zakomponovali do vašej svadby. Tešíme sa na každý váš komentár a prajeme vám ešte krásny pondelok!

  *Credits* 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame