Perfect Day

Netrvalo dlho a máme tu ďalší piatok. Kalendárny začiatok leta je už za dverami, podľa údajov na teplomere už je leto v plnom prúde, takže nám nezostáva nič iné, len sa dnes povenovať ovociu (resp. podľa wikipedii bobuli), ktoré je pre mnohých z nás synonymom leta..... červenému melónu:)

Myslím, že túto sýtoružovú záležitosť netreba nikomu veľmi predstavovať, tak ak dovolíte presunieme sa hneď k tomu podstatnému a to, ako zakomponovať červený melón do vašej svadby?

Nápadov je viacero. Začneme takým tým tradičným, môžete ho jesť. Ale pozor, nie len akože nakrájam a dám si melón. V kuchyniach známych i menej známych figuruje melón vo veľmi zaujímavých kombináciách. Najčastejšie sa kombinuje s balzamikovým octom, resp. balzamikovou redukciou, rôznymi druhmi najmä balkánskych syrov, ako napr. feta, halloumi atď, ale takisto s iným ovocím, jahodami, pomarančom. Nezabudnite na čerstvú mätu:) My už sa nevieme dočkať, kedy si vyrobíme tie melónovo-malinovo-ríbezlové nanuky:)

svadobna inspiracia, svadba, slovensko, vodovy melon_0001

Ak už máte svoje svadobné menu objednané a nie je v ňom miesto na melónové pochúťky, možno by ste z tejto úžasnej lahôdky mohli pripraviť nejaké nápoje? Či už úplne jednoduché, alebo zložitejšie, s alkoholom alebo bez, je to len a len na Vás. Na popularite rýchlo naberajú tzv. infused water nápoje, kedy v podstate len primiešate do vody akékoľvek ovocie, prípadne zeleninu podľa nálady. Ten nápoj na fotke v strede, je melónovo-jahodová infused water a vyzerá naozaj osviežujuco, čo poviete? :) Naľavo drink z melónu, kokosovej vody a limetky a vpravo varianta populárneho drinku mojita obohatená samozrejme aj o červený melón.

svadobna inspiracia, svadba, slovensko, vodovy melon_0003

Keď už máte teda vymyslené, čo budete piť a jesť, poďme sa ešte pozrieť ako inak sa dá melón využiť. Tak a teraz pozor! Ak sa rozhodnete ísť do toho a použiť niektorý z týchto skvelých nápadov, garantujeme vám, že vašich hostí nielen výborne  nakŕmite, ale aj pobavíte. Pretože predsa len, naberať si melónovú limonádu priamo z melóna. resp. mať melónový súdok, z ktorého si hostia načapujú úžasnú limonádu? To predsa nemá len tak hocikto:) Ten "gril" v strede by zaručene spravil radosť najmä deťom, ktoré prídu na svadbu.

svadobna inspiracia, svadba, slovensko, vodovy melon_0004

Pre menej odvážnych tu máme ešte takéto dve varianty. Ak máte radi jednoduché veci, tak toto bude pre vás:)

svadobna inspiracia, svadba, slovensko, vodovy melon_0005

Ak náhodou patríte do tej skupiny ľudí, ktorým červený melón nechutí, čo tak sa inšpirovať aspoň jeho nádhernou farbou? Vyníma sa naprosto dokonale na šatách a kvetoch. Nebojte sa výrazných farieb, ale nezabudnite, že všetkého s mierou;)

svadobna inspiracia, svadba, slovensko, vodovy melon_0006

Aj napriek tomu, že poznáme pár výnimiek, ktoré na chuť tomuto "sladkému požieračovi tukov" neprišli, dúfame, že väčšinu z vás dnešný článok potešil a možno vám vnukol nápad nielen na svadbu, ale napr. aj na sobotnú grilovačku? Recepty na všetky tieto chuťovky, ktoré nás zaujali, nájdete na našom Pintereste, prípadne nižšie v credits:)

Oooo a ešte jedna vec. Nezabudnite, že aj dnes sa bude súťažiť o aktuálne vydanie magazínu You&Me. Tak sledujte náš FB:)

Želáme nádherný víkend a do sladkého zjedenia:)

*Credits* 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame