Perfect Day

Aaaaa je to tu... máme pre vás ďaľší pokec. Dnes sme si zobrali na mušku talentovanú dizajnérku Gabiku z firmy FlorDeLuxe, ktorá sídli v Košiciach. Gabiku som objavila vďaka fotkám z jednej krásnej svadby, ktorá sa dopracovala až na anglický blog Bridal Musings. Kvetinová výzdoba, v podstate výzdoba celej svadby ma veľmi zaujala, a tak som si zamozrejme Gabiku preverila a hlavne zapamätala. No a dnes, o pár mesiacov neskôr ma veľmi teší, že vám prinášame rozhovor práve s Gabikou. Tak poďme na to, pripravení?

Ako si začala s Tvojím podnikaním?

Prvú kyticu som neuviazala, ale rozobrala. Tú moju svadobnú, pretože ma zaujímalo ako je spravená. Samozrejem až rok po svadbe, keď už dozrel čas rozlúčiť sa s ňou :)

Vyštudovala som módne návrhárstvo a na vysokej škole dizajn. Počas školy som sa venovala móde a k svadobným šatám sa pridali aj kvietky.  Neskôr som začala pracovať ako dizajnérka v jednom interiérovom štúdiu. A krásny interiér potrebuje aj krásne dekorácie, aj tie kvetinové.

Takže sa mi to nejak stále prirodzene pridružovalo k mojej práci. Ale až keď sme sa s mojou rodinou presťahovali na ostrov Tenerife, vytvorili sme s mojou najlepšou priateľkou Barbi značku FlorDeLuxe.

Naučili sme sa veľa vecí doslova na vlastných chybách a boli sme tak nažhavené, že sme aranžovali takmer zo všetkého. Je to celkom jednoduché keď vám pod oknami rastú palmy a naokolo je spústa exotických kvetov. Po našich niekoľko mesačných experimentoch začali prichádzať prvé svadby a výstavy, kde sme získali nezaplatiteľné skúsenosti.

Perfect Day, svadba, pokec s Gabikou, FlorDeLuxe_0003 S akými klientami najradšej spolupracuješ?

Mám rada originálnych ľudí, ktorí sa neboja byť iní, prelomiť konvencie. Teším sa keď dostanem priestor vytvoriť nové, zaujímavé kreácie. Mám rada kvalitnú komunikáciu a myslím si, že je veľmi podstatná.

Vo všetkom čo robím, je pre mňa dôležité pochopiť vkus, štýl, či temperament mojich klientov, pretože výsledok je určený práve im. Častokrát sa náš vzťah postupne zmení z profesného na priateľstvo. To je veľký bonus.

Dôvera a rovnaká vlnová dĺžka robí divy :)

Perfect Day, svadba, pokec s Gabikou, FlorDeLuxe_0004 Čo máš na svadbách najradšej?

Po pracovnej stránke jednoznačne pozitívnu spätnú väzbu zo strany nevesty a ženícha. To dáva mojej práci najväčší zmysel.

Boli nejaké veci, ktoré si naposledy videla na svadbe, čo Ťa prekvapili/sa Ti veľmi páčili?

Vždy som túžila robiť s anglickými ružami David Austin ( podobné našim pivonkám). Nedávno sme s nimi aranžovali jednu slovensko-anglickú svadbu a nesklamali. Sú úúúúžasnéééé.

Perfect Day, svadba, pokec s Gabikou, FlorDeLuxe_0005 Káva alebo zmrlina?

Káva so zmrzlinou :)

Aké tri veci by si si so sebou zobrala na opustený ostrov?

Bibliu, mobil a solárnu nabíjačku :)

Čo budeš mať dnes na večeru?

Palacinky s čučoriedkami a šlahačkou…

Perfect Day, svadba, pokec s Gabikou, FlorDeLuxe_0006

 Ako vyzerá vysnívaná dovolenka? Plná dobrodružstva? Alebo relax pri bazéne?

Určite nie som typ, ktorí sa vyberie na dovolenku a strávi ju pri hotelovom bazéne.

Milujem spoznávať nové miesta, kde sa miesia vône, zvuky, ľudská vrava, keď do toho povieva jemný vetrík a neďaleko šumí more. K tomu dobré jedlo a množstvo farieb, módy, umenia, dizajnu a kvietkov.

Na každý výlet mám zoznam vecí, ktoré musím vidieť a stále je tam priestor aj na spontánne objavovanie .

 Čo rada robíš v nedeľu ráno?

Pred 14 timi rokmi, som zažila úžasnú a najradikálnejšiu zmenu v mojom živote a prirodzene z toho vyplýva, že moje nedele patria Bohu.

 Máš nejaké rady pre našich čitateľov, ktorí majú o pár dní svadbu?

NO STRESS :)

Perfect Day, svadba, pokec s Gabikou, FlorDeLuxe_0002

Gabika, ďakujeme za Tvoj čas a Tvoje odpovede:) Ak Vás ukážky Gabikinej práce zaujali, určite si pozrite aj jej profil tu u nás, alebo jej webstránku.

 
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame