Perfect Day

Prvé jarné lúče slnka prebúdzajú v našich záhradách a lúkach svojím dotykom tepla celú plejádu rôznofarebných jarných kvetov. Prvé vykuknú zo snehu snežienky a krokusy a v tesnom závese ich nasledujú tulipány, veternice, modrice, prvosienky, hyacinty  a... nechýbajú ani narcisy. Práve ony sú jedny z prvých kvietkov, ktorých krásu môžeme na jar obdivovať a nechať sa unášať  ich omamne sladkou vôňou. A hoci väčšina si spája narcisy s Veľkou nocou, my vám dnes ukážeme, že tento kvet môže mať hlavné slovo aj na vašej jarnej svadbe...

Pozvánky

Niekto rieši pozvánky niekoľko mesiacov pred plánovaným termínom svadby... iní si túto milú oznamovaciu povinnosť nechávajú na poslednú chvíľu. Ak patríte práve k tejto skupinke last-minute nadšencov a máte svadbu už túto jar, zbystrite teraz pozornosť, pretože tu máme pre vás tieto rozkošné tlačoviny inšpirované motívom narcisa... Učarujú najmä vám, ktorí máte radi ručne maľované kvety, alebo plánujete rustikálnu svadbu. :) A určite vás poteší, že jednu z týchto šablón si môžete stiahnuť  len za nepatrný poplatok napríklad tu.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1612

Kytica pre ňu

Biele či žlté, malokveté či veľkokveté, s naružovelým, žltým či oranžovým stredom... tak rôznorodé odrody narcisu vyčarovala pre nás sama matka príroda a umožnila nám tak neuveriteľné kombinácie tohto na prvý pohľad nenápadného kvetu. Či už zostanete pri kytici iba zo samotných narcisov, alebo zakomponujete do nej aj ďalšie jarné kvietky, necháme na vás. Nám sa však páčia obe verzie. :)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1615

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1613

Pierko pre neho

Nezabudli sme ani na na naše mužnejšie polovičky a svadobné pierko pre ženícha dnes ladíme na narcisovú nôtu.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1618Kvetinová výzdoba

Kvetinová svadobná výzdoba je pri každej svadbe kapitola sama o sebe a nejedna nevesta sa ňou zaoberá od začiatku svadobného plánovania. Ak vám však stále nenapadá, akým smerom ju poňať, čo tak dať šancu narcisom? Narcisy vyniknú nielen rezané po jednom vo vázičkách, ale môžete ich tiež zviazať vo veľkom počte do kytice a spraviť z nich centrálny aranžmán napríklad na okrúhle stoly. Ďalšou možnosťou, ako aranžovať narcisy je nechať ich zasadené v kvetináčiku. No viete si predstaviť jednoduchšiu výzdobu svadobných stolov? Stačí porozkladať a máte hotovo!

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1619

Darčeky pre hostí

A keď už sme pri tých narcisoch v kvetináčiku... tak tie môžete tiež využiť ako originálny darček pre vašich hostí! Nielenže im prevoňajú celý dom, ale ak si odložia cibuľku, na ďalší rok im vyrastú ďalšie narcisy. Tento darček je tak nielen ekologický, ale zároveň bude vašim kamarátom dlhé roky príjemnou spomienkou na váš veľký deň D.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1620

Mňam

Na záver tu máme pre vás, samozrejme, ešte aj inšpirácie z našej obľúbenej sladkej kategórie... Motív narcisu sa dá totiž skvelo využiť aj pri dekorovaní svadobnej torty alebo malých mňamiek. Výsledok poteší oko, no veríme že aj chuťové poháriky.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1624

Taaak, a to je od nás pre dnešok už všetko. Dúfame, že vás naša jarná inšpirácia oslovila a odvážite sa zakomponovať narcisy aj do vašej svadby. Určite nám dajte vedieť, ako to dopadlo. Užite si víkend a v pondelok sme tu opäť aj s ďalším článkom pre vás. :)

*Credits* 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame