Perfect Day

Máme tu opäť pondelok a s ním k vám prichádza čerstvý závan inšpirácie z Perfect Day:)  S pribúdajúcimi teplými lúčmi slnka sa nám však prebudil k životu ďalší jarný kvet, a tým je práve veternica (angl. anemone). Pôvod jej mena nájdeme v gréckom slove "anemōnē", čo v preklade znamená "dcéra vetra". Podľa gréckej mytológie vďačí veternica svojmu vzniku údajne bohyni Venuše, ktorá pokropila božským nektárom krv svojho mŕtveho milenca Adonisa a zrodila tak nežný malý kvet - veternicu. Pre svoju krehkú krásu učarovala nevestám po celom svete a našla si postupne svoje miesto nielen v kvetinových aranžmánoch a svadobných kyticiach, ale i ako dekorácia svadobných cukroviniek či svadobných tlačovín. Našej pozornosti samozrejme neuniklo, že popri tulipánoch je veternica v súčasnosti jasnou kráľovnou mnohých jarných svadieb v zahraničí. Na slovenských svadbách sa objavuje zatiaľ ešte zriedkavo. Čas to zmeniť, čo poviete? Preto si dnes spolu naaranžujeme bohatú kyticu voňavej inšpirácie. Tešíte sa? 

Svadobné oznámenia

Miesto na svadobný obrad a hostinu vybraté? Zoznam hostí uzavretý? Tak je najvyšší čas na svadobné oznámenia milé dámy! Našim jasným favoritom sú práve tie ručne maľované vodovými farbami, ktoré sa dajú na Etsy u Enchanted Event studio, digibudhaPaperie, BelleHanahpaperie či Hoopla Love objednať aj s motívom veternice. Okrem svadobného oznámenia vám dodajú aj pozvánky ku svadobnému stolu, menu lístok, menovky a iné. Vaša dilema ohľadom výberu svadobných tlačovín je teda po dnešku vyriešená:)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0080svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0089

Svadobná kytica

Z približne 120 druhov veterníc je na aranžovanie najkrajšia Anemone coronaria, ktorej kultivary 'De Caen' a 'St Brigid' vás naplno uchvátia ich rozmanitou paletou farebných odtieňovNevesty si najčastejšie volia práve bielu veternicu známu pod menom 'Bride', no nemenej krásna je veternica aj v jej sýtom červenom ('Hollandia'), bledoružovom, tmavoružovom ('Sylphide'), modrofialovom ('Mr. Fokker') či tmavofialovom ('Christina') odtieni. Najviac očarujúcim znakom je však nielen jej farebnosť a jemnosť okvetných lístkov, ale práve ohromujúci výrazný stred čiernej farby, ktorý môže niekomu pripomínať ľudské oko. Nápadne sa tak podobá záhradným či divým makom.

Skúste aspoň na moment zabudnúť na dobu klasických kytíc z bielych ruží a inšpirujte sa nekonvenčnosťou a jedinečnosťou veternice. Nechajte prehovoriť vašu osobnosť a vyberte si odtieň, ktorý vás najlepšie vystihuje. Vaša malá biedermaierka (malá okrúhla kytica) bude rovnako krásna (alebo dokonca aj krajšia) ako tá klasická z ruží a navyše budete široko ďaleko jediná. A to predsa chcete, či?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0087

Jednoduchá a pritom elegantná biela veternica nesie v sebe akúsi nefalšovanú nevinnosť a čistotu a preto je priam dokonalá pre zamilované nevesty.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0086

Biele a ružové veternice učaria všetkým romantickým dušiam a dodajú svadobnej kytici ten pravý šmrnc.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0084

A čo tak tajomná modrá a fialová anemónia? Podľa nás netradičný a zaujímavý výber pre vašu svadobnú kyticu. Čo poviete?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0083

Svadobné pierko pre ženícha

K vašej svadobnej kytici treba farebne a štýlovo doladiť aj svadobné pierko pre vášho ženícha. Nechajte sa pritom  inšpirovať veternicou, veď vyzerá predsa tak rozkošne (podobne ako aj váš drahý). Môžete k nej pridať iné kvety, perá, či lesné plody, skrátka čokoľvek čo vám na prechádzke lesom frnkne do nosu. Ak však túžite po naozaj originálnom prevedení, prečítajte si na našom blogu článok o svadobných pierkach pre ženícha trochu inak. Nájdete ho tu.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0082

Výzdoba stolov

Veternica vyzerá dychberúco nielen v svadobných kyticiach, ale aj v kvetinových aranžmánoch. Rozhodli ste ladiť vašu svadobnú výzdobu do nežnej pudrovej ružovej? Alebo naopak plánujete prekvapiť hostí elegantnou kombináciou bielej s čiernou? Nebojte sa siahnuť po veternici! Odvďačí sa vám bohatými možnosťami kombinácie. Pretože má veľmi jemnú vôňu, nebude vás dokonca ani vyrušovať pri jedle.

Keďže je však veternica naozaj drobný kvet, má tendenciu sa stratiť v príliš veľkých aranžmánoch. Skúste ju preto naaranžovať do nízkych váz a nádob, napríklad so záhradnými ružami, pivóniami, iskerníkom, hyacintom a inými drobnými kvetmi, alebo ju nechajte vyniknúť samú v malej vázičke s užším hrdlom. Ak sa neodvážite si sama pripraviť vašu kvetinovú výzdobu, zverte sa pokojne do rúk fantastických floristov z našich odporúčaných kvetinárstiev Wolfert, Ateliér Papaver, Biely atelier, Flordeluxe, Flover či Štýlové kvety a určite neoľutujete.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0091

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0102

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0103

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0092

Ozdoba do vlasov

Kvety síce zdobia vlasy neviest už oddávna, ale v súčasnosti máme možnosť pozorovať akúsi renesanciu bohato zdobených kvetinových vencov, svadobných párt a čeleniek. Objavujú sa v nich popri ružiach, pivóniách či lúčnych kvetov aj veternice, ktoré pre svoju dokonalú jemnosť vyhľadávajú hlavne nevesty zamilované do bohémskeho, rustikálneho či vintage štýlu. Nechajte teda roztancovať lesné víly aj na vašej svadbe a ozdobte seba a svoje družičky kvetinovým venčekom či čelenkou z veternice. Sú užasné nielen zo živých, ale aj umelých kvetov, či vyrobené z látky.

Určite vás poteší, že sa výber umelých kvetov za posledné roky výrazne zlepšil a momentálne máme k dispozícií také umelé kvety, ktoré sú priam na nerozoznanie od ich živých originálov. Nemusíte sa teda báť, žeby na vašej hlave skončil umelohmotný gýčový veniec, ktorý vyzerá, akoby ste ho vytiahli z nejakého kontajnera pri cintoríne. O tom, že vás neklameme vás presvedčí práca dvoch šikovných dievčat Hogo Fogo a Magaela, ktoré svoje handmade výrobky prezentujú na slovenskom portále Sashe. Na želanie vám dokážu vyrobiť ozdoby do vlasov, ktoré vám nielen že nezvädnú, ale môžete ich použiť aj na inú príležitosť, prípadne uchovať ako pamiatku na jeden z vašich najkrajších dní v živote.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0098

Svadobná torta

Ku každej svadbe patrí samozrejme aj svadobná torta, ktorá by mala nielen dobre chutiť, ale aj skvele vyzerať. Čo tak vynechať tentoraz klišé postavičky nevesty a ženícha a použiť radšej veternice na dozdobenie vašej svadobnej torty? Mrknite sa aj do našej sekcie odporúčame. Môžete tam nájsť šikovné cukrárky zo Sweet Cakes Bakery, Syslíkove tortičky a Tortiamo, ktoré vám radi pripravia nielen chutnú svadobnú tortu z poctivých surovín, ale vám ju aj nádherne ozdobia. Veternice si môžete u nich nechať vyrobiť z fondánu, ale pokojne siahnite aj po živých. Výsledok bude úžasný!

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0088

Cupcakes a minicakes

Postupne sa už cupcakes a minicakes ("mini tortičky") stávajú bežnou súčasťou sladkých bufetov (angl. candy bar) aj na svadbách na Slovensku. Myslíme, že práve ozdobené anemóniami vyzerajú fantasticky!

Malý tip: zľadte ich farebne s vašou výzdobou tým, že napríklad vymeníte čokoládový krém za vanilkový, či malinový a namiesto bielej veternice použite ružovú, červenú alebo fialovú. Spravte z nich rovno súčasť vašeho svadobného stolovania a každého hosťa prekvapte malým cupcakom či mini tortičkou na ich tanieri. Úspech máte zaručený:)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0096

Zavoňala aj vám veternica? Ak sa vám zapáčila niektorá z naších dnešných inšpirácií nechajte nám koment pod článkom. Potešíme sa:) V stredu sme tu mimochodom opäť pre vás! Dovtedy vám prajeme krásny začiatok týždňa plný slniečka a dobrej nálady.

*Credits* 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16-17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame