Perfect Day

Krásne povalentínske ráno prajeme z PerfectDay!

Tak, ako to vyzerá po včerajšku? Nejaké novozasnúbené páry? Hláste sa! :) Ak medzi ne patríte a nepostrehli ste ešte našu súťaž na Facebooku (presne tu), určite sa zapojte. Máte šancu vyhrať prekrásny svadobný plánovač od Everbay Photography. A také niečo sa vám teraz určite zíde... ;)

A keď už hovoríme o tom plánovaní, aj dnes sme si pre vás prichystali niečo inšpiratívne pre vaše svadobné prípravy, a to konkrétne oku i chuťovým pohárikom lahodiace originálne variácie tradičných bufetových stolov. Úspech medzi svadobnými hosťami a povesť najlepšej svadobnej hostiny v okolí garantovaná! :)

Kedysi (kde-tu však stále aj dnes) na slovenských svadbách kraľoval program načasovaného “kŕmenia” hostí. Poznáte to - prvá večera, druhá večera, kapustnica o polnoci… Ak hostia nie sú v tom čase za stolom alebo nebodaj nie sú práve v tú danú naordinovanú hodinu hladní, majú proste smolu… Dnes už, našťastie, na svadbách prevláda catering formou bufetových stolov, ktoré majú hostia k dispozícii celý večer a sami si vyberajú, na čo majú z danej ponuky chuť vtedy, keď sú hladní. Nielenže je to ekonomickejšie a flexibilnejšie riešenie, ale otvárajú sa aj možnosti pestrejšieho výberu pokrmov, ktorým ulahodíte aj tým mlsnejším či vyberavejším jazýčkom svojich svadobných hostí. S výberom a rozhodovaním o teplom jedle podávanom vo forme bufetových stolov vám ochotne poradí reštaurácia alebo cateringová agentúra, aby ste množstvo jedla zbytočne nepredimenzovali, ale ani nepoddimenzovali.

No pristavme sa teraz pri studených bufetových stoloch, či stále populárnejších sladkých koláčikových a ovocných stanovištiach, kde sa netreba báť popustiť uzdu fantázii a vymeniť tradičné syrové a šunkové studené misy za… povedzme napríklad takú pizzu alebo sushi… že si to neviete predstaviť? Tak sa na to pozrime spolu hneď teraz. :)

… niekto to rád slané…

Poznáte niekoho, kto nemá rád syry? V spojení s chrumkavou bruschettou, paradajkami a voňavým olivovým olejom sú však neodolateľným lákadlom a ideálnou jednohubkovou záležitosťou počas pauzy medzi tanečnými kolami.

perfectday, svadba, jedlo, foodbars, candybar_0001perfectday, svadba, jedlo, foodbars, candybar_0002

perfectday, svadba, jedlo, foodbars, candybar_0003

Ďalším horúcim tipom, po ktorom sa zaručene len tak zapráši, je pizza - také jednoduché, a zároveň také geniálne, no nie? :) Ak chcete svojich hostí prekvapiť niečím pre slovenské pomery netradičným, prichystajte pre nich sushi či ustrice. Ste s polovičkou filmoví fanúšikovia? Rozvoňajte si svadbu čerstvými maslovými pukancami. Polovica ženského osadenstva sa stravuje zdravo alebo máte medzi hosťami ľudí s potravinovými intoleranciami? Potešte ich čerstvou zeleninou či zdravými pomázankami…

perfectday, svadba, jedlo, foodbars, candybar_0007

perfectday, svadba, jedlo, foodbars, candybar_0004perfectday, svadba, jedlo, foodbars, candybar_0005perfectday, svadba, jedlo, foodbars, candybar_0006perfectday, svadba, jedlo, foodbars, candybar_0011

… na sladko - tradične i trochu inak…

Obľúbené candy bary vám určite nemusíme predstavovať. Objavujú sa na nich obľúbené koláčiky i sladké jednohubky od výmyslu sveta. Čo by ste však povedali na také šišky? Šišky s rôznymi sladkými polevami, plnkami a posýpkami, tzv. donuts, sú vraj novými cupcake-ami. Alebo osviežujúca zmrzlina v lete, kopec milovaných Oreo keksíkov, cukrová vata… v sladkom svete neexistujú žiadne hranice. :)

perfectday, svadba, jedlo, foodbars, candybar_0008

perfectday, svadba, jedlo, foodbars, candybar_0009perfectday-svadba-drevo_0001

Hoci obsah týchto tzv. “food bars” je pre spokojné brušká hostí rozhodujúci, je len polovicou úspechu. Prvé totiž jedia oči… :) Veríme, že vás dnešný článok inšpiroval a už teraz sa vám v predstavách rodí nápad, ako originálne kulinársky prekvapiť svoju rodinu a priateľov. Budeme sa tešiť, ak sa s nami o svoje nápady podelíte v komentári pod článkom. A ak sa vám málilo, mrknite aj na ďalší zaujímavý nápad, ako poňať svadobné pohostenie, ktorý nájdete tu.

Prajeme krásnu stredu a do skorého čítania v piatok! :)

Credits 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame