Perfect Day
Krásne piatkové ránko prajeme :) Tak, ako už sľubuje samotný nadpis článku, dnešná téma nám prežiari deň kovovými odleskami teplých odtieňov podmanivej medi a spolu sa pozrieme, ako môže vyzerať taká medená svadba... Snáď ani netreba pripomínať, že kov ako taký v podobe rôznych doplnkov, či metalické farby sú neoddeliteľnou súčasťou mnohých svadieb. Najčastejšie sa na svadbách stretávame s obľúbeným zlatom a striebrom, no ich sestra - meď - má tiež čo ponúknuť. A že pokojne ustojí konkurenciu, a možno aj predčí svojich populárnejších kovových súrodencov, vám dokážeme už o malú chvíľočku. Zlatá farba je už tradične synonymom luxusu, štýlu a noblesy. Strieborná svojou eleganciou a jasným, ba až chladným leskom, podčiarkne nejednu originálnu svadobnú výzdobu. No meď má vďaka svojmu teplému odlesku naozaj širokospektrálne uplatnenie. Pri správnom zvolení doplnkov je meď dokonalá pre vytvorenie industriálnej atmosféry a charakteru svadobnej výzdoby, no stačí pridať trocha geometrie a skla a získate absolútne elegantný a minimalistický dojem. Skombinujte ju s nežnou ružovou či čistou bielou a máte romantiku ako vyšitú. Meď sa však nedá zahanbiť ani v spoločnosti zelene, dreva či čipky a dokáže fantasticky dotvoriť aj prírodne ladené svadobné výzdoby. A preto jednohlasne vyhlasujeme meď za univerzálny svadobný kov! :D :)
svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1246svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1242
Meď ako súčasť výzdoby Metalické prvky v medenom duchu rozžiaria každú výzdobu, a je už len na vás, v akej podobe ich zakomponujete do svojej výzdoby. Či to bude v podobe vázičiek, romantických svietnikov alebo originálneho zasadacieho poriadku z medených štítkov, pôsobivý výsledok je zaručený.  Prázdnu nudnú stenu zas poľahky rozžiarite hravou girlandou. Ak sa cítite prudko kreatívne, zájdite to obchodu s farbami, kúpte si medenú farbu v spreji a dajte nový šat starým vázam alebo fľašiam, či plechovkám. Veľmi efektne pôsobia aj medené stojančeky na menovky alebo krúžky na servítky, ktoré si tiež jednoducho vyrobíte samy (návod nájdete tu). Možnosti realizácie máte neobmedzené. :)
 svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1243
svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1241
svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1244
Oznámte to v medenom štýle Moderné privilégia pri výrobe tlačovín nám umožňujú preniesť kúsok kovu aj na papier. Medi to na papieri obzvlášť pristane v spoločnosti bielej, tmavomodrej, ale aj tyrkysovej. Pri použití metalických odtieňov na oznámení, ale aj celkovo vo výzdobe, však ešte dôraznejšie platí pravidlo “Menej je viac”, preto dávajte pozor, aby ste to neprehnali.
svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1238
svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1240svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1239
Čaro drôtu Človek by neveril, na čo všetko sa dá použiť taký praobyčajný medený drôt. Stačí však trocha kreativity, o čosi väčšiu dávku šikovnosti, silné prsty, kliešte, medený drôt rozličnej hrúbky a môžete sa tvorivo vyžiť pri výrobe neprehliadnuteľných detailov, ktorými môžete ozdobiť svadobnú tortu, stoličky, alebo praktických držiakov na menovky či označenie stolov. Ak si však na to netrúfate samy, skúste osloviť šikovné ruky na Sashe.sk.
svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1228svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1229
Sladký kov Vďaka nadľudským schopnostiam cukrárskych mágov si dokážeme na medi aj pochutnať. A taky sladký kov je v niektorých prípadoch až škoda rozkrájať. :D Ešteže existujú fotografie, na ktorých vieme túto sladkú nádheru zvečniť navždy. ;)
svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1233svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1234
Medené detaily Medenými detailami však môžete ozdobiť aj seba. Úplne úžasne vyzerá medený drôt použitý namiesto stuhy v kytici nevesty alebo na ženíchovom pierku. No absolútny top sú podľa nás medené obrúčky. Išli by ste do toho? :) Nevestiným neoddeliteľným doplnkom sú aj jej družičky, tak prečo ich do medi rovno neobliecť, no nie? :)
 svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_1232
A to je na dnes všetko. Veríme, že vás dnešné metalické inšpiratívne okienko podnietilo vyskúšať niečo nové a presvedčilo, že meď má ašpirácie byť niekedy nad zlato - obzvlášť keď sa bavíme na svadobnú tému. :) Už ste sa niekedy stretli s medenými prvkami v svadobnej výzdobe, alebo ju plánujete zakomponovať do tej vašej? Dajte nám vedieť v komentári pod článkom. Krásny piatok a ešte krajší víkend prajeme z Perfect Day! *Credits* 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame