Perfect Day

Pri spätnom prezeraní našich článkov sme zistili, že sme už dávno nepripravili nejakú kvetinovú inšpiráciu. Dnes to preto napravíme a predstavíme inšpiráciu s jedným z našich najobľúbenejších kvetov a to pivonkou (mne osobne sa páči viac anglický názov Peony, pretože pivonka mi pripomína pivo, ktoré nemám rada:))

Ak máte záhradku, možno pivonky aj máte nasadené a prinášajú vám radosť svojimi nádhernými plnými kvetmi každý rok. Ak nie tak pivonky, ale určite poznáte z obchodov. Sú to pomerne známe a rozšírené kvety, u nás sa im darí celkom dobre. Moja snaha vypestovať nejaké v Írsku nedopadla dobre, asi holt potrebujú viac slnka a tepla ako sa im v Írsku dostávalo.

Pivonka je najčastejšie dostupná v troch farebných odtieňoch, bielej, pastelkovo jemnej ružovej a sýtej ružovej, ale dajú sa zohnať aj v ďalších odtieňoch napr. fialovej, broskyňovej, korálovej. Ako si takisto všimnete na fotkách, tak pivoniek je viac druhov. Jeden ten častejší, má viac lupeňov a nikdy sa nerozvinie až tak, že je vidno stred kvetu. Ten druhý býva väčší, viac rozvinutý a je vidno aj stred. Oba druhy sú nádherné. Poďme mrknúť, kde všade môžete pivonky použiť. 

Začíname hneď od začiatku a to pozvánkami. Pivonky ako dizajn vyzerajú na svadobných oznámeniach krásne. Stačí si vybrať štýl a nechať si ich vyrobiť s vašimi údajmi.

Perfect Day, Svadba, Slovensko, Kvetinova inspiracia, pivonky_0001

So živými kvetmi môžete vyzdobiť na svadbe takmer všetko. Nám osobne sa páčia tieto nápady:

Perfect Day, Svadba, Slovensko, Kvetinova inspiracia, pivonky_0002

Perfect Day, Svadba, Slovensko, Kvetinova inspiracia, pivonky_0003

Nezabudnite na to, že pivonky určite vydržia dlhšie, ak im doprajete počas dňa prísun vody. Ako skvele vyzerajú tieto nápady? Tá šálka je naprosto neodoľatelná. Ak ozdobíte obyčajné poháriky kúskom stužky a vyrezávaným papierom a dáte do nich pivonky o výzdobu stolov máte postarané.

Perfect Day, Svadba, Slovensko, Kvetinova inspiracia, pivonky_0004SONY DSC

Na tortách vyzerajú pivonky skvele ak sú živé, z marcipánu alebo namaľované.

Perfect Day, Svadba, Slovensko, Kvetinova inspiracia, pivonky_0006

No a samozrejme vyzerajú absolútne fantasticky v svadobných kyticiach. Či už sa rozhodnete ponechať pivonky samé o sebe a len v jednom odtieni, alebo chcete niečo zložitejšie a skombinujete viaceré farby a typy kvetov, výsledok bude určite perfektný.

Perfect Day, Svadba, Slovensko, Kvetinova inspiracia, pivonky_0007Perfect Day, Svadba, Slovensko, Kvetinova inspiracia, pivonky_0008

Nezabudnite si objednať jeden kus aj do vlasov, prípadne si nechajte vyrobiť celý veniec.

Perfect Day, Svadba, Slovensko, Kvetinova inspiracia, pivonky_0009

Dúfame, že sa vám táto inšpirácia páčila. Dajte nám vedieť, čo bol vás obľúbený nápad v komentároch pod článkom. Skočte na náš Pinterest, kde nájdete ešte viac pivonkovej (ale aj inej inšpirácie).

* Credits * 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame