Perfect Day

Na uplynulý víkend už len spomíname, a ten ďalší sa v takého horúce stredajšie ráno zdá takmer v nedohľadne. A čo tak spríjemniť si čakanie na víkend naším článkom plným inšpirácií? Trošku rustikálny, trošku vintage, no predovšetkým plný nežnej romantiky a kvetov. Štýl shabby chic je priam ako stvorený pre nevesty, ktoré sú kreatívne a majú rady staré veci s dušou, ktorým dodajú nový look. Základom tohto štýlu je predovšetkým nenútenosť.

perfect day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, shabby chic_0001

Hoci sa na slovenských svadbách ešte stále zväčša používa jeden, maximálne dve farebné odtiene, do ktorých sa následne ladí celá svadbu, vy (naše úžasné čitateľky a čitatelia) sa nenechávajte vo svojej kreativite obmedzovať. Preferujete jemné púdrové farby, ale ladiť všetko do ružovej vám príde príliš dievčenské? Pridajte k nej tóny bielej, smotanovej, vanilkovej žltej, zelenej, baby modrej... záleží len na vás. A to najlepšie? Žiadne pravidlo „dvoch farieb a dosť“ tu neexistuje :) Nebojte sa kombinácií rôznych farieb – ak budete pracovať len s pastelovými odtieňmi, nielenže všetko bude dokonalo ladiť, ale podarí sa vám vytvoriť romantickú atmosféru plnú nežnosti, v ktorej vynikne krásna nevesta a vaša láska.

perfect day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, shabby chic_0002

Na prvý pohľad by sa najmä starším členom rodiny mohlo zdať, akoby nič s ničím poriadne neladilo. Naviac, všetko vyzerá, akoby to už bolo používané – staré zaváraninové poháre, háčkové umenie starej mamy, ktoré roky leží nepoužívané doma v skrini, starý ošúchaný nábytok a vyblednuté, nepravidelne nastrihané pásy starých vzorovaných látok. O tom celý Shabby chic vlastne je!

Perfect Day, svadba, slovensko, svadobna inspiracia_0004

Výhodou štýlu Shabby Chic je, že si množstvo drobností ľahko vyrobíte aj sami zo starších vecí, ktoré nepoužité zavadzajú niekde v pivnici či na povale. Ak nemáte čas alebo chuť, za pár eur nakúpte roztomilé vecičky napríklad na sashe.sk u talentovaných slovenských tvorcov a máte po starostiach:) 

perfect day, slovensko, svadba, svadobna inspiracia, shabby chic_0003

Shabby chic miluje stuhy rovnako ako vintage čipku. Zdajú sa vám stuhy príliš sladké? Nemusíte ich viazať do mašličiek, nechajte ich, nech si zatancujú v jemnom vánku. Ozdobiť nimi môžete prakticky čokoľvek, ale o tom už viac v našom článku „Vetrom odviate...stuhy“ :)

Perfect Day, svadba, slovensko, svadobna inspiracia_0003

Neprehliadnuteľným a zároveň romantickým robia štýl shabby chic kvety. Vlastne celá záplava kvetov. Okrem toho, že nesmú chýbať na žiadnom stole či na cake bare, zakomponovať ich môžete aj do výzdoby stoličiek či uličky, ktorou budete k budúcemu manželovi kráčať (viac krásnych inšpirácií svadobných uličiek nájdete v jednom z našich predchádzajúcich článkov).

Perfect Day, svadba, slovensko, svadobna inspiracia_0001

Ak máte hrôzu z účtu od kvetinárky, mali by ste vedieť, že aj v tomto prípade sa môžete smelo riadiť heslom „akú mala, takú dala“ – kytičky na stôl vonkoncom nemusia vyzerať rovnako, hlavne že budú v približne rovnakej farebnej kombinácii. A vôbec sa netrápte ak vám kvety vyjdú na každú piatu stoličku či tým, že ulička je ozdobená asymetricky a nepravidelne. Heslom je nenútenosť a improvizácia!

Perfect Day, svadba, slovensko, svadobna inspiracia_0002

A ako vyzerajú svadobné šaty v štýle shabby chic? To, čo ich robí shabby je veľa čipky, malé rukáviky zakrývajúce len plecia, kratšia vlečka či efekt sofistikovanej „dotrhanosti“. Pre tie, ktorým sa šaty zapáčili - šaty vľavo sú od Sarah Seven (model Graceful), tie v strede od Anny Campbell (viac foto a info tu) a tie vpravo, to je nádhera od Very Wang (model Eliza).

Perfect Day, svadba, slovensko, svadobna inspiracia_0008

Nič nemusí vyzerať úplne dokonalo, pekne uhladene a symetricky. A to sa týka nielen vašej svadobnej kytice, výzdoby ale napríklad aj vlasov.

Perfect Day, svadba, slovensko, svadobna inspiracia_0006

Nudia vás stoly s dlhými krémovými obrusmi? Nastrite svadobný stôl v štýle shabby a s obrusmi sa jednoducho netrápte. Nechajte vyniknúť krásu starých drevených stolov a len z ľahka ich prikryte starými háčkovými dečkami od babičky či hrubým pásom čipky. Alebo jednoducho dajte na stôl veľa kvetov a nik si na nejaké obrusy ani nespomenie :)

Perfect Day, svadba, slovensko, svadobna inspiracia_0011

Aj cake baru shabby chic štýl pristane. Čo poviete?

Perfect Day, svadba, slovensko, svadobna inspiracia_0012

Perfect Day, svadba, slovensko, svadobna inspiracia_0009

Oslovil vás štýl shabby chic? Vedeli by ste si predstaviť, že vaša svadba bude práve v tomto štýle?

Na piatok už pre vás chystáme ďalšiu dávku inšpirácie. Dovtedy sledujte náš FB a dajte nám vedieť, čo sa vám z dnešnej inšpirácie páčilo najviac. Dobre nastavenú klimatizáciu želáme! :)

* Credits * 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

 
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame