Perfect Day

Ešte sme sa ani nestačili vyzuť z lodičiek a už obraciame list kalendára na november. Mesiac masových vianočných reklám, všade prítomných mikulášskych figúrok a depresie zo včasnej tmy. Čas ako stvorený na spustenie operácie s krycím názvom „HĽADÁ SA NEMO“! Pretransformované do našej reči - hľadáme svadobné šaty :-) Presne tak! Viete si prestaviť lepší čas pre hromadné nálety na svadobné salóny?

V skratke...

  • Leto je nenávratne za nami a do Vianoc je ešte ďaleko. Je čas sa niečím rozptýliť!
  • November je chladný a tmavý, tzn. že  svoj po-pracovný voľný čas môžete využiť maximálne na štyroch frontoch: predčasné nákupy vianočných darčekov (1), sledovanie televíznych seriálov (2), indoorové športové aktivity (3) alebo kávičky za oknami vyhriatych kaviarní (4). Znie to fajn, ale ruku na srdce, dá sa to robiť každý deň?
  • Do salónov práve prichádzajú nové kolekcie svadobných šiat. Máte jedinečnú príležitosť vyskúšať ich medzi prvými, zorientovať  sa v najnovších trendoch, strihoch  a čo je najdôležitejšie, postarať sa, aby vám ich nikto nevyfúkol :-)

Každá operácia nesúca krycí názov je postavená na určitých pravidlách. Nezaobídeme sa bez nich ani my. Nebojte sa, nepôjde o nič záväzné. Dáme vám len zopár rád, aby bolo všetko tak, ako ste si vysnívali. Dievčatá držte sa, ideme na to!

1.  Asi nemusíme písať, že je dobré spraviť si prehľad o svadobných salónoch vo vašom meste a najbližšom okolí. V súčasnej elektronickej   dobe to nie je žiadny problém. Rovnako jednoduché je vyhľadať si recenzie svadobných salónov od neviest, ktoré túto púť už absolvovali. A že nevesty rady klebetia, o tom niet pochýb :-) V našom prípade to však nie je na škodu. Informácie o poškodených či vynosených šatách, neochotnej obsluhe, predražených cenách požičovného a nie zrovna príjemnej atmosfére sú niekedy na nezaplatenie.

Soirée Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0119

2.  Ak už máte prehľad o dobrých salónoch vo svojom okolí, odporúčame preklikať sa v teple domova ich internetovými stránkami. Kvalitné salóny mávajú nafotené celé kolekcie svadobných šiat, takže si môžete do svadobného zápisníka (ak nemáte, rýchlo založiť!) vypísať názvy kolekcií a modelov šiat, ktoré vás niečím oslovili a viete si ich na sebe živo predstaviť. Tieto výpisky určite oceníte, keď pred vás v salóne pani majiteľka položí 3 albumy svadobných šiat a spustí časomieru 60 minút (to je obvykle čas, ktorý si na vás salón vyhradí). Verte či neverte, prelúskanie katalógov je časovo veľmi náročné. Najmä, ak s vami listujú aj vaše družičky :-D Pri vypisovaní modelov šiat nebuďte skromné. V salóne vám váš výber veľmi rýchlo preriedia, pretože nie všetky šaty budú k dispozícii vo vašej veľkosti, niektoré  nebude možné zúžiť, iné vám nemusia sedieť, niektoré možno v skutočnosti ani nebudú mať...

Lucy's Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0118

3.  Dôležité je telefonické objednanie na termín skúšky!!! Väčšina salónov už funguje na telefonických objednávkach. Znie to zvláštne, ale musíme uznať, že to má niečo do seba. Zajednaním termínu  získate výhradnú pozornosť personálu, ktorý bude len k vašim službám. Môžete si byť isté, že sa o šaty nebudete naťahovať so žiadnou inou nevestou a ani vás nikto cudzí neuvidí v nohavičkách :-D Pre nevesty so sklonom k nerozhodnosti odporúčame poprosiť pani zo salónu, aby  vám  z časového harmonogramu ukrojila aspoň o pol hodinku viac (1,5h). Aby ste si tento dôležitý predsvadobný okamih mohli patrične užiť bez stresu z tikajúcich hodiniek. 4.  Spravidla by ste so skúšaním šiat nemuseli skončiť hneď pri prvom salóne, aj keď sa hovorí, že čím viac salónov navštívite, tým nerozhodnejšie nevesty sa z vás stanú. Ja osobne som navštívila 5 salónov a na pekné šaty som natrafila až pri treťom v poradí. Svoje osudové som našla  v poslednom. Aj keby ste mali prejsť hoci 10 salónov, kým nájdete tie svoje, urobte tak! Nehanbite sa pred personálom ani pred kamarátkami, že žiadne nie sú podľa vášho gusta. Neuspokojte sa s iba „peknými“ šatami. Je to váš Deň! Zaslúžite si mať tie najkrajšie z najkrajších!!

Wedding Avenue Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0117

5.  Neštíťte sa vyskúšať viacero typov šiat! Ja som do salónu vstupovala s presnou predstavou. Mali byť biele, úzke a čipkové.  Žiadne kruhy, mašle, kvety, diamanty ani volány. Nakoniec ma pani v salóne navliekla aj do princeznovských šiat a boli aj volány. Dokonca som mala na sebe aj swarovského kryštály! Napriek tomu, že čačky-mačky nie sú mojou parketou, oči mi zvlhli dojatím aj pri „tortových“ šatách (čo by som do seba nikdy nepovedala). Napriek všetkému som zostala verná svojej prvotnej predstave, ale ten pocit vyskúšať si aj rýdzo princeznovské šaty bol nezabudnuteľný!! 6.  Pri výbere šiat dajte na svoj vnútorný pocit. Samozrejme, názory rodinných príslušníkov a kamarátok si vypočujte a poctivo zvážte, ale konečné rozhodnutie musí vyjsť z vášho vnútra. Iba tak sa pre vás stanú „osudovými“.

Naive Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0120

7.  Skúšku šiat si maximálne užite! Zajednajte si termín a vyrazte z domu/práce aj o 3 hodiny skôr. Spojte túto udalosť s dobrým obedom, posedením pri káve, nákupmi, kinom, kozmetikou alebo wellnessom. Zavolajte mamu, sestru alebo najlepšie priateľky a spravte si poriadnu babskú jazdu! Ja som na jednu skúšku zlanárila dokonca aj svojho otca a brata (!) a poviem vám, lepších poradcov som si vybrať nemohla :-D Užívajte si tieto chvíle plnými dúškami, lebo verte, nikto vám ich späť nevráti.

8.  Posledná rada nad zlato. Ofučané kamarátky, užundraných príbuzných a neposedné deti nechajte doma. Radšej to rozbaľte s jednou veselou kopou naplno ako s tromi rozvadenými kamarátkami...

Nicole

Perfect day, svadba, svadobná inšpirácia_0116

To je od nás na dnes všetko. Dúfame, že vám niektoré z predstavených šiat učarovali a že sa na vašej ceste po svadobných salónoch poriadne zabavíte. Budeme rady, ak nám napíšete svoje skúsenosti so svadobnými salónmi vo vašom meste. Možno práve vaše odporúčania pomôžu nevestám nájsť čo hľadajú...

Držíme palce!

* Credits *  1-4  5- 8  9-12  13-16  17-22  23

 
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame