Perfect Day
A je to tu, posledný prázdninový deň. Leto prešlo rýchlosťou blesku a my veríme, že ste si ho užili plnými dúškami a vaše dovolenkové dni boli naplnené oddychom. Dnešný Pokec s... si priam žiada, aby ste si ho vychutnávali s kokteilom v ruke. svadba Pokiaľ sa vaša svadba len blíži a lámete si hlavu, čo dať hosťom piť, akým alko alebo nealko ich prekvapiť a patríte k ľudom, ktorí barovú kultúru ako-tak ovládajú, určite si prídete na svoje počas čítania dnešného článku. Dozviete sa, ako ozvláštniť svoju svadbu výborným drinkom. Rozprávali sme sa s Tomášom z Black Eye Company, kde pri pití ich drinkov dostanete iný pohľad na barmanský svet. My sme tú česť už mali a úprimne sa priznávame, že bolo naozaj ťažké odísť od baru. :) Veď posúďte sami...

Na úvod nám v skratke predstav Black Eye Company...

Sme eventová agentúra a na základe hodnotení klientov a dlhoročnej praxe sa právom pasujeme za odborníkov na barový catering. Tento pojem, v našich končinách možno trocha neznámy, zahŕňa kokteilový servis, ochutnávky rôznych druhov spiritov, či prenájom mobilných barov a personálu. Ako eventová agentúra však vieme komplexne zabezpečiť celý chod eventu od programu, cez catering, až po zabezpečenie priestorov. Do nášho portfólia patria aj social media management PR pre našich klientov ako Mustang Slovensko, Marina Militare, Fracomina a STORM London. Samozrejme, v neposlednom rade realizácia a vývoj konceptov kokteilov, čiže profesionálna mixológia či barový konzulting pre bary, reštaurácie alebo kaviarne.

V čom spočíva výnimočnosť Black Eye Company oproti iným agentúram?

Našou snahou je maximálne profesionálny prístup, sme spoločnosť s dlhoročnou praxou a kreativitou pri vyvíjaní eventov “na mieru“. Naše referencie hovoria za všetko, sú to slovenské top spoločnosti ako ESET, Americká obchodná komora, Tatra Banka či Pixel Federation, a sú, myslím, známkou vysokej kvality.

Aké sú súčasné trendy pri kokteiloch? Je Mojito ešte trendy?  

Ako v mnohých sférach života, ako vo svete módy, tak aj v barovom svete je momentálne trend návratu k tradičným časom overeným veciam. Je to badať na dress code barmanov, ktorí vymenili biele košele a doplnili štýlové motýliky, traky či vestičku. O fúzoch a vlasoch v štýle filmu Pomáda nehovoriac. :) Čo sa týka barových trendov, uprednostňujú sa kokteily, ktoré vytvárali barovú kultúru ako takú v 20tych-30tych rokoch minulého storočia. Barmani sa snažia využívať domáce suroviny, dokonca si doma infúzujú destiláty, doslova žijú svojím remeslom. Momentálne vzrastajúcim trendom a veľmi obľúbenými sú rôzne variácie gin tonikov.  Dôležité je, aby mal zákazník otvorenú myseľ, dôveroval svojmu barmanovi a nezľakol sa ingrediencií ako napríklad chilli papričky či stonky kôpru vo svojom drinku. Nepovedal by som, že Mojito je stále trendy, je rozšírené skôr kvôli malej znalosti kokteilov u väčšiny ľudí, ktorí poznajú len tento jeden druh kokteilu. A my sme ich už vyskúšali veľké množstvo druhov, to nám môžete veriť. Svadba, Svadobne šaty, Perfect day_0014

Čím sa inšpirujete pri tvorbe nových kokteilov?

Záleží na tom, či tvoríme kokteily pre klienta na event, alebo ako zadanie k určitému druhu destilátu. Často našich klientov potešíme špeciálnym “firemným“ kokteilom vo firemných farbách. Vtedy variujeme s likérmi, vďaka ktorým požadovanú farbu docielime. Pri vyvíjaní mixológie pre klienta je to trochu sofistikovanejšie a tam hľadíme na sezónnosť surovín, aktuálne trendy sú napríklad rôzne spritze. Častokrát je to spontánna záležitosť a twist na osvedčený drink.

Viete za klientom prísť kamkoľvek?

V podstate nemáme obmedzenia, sme totiž mobilný barový catering, kam si nás objednajú, tam sa dopravíme so všetkým, čo je potrebné pre event. Naposledy to bol veľmi vydarený whisky tasting vo Viedni na medzinárodnej bankovej konferencii. Máme tiež za sebou niekoľko „roadshow“ po slovenských mestách pre klientov ako napriklad Schweppes, Vodka Goral, Jameson, Havana rum. Naše bary su mobilné a barmani tiež. Svadba, Svadobne šaty, Perfect day_0012

Aké drinky sú ideálne na svadbu?

Keďže svadby sa väčšinou konajú v letných mesiacoch, určite by sme odporučili rôzne variácie spritzov. Spritz je kokteil na báze prosecca, doplnený likérom, pričom ako dekorácie sa používajú čerstvé bylinky a čerstvé ovocie, všetko servírované vo vínovom pohári. Tieto drinky sú osviežujúce a klientom veľmi chutia. Okrem tradičného Aperolu ponúkame Martini Royale so sladkým vermutom, Grand Spritz s Fernetom Stock Grand, či Becherovku s levanduľovým sirupom.

Akú inú alternatívu by ste odporúčali, pokiaľ sa chce svadobný pár odlíšiť a ako welcome drink nechcú tradičný sekt s jahodou?

Napríklad prosecco s momentálne trendovým doplnením o ovocné pyré. Pyré je hustejšie ako sirup, má výraznejšiu chuť a esteticky vyzerá v pohári veľmi dobre. Výborná kombinácia je napríklad exotické ovocie Yuzu s proseccom. A čo sa týka dekorácie, môžeme použiť napríklad physalis/fyzalisu alebo dokonca jedlé kvety. Svadba, Svadobne šaty, Perfect day_0013

A čo tématická svadba? Viete sa prispôsobiť aj tu?

Vždy sa snažíme prispôsobiť klientovým požiadavkám a samozrejme sme len radi, ak môžeme pri tvorbe drink menu zapojiť troška kreativity. Okrem drinkov vieme prispôsobiť téme svadby aj vzhľad baru a barového pozadia či oblečenie barmanov. Disponujeme viacerými druhmi mobilných barov, ktoré sú vhodné pre rôzne témy svadby. Špecialitou našej spoločnosti, ktorou sa môžeme pochváliť, je mobilný bar s LCD obrazovkou, kde si môžu naši hostia ihneď pozrieť aktuálne fotky priamo zo svadby. Máme k dispozícii množstvo mobiliáru, rekvizít a iné doplnky na svadbu. Zaujímavo vyzerajú napríklad ľadové kocky so zamrazenými kvetmi či prstienkami použité na chladenie sektu. Ak by mal niekto záujem o exotickú svadbu v našich končinách, vieme sa prispôsobiť a prihodiť aj napríklad palmy. Kreativite sa medze nekladú a nás baví kreovať pre ten jedinečný deň niečo špeciálne. Čo poviete? Aj vy ste dostali chuť na Spritz alebo iný mix chutí na osvieženie? Neváhajte a kontaktujte Black Eye Company. My veríme, že akúkoľvek vašu chuť naplnia, aby sa vaša svadba stala tou, na ktorej vaši hostia ochutnali tie najlepšie drinky. Užite si stredu, priatelia. V piatok sme tu opäť s ďalšími nápadmi, ako pomenovať stoly. :)
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame