Perfect Day

Aj keď to nie každý prizná, ale radi si na svadbe dobre popapkáme a mnohí z nás sa tešia predovšetkým na moment, ked skončia oficiality a začne sa hodovať plnými dúškami. Na tom nie je samozrejme nič zlé, veď jeme, aby sme žili:) A keď je to ešte k tomu takééé chutnééé, že?

Keď však príde na otázku - čo vlastne podávať svadobným hosťom- to už začína byť veru výzva. Každý má rád niečo iné, plus tu máme všetky tie alergie, čo v preklade znamená zaradiť do výberu veľa typov jedál, aby ste každému ulahodili...Okrem hlavnej večere a švédskych stolov treba myslieť aj na takzvané "snacks", ktoré si hostia dajú k poháriku dobrého vínka, alebo ktoré môžete podávať tesne po obrade počas "kokteilovej hodinky", t.j. počas gratulácií, alebo kým sa budete s vaším drahým fotiť.

Nestarnúcou klasikou sú samozrejme obložené chlebíčky, či slané pagáče, ktoré však vo väčšine prípadov postrádajú akúkoľvek originalitu. Radosť na tvári vašich hostí určite vyčarujete, keď namiesto nich zaradíte do repertoáru nejakú žhavú novinku.  Čo to teda bude? No predsa jednohubky!

Ich bezkonkurenčnou výhodou je podľa nás veľkosť... Verte, že nikto nebude mať chuť zápasiť s veľkými kusmi jedla a nebodaj sa vystaviť nebezpečiu, že sa mu trochu majonézy ostane na tvári (to by bol ale trapas že?:D), alebo si pošpiní krásne šaty či nablýskaný oblek... Zato taká mini malá jednohubka? Na jeden HAM ju zjete a vezmete si ďalších aspoň 10 ďalších:D Zapráši sa po nich, ani nebudete vedieť, že ste nejaké podávali....

Nedajte sa však zmiasť ich "oldskúlovou" socíkovskou verziou ala biely rožok s maslom, salámou a kyslou uhorkou alebo v štýle šunka, syr a paprika. Nechutia zle, ale my máme na mysli niečo modernejšie a efektnejšie. Pretože rozhoduje nielen chuť ale aj estetická stránka  - veď predsa jeme aj očami. Napokon, môžete posúdiť sami, či by ste ochutnali niektorú z nášho dnešného výberu.

Jednohubky v podobe zeleninového alebo ovocného šalátu môžete netradične naservírovať napríklad do takýchto malých lyžičiek alebo myštičiek... Prítomných pánov malé množstvo zeleniny iste nevyľaká a dámy sa zaručene potešia takýmto zdravým hodom:)

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0791

Košíčky, malé tacos alebo radšej kornútky? Celkom ťažké si vybrať, keď všetky vyzerajú tak lákavo...

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0793 svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0788 svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0795

Čím viac farieb tým lepšie. Stačí sa len trochu pohrať s rôznofarebnou zeleninou, nebáť sa zapojiť netradičné sladkoslané kombinácie s ovocím (napríklad ananás, melón) a doplniť obľúbeným syrom (napríklad feta, parmezán, mozzarela atď).

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0794

Pekne do roládky... aj to je jedna z možností, ako z jednoduchého sendviča vyčarovať lákavú mini jednohubku... Je len na vás, čím ju naplníte.

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0796 Originalita nemá hraníc.. Nás dostali tieto jednohubky zahalené do jemného lístkového cestíčka na spôsob malého batôžka a tieto chuťovky s penou a kaviárom. Mňam! Dali by ste si aj vy?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0792Sushi alebo morské plody si našli už svojich skalných fanúšikov aj v našej vnútrozemskej krajine. Možno u staršej generácie nezožnete s nimi až taký úspech, ak však máte medzi hosťami mnoho mladých ľudí, určite ich pripojte na zoznam pre catering. Skvelý výber je tiež losos v kombinácií s kôprom podávaný na šalátovej uhorke - hlavne ak máte medzi hosťami vegetariánov...

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0790

Fast food v mini verzii síce nepoteší veľmi líniu, ale za to chuťové poháriky všetkých prítomných (nielen) pánov podskočia od štastia! Raz za čas môže človek trochu zhrešiť a podľahnúť nezdravému jedlu, tak si to proste doprajme:) Kedy inokedy, keď nie na svadbe?

svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0797 svadba, svadobna inspiracia, slovensko,_0787 Spravili sme Vám chuť? Tak si bežte dať niečo dobré pod zub:) My sa zatiaľ lúčime, ale už v piatok sme tu opäť s čerstvou svadobnou inšpiráciou, tak nás nezabudnite sledovať. Krásnu stredu prajeme z Perfect day! *Credits* 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame