Perfect Day

Orchidea nepatrí k práve bežne rastúcim kvetinám v našich končinách, ale čoraz častejšie ju nájdeme v kvetináčoch v našich domácnostiach. Sú netradičné, svojim spôsobom extravagantné a existuje skoro až 30 000 druhov v rôznych tvaroch a farbách. Väčšina z nás však zrejme nikdy nerozmýšľala, že by orchideu zapojila do svojho svadobného dňa. Ponúka sa nám v rôznych kombináciách a preto je jednoduché zapojiť ju do bielej, ružovkastej, fialovej, modrej či bordovej výzdoby. My sme si však za najväčšieho favorita vybrali práve bielu orchideu.

Dnes si ukážeme rôzne orchideové inšpirácie na vašu svadbu - či už pôjde o vlasy, kytice, pierka, torty, pozvánky či celkovú výzdobu. Tak poďme na to:

Jemná elegancia vo vlasoch

Či už si dáte do vlasov len jeden kvet orchidey, alebo celý venček, môžete si byť istá, že to vášmu vzhľadu dodá nádych elegancie a sofistikovanosti. Biely kvet orchidey v rozpustených vlasoch je vhodný na romantickú svadbu na pláži, pretože pôsobí exoticky a orchideový venček z vás môže spraviť grécku bohyňu. Je už len na vás, aké farby orchidey zvolíte a teda aj aký nádych vaša svadba dostane.

perfectday svadba slovensko kvety orchidea_0040perfectday svadba slovensko orchidea kvety_04

Orchideová kytica

Orchideové kytice sú jedny z najnetradičnejších, pretože sa s nimi náročnejšie pracuje, nakoľko nemajú typickú stonku, ako napríklad ruže. Preto bývajú často aj v kombinácii s inými kvetmi, alebo sú uviazané len tak, ako rastú, čím vytvoria "padavý závoj". Ak však nie ste fanúšičkou extravagantných kytíc, nemusíte mať obavu - šikovní floristi vám určite dokážu vytvoriť aj obyčajnú jemnú kytičku len z kvetov orchidey.

perfectday svadba slovensko orchidea kvety_05perfectday svadba slovensko orchidea kvety_06

Efektné pánske pierka

Aby ani vaša polovička nezostala nepovšimnutá, uvádzame aj pár inšpirácií na pánske orchideové pierka. Na úspech zväčša stačí aj jeden kvet, ktorý môže byť dokombinovaný lístkami, drobnými kvietkami či stužkami. A môžete si byť istá, že si svojho manžela určite nepomýlite. :)

perfectday svadba slovensko orchidea kvety_03perfectday svadba slovensko orchidea kvety_02

Kvetové tortičky

Či už živé alebo cukrové kvety, orchidea bude vždy svojim spôsobom pompézna a ani sa nebudete chcieť zakusnúť do takej torty - to by však bolo mrhanie cukrom, tak preto skôr odporúčame ochutnať ju. Čo sa jej výzdoby týka, opäť sa dá zdobiť len samotnými kvetmi orchidey (či už jednakej farby, alebo viacero odtieňov), alebo v kombinácií s inými kvetmi. Treba len dať pozor, aby kvety spolu ladili a nebolo toho na torte až moc.

perfectday svadba slovensko orchidea kvety_14perfectday svadba slovensko orchidea kvety_15

Romantické pozvánky

Ako sme už veľakrát spomínali, orchidea nám ponúka rôzne farebné kombinácie a tak aj svoje pozvánky na svadbu môžete ladiť do rôznych farieb. Či už ste fanúšičkou "čistých" pozvánok bez obrázkov, alebo vám neprekáža aj pár malieb kvietkov, určite je z čoho vyberať. My sme vybrali práve do fialova ladené pozvánky s elegantnou maľbou kvetov, ktoré sú moderné aj klasické, sofistikované a hravé zároveň. V podobnom tóne môžete potom ladiť aj menovky či svadobné menu. Môže byť? :)

perfectday svadba slovensko orchidea kvety_01

Keď už všetko, tak aj výzdoba...

Výzdoba je niečo, s čím sa dá najlepšie vyhrať. Či už len dáte orchideu voľne na stôl alebo z nej spravíte ohromnú kyticu, efekt to bude mať zaručený.

perfectday svadba slovensko orchidea kvety_10 perfectday svadba slovensko orchidea kvety_09Pri kombinovaní s inými kvetmi treba dávku opatrnosti, ale ako aj vidíme na obrázkoch, s pivonkami či ružami to orchideám naozaj pristane. perfectday svadba slovensko orchide kvety_11Aj stoličky sa dajú dozdobiť orchideou. Páčia sa vám skôr jednotlivé kvietky orchidey alebo vence aj s inými kvetmi? Aj takýmto spôsobom sa dá vyjadriť váš štýl a osobnosť!perfectday svadba slovensko orchidea kvety_08Inšpirácií existuje celá hromada, potešiť si nimi oko môžete aj na našej orchideovej nástenke na Pintereste. My sme uvádzali skôr len biele kvety, ale aj ostatné farby a tvary majú svoje špeciálne čaro. Trochu exotiky na slovenskej svadbe ešte predsa nikomu neublížilo, no nie? :)

Krásny rozkvitnutý začiatok týždňa prajeme! :)

* Credits *  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19-20 21 22 23-25 26 27 28

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame