Perfect Day

A je to tu zasa:) Že čo? No predsa ďalšia streda a spoločne s ňou ďalší článok od nás. V dnešnom článku sa na rozdiel o iných stredajších článov, ktoré obvykle bývajú plné krásnych inšpirácií, budeme venovať trošičku inej téme.

Tou témou je nový trend, ktorý sa začína objavovať po celom svete a tým je tzv. "unplugged wedding". Že ste toto slovné spojenie ešte nikdy nepočuli? Kľud, sme tu pre vás:) Pohodlne sa usaďte a poďme sa spoločne pozrieť o čom teda unplugged svadba je:))

Zjednodušene unplugged svadba = svadba bez foťákov a telefónov a iných elektronických zariadení.

Že čo?!!? Áno, prečítali ste to správne:) Unplugged svadba je svadba, kedy jediný, kto má povolené fotiť je profesionálny fotograf. Priznajme si na rovinu, žijeme v dobe, kedy si bez Google, či už vyhľadávača, alebo mailu alebo máp takmer nevieme predstaviť svoj život. Telefón máme stále pri sebe, pozeráme naň aj vtedy kedy nepípa a je teda zrejmé, že nič nové z neho nevyčítame. Ale to je omyl, pretože na Facebooku to predsa stále "žije":) Spravíme desiatky fotografií denne o ktoré sa zväčša s ľudmí delíme online a čakáme na ich likes, srdiečka, komentáre a keď nič nechodí, sme z toho smutní a sklamaní. My tu v Perfect Day na tom nie sme inak. Bohužial, priznávame, že sme na svojich mobilných zariadeniach tak trošku závislé. Ak však nechcete, aby sa vaši hostia počas vášho svadobného dňa venovali týmto činnostiam a mali tieto pocity, je unplugged svadba ideálne a jednoduché riešenie.

V čom však spočívajú hlavné výhody unplugged svadby?

- vaši hostia sa na vás a váš deň budú mocť plnohodnotne sústrediť a užiť si ho bez zbytočného rozptylovania samých seba a ostatných fotením, Facebookovaním atď...

- váš fotograf vám bude za túto možnosť nesmierne vďačný, pretože bude mať omnoho jednoduchšiu prácu, keď sa konštantne nebude musieť predierať davom fotky-chtivých hostí:)

svadobna inspiracia, svadba, slovensko, unplugged svadba_0003

- znížite takisto pravdepodobnosť toho, že fotografie z dôležitých okamihov budú navždy zničené kvôli bleskom z fotoaparátov vašich hostí, ktoré hlavný fotograf proste nedokáže kontrolovať, či pozadím hostí, ktorí mu v danom okamihu skočili do záberu

- vďaka skúsenostiam svadobného fotografa vám takisto dokážeme zaručiť, že určité časti vášho dňa zaberú omnoho menej času a tým pádom vám zostane viac času na to, aby ste si poriadne užili svoj deň so svojimi hosťami miesto nekonečného pózovania pred niekoho objektívom, telefónom, alebo božechráň tabletom (ten, kto nainštaloval foťák na tablet, podľa nás strašne nenávidel profesionálnych fotografov:D)

svadobna inspiracia, svadba, slovensko, unplugged svadba_0002

Unplugged svadbu môžete aplikovať len počas vášho obradu, ale samozrejme jej trvanie môžete predĺžiť až do dlhej noci, je to len a len na vás. Krájanie torty a prvý tanec sú ďalšie okamihy, ktoré boli už veľa krát stratené.

svadobna inspiracia, svadba, slovensko, unplugged svadba_0001

Tak čo? Presvedčili sme vás? Ak áno, jediné, čo pre unplugged svadbu musíte urobiť, je oznámiť túto skutočnosť svojim hosťom. Verte, že väščina z nich nebude mať žiaden problém odložiť svoj foták a vypnúť svoj telefón na pár hodín. Hlavne, ak im to oznámite podobným štýlom ako na týchto fotografiách:)

svadobna inspiracia, svadba, slovensko, unplugged svadba_0004svadobna inspiracia, svadba, slovensko, unplugged svadba_0005

Ak si predsa len neviete predstaviť, že okrem vášho profesionálneho fotografa nikto iný nebude fotiť, poverte fotením jednu maximálne dve ďalšie osoby, ale všetci ostatní nech si váš deň miesto fotenia radšej poriadne užijú:) 

Páči sa vám tento nápad? Mali ste unplugged svadbu? Ak áno dajte nám vedieť, ako ste si ju užili v komentároch pod článkom. Tešíme sa na vaše príbehy. To je od nás na dnes všetko. Tešíme sa na vás opäť v piatok. Dovtedy želáme krásny deň:)

*Credits* 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame