Perfect Day

Ak idete čítať tento článok na prázdny žalúdok, rada by som vás zastavila hneď tu a úplne seriózne odporučila ísť si najprv niečo zajesť a vrátiť sa,  keď už nebudete hladní. Ak ste práve dojedli, tak môžme ísť na to:) Tí, čo ma poznajú vedia, že zbožňujem čerstvé ovocie, hlavne takzvanú lesnú/letnú zmes, čiže jahody, maliny, černice, ríbezle a čučoriedky, takže som si nemohla odpustiť napísať náš prvý Mňam článok o ničom inom ako o tortách s takýmto ovocím. A ja viem, áno, áno, asi si vravíte, že čo zbytočne provokujem, do leta je ešte ďaleko, ale možno niektorí z vás už teraz plánujú letnú svadbu a premýšľate aj nad  svadobnou tortou, takže tu sú nejaké nápady, ak máte takisto rady čerstvé ovocie.

 Začíname hneď vo veľkom. Nevyzerajú obe tieto torty absolútne lahodne? Či už sa rozhodnete pre takzvanú "naked" verziu, čize tornu nepokryjete žiadnou polevou, len ozdobíte ovocím a posypete práškovým cukrom, alebo pôjdete radšej klasickou cestou, s oboma to máte jednoznačne vyhraté. Škoda zjesť, nie?

Perfect Day, svadba, svadobne torty s ovocim_0001

Hmmm, biely marzipán alebo čokoládová poleva? Ak máte radi aj iné ovocie, neváhajte a ozdobte tortu aj s tým. Jabĺčka, hrušky, broskyne, slivky, hrozno, sem s nimi. Nevyzerajú tie listy úplne super? Len sa uistite, že ich pred jedením odstránite:)

Perfect Day, svadba, svadobne torty s ovocim_0002

Ak máte chuť pripraviť si svoju tortu samy, skúste jeden z týchto nápadov. Kúpte dlhé piškóty, namočte ich do nejakého lahodného sirupu, nech trosku zmäknú, zarovnajte konce a poukladajte dookola vášho základu a previažte stuhou, ktorá sa farebne hodí k vašej téme a kopcovito navŕšte ovocím. Druhá varianta je trochu časovo náročnejšia, ale určite stojí za to. Kúpte veľa čokoládových trubičiek, obalte svoj základ polevou podľa vašej chuti a kým je ešte horúca a lepkavá, poprilepujte na ňu čokoládové trubičky. Je len na vás či preferujete bielu, mliečnu alebo horkú čokoládu. A opať opatrne navŕšte čerstvé ovocie.

Perfect Day, svadba, svadobne torty s ovocim_0003

Preferujete minimalizmus? Čo tak niektoré z týchto umeleckých diel? Ja osobne zbožňujem čerešne, takže ja beriem tú strednú:)

Perfect Day, svadba, svadobne torty s ovocim_0004

Ak nie ste obrovským milovníkom klasických zákuskov a tôrt, skúste ničo iné. Neviem ako na Slovensku, ale tu v Írsku, sa tie malé mištičky z maslového cesta dajú kúpiť v Tescu. Naplňte ich krémom Zlatý klas a ozdobte lesným ovocím, dajte do chladničky na pár hodín, kým tie misky trochu zmäknú a máte hotovo. Alebo narobte palacinky, uložte ich na stojan a posypte ovocím a cukrom.

Perfect Day, svadba, svadobne torty s ovocim_0005

Ďaľšou variantou je nakúpiť alebo pripraviť wafle (ak si myslíte,že ich hostia budú radi jesť teplé, priložte aj toastovač) a do misiek pripraviť rôzne druhy ovocia a polevy (napr. rozmiešajte nutelu s mliekom), džemy, sirupy, nech si každý hosť pripraví tú svoju podľa svojho gusta. Ak ste zástancom zdravej stravy a nechcete do ľudí tlačiť ten tuky a cukry, čo takto zohnať papierové sáčiky, ozdobiť ich napríklad vašimi iniciálami a dátumom vašej svadby a naplniť ich čerstvým ovocím?

Perfect Day, svadba, svadobne torty s ovocim_0006

Aby ste nepovedali, že sa venujem len svojím obľúbeným typom ovocia, tak nech sa páči, tu máte nejakú inšpiráciu, ak máte radšej citrusové plody.

Perfect Day, svadba, svadobne torty s ovocim_0007

A že vôbec nie ste na sladké a preferujete syry? No tak potom máme pre vás syrové torty. Kúpte celé bloky vašich obľúbených syrov, poukladajte ich na seba, ozdobte ovocím podľa vašich preferencií a máte hotovo.  Tak čo vybrali ste si nejaký?

Perfect Day, svadba, svadobne torty s ovocim_0008* Credits * 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame