Perfect Day

A sme tu opäť, v plnej sile, s ďaľším pokecom, aby sme vám spríjemnili piatkové ráno. Dnes spovedáme Janu z firmy Chutné kytice. Už podľa názvu firmy, by vám mohlo byť jasné, že tento pokec naozaj nebude dobré čítať na prázdny žalúdok. Takže šup šup, najrpv si zožeňte niečo pod zub, ak by to na vás prišlo a hneď ako máte tak sa môžete s chuťou začítať do dnešného pokecu....

Kedy vznikla myšlienka začat ponúkať Chutné kytice?

Keď sme zistili, že tento v zahraničí úspešný darčekový a cateringový segment na Slovensku chýba. Bolo to na jeseň 2011 a vo februári 2012 sa už Bratislava dočkala prvých ovocných kytíc. 

Perfect Day, svadba, Slovensko, svadobna inspiracia, Pokec s Chutne Kytice 002

Čo vás inšpiruje?

Jednoznačne najviac samotné ovocie: jeho farby, vône a chute. Ale tiež to, čo sa deje okolo nás, v prírode, vo svete, ďalej motívy, s akými sa ovocné kytice a bonboniéry darujú. Najčastejšie ich zákazníci posielajú s krásnymi odkazmi plnými lásky a obdivu a my sme veľmi radi, že ako “nosič” týchto emócií môžu slúžiť práve naše produkty. 

Akých klientov máte najradšej, čo ich robí takými skvelými?

Sme vďační za každú jednu objednávku, hoci v súčasnosti ich už chodí skutočne veľmi veľa. Výnimoční sú napríklad zákazníci, ktorí potrebujú niečo naozaj špeciálne a vnuknú nám myšlienku nielen na realizáciu ich darčeka, ale na úplne nový produkt. To sa stáva vtedy, keď sa niektorá požiadavka viackrát zopakuje. Potom už stačí len vytvoriť to, po čom ľudia túžia:) Väčšina však kupuje kytice a bonboniéry presne tak, ako sú navrhnuté.

Perfect Day, svadba, Slovensko, svadobna inspiracia, Pokec s Chutne Kytice 006

Čím vás vaša práca napĺňa? Čo vás na tom všetkom najviac baví?

Naša práca je úžasná v tom, že nosíme ľuďom radosť. Pre nás je každá kytica a bonboniéra iba jedna z mnohých, ale každá z nich prinesie obrovské emócie: prekvapenie, radosť a zážitok. Baví ma tvoriť krásne a zároveň chutné veci, pretože to je spojenie mnohých mojich koníčkov. 

Dostali ste niekedy nejaký tip, radu priamo od klienta?

Spomínam si napríklad na jednu radu po spustení novej produktovej rady – bonboniér z čerstvého ovocia v čokoláde. Najskôr sme ich označovali bielou nálepkou, ktorá však neladila s bordovo-zlatou krabičkou. Jedna skvelá zákazníčka nás na to upozornila a hneď sme dali vytlačiť nové, zlaté. A s nimi je to naozaj dokonalé. Takže zákazníkov radi počúvame, niekedy nám dajú naozaj skvelé tipy. 

Perfect Day, svadba, Slovensko, svadobna inspiracia, Pokec s Chutne Kytice 003

Ak by ste sa zajtra mohla zobudiť kdekoľvek na svete, kde by to bolo?

Pokojne doma, len keby to bolo bez budíka, to by bolo skvelé.

 Aké je Vaše obľúbené jedlo? Patrí tam aj ovocie a čokoláda?

Tak potom ovocie v čokoláde: najviac zbožňujem hrozno v horkej čokoláde so škoricou, jablko v bielej čokoláde s kokosom, banán v mliečnej čokoláde s karamelizovanými mletými lieskovými orieškami… Tieto kombinácie aj ďalšie nájdete na www.chutnekytice.sk – každý si nájde tú svoju najobľúbenejšiu.

Perfect Day, svadba, Slovensko, svadobna inspiracia, Pokec s Chutne Kytice 005

Film alebo kniha?

Naposledy som prečítala za jeden večer Tvoju nočnú moru od Richarda Rychtarecha a bola som z nej nadšená!

Najobľúbenejšie miesto na kávičku, zákusok, prípadne obed, večeru?

S nostalgiou spomínam na reštauráciu na rohu Michalskej a Zámočníckej, kde mali kedysi tie najúžasnejšie palacinky. Tá reštaurácia bola pre mňa objavom v mnohých smeroch – čo som v nej ochutnala, ako mali nazdobené stoličky, stoly… Videla som, že sa to dá robiť aj inak, ako bolo v polovici 90-tych rokov v Bratislave bežné. Na mojom wishliste je aktuálne ísť na večeru do Benihany. 

Perfect Day, svadba, Slovensko, svadobna inspiracia, Pokec s Chutne Kytice 007

Čo je vec, bez ktorej si absolútne neviete predstaviť svoj život?

Napríklad bez slnka. Keď svieti, nič iné k dobrej nálade nepotrebujem.

Čo je pre vás v živote najdôležitejšie?

Prežiť život tak, aby stál za to. V každom ohľade.

Oblúbený výrok, veta, porekadlo, myšlienka?

Naposledy ma zaujal rozhovor s pani Kohútikovou z VÚB banky. Krásne v ňom sformulovala jednu myšlienku: pracovať treba nie podľa toho, koľko vám teraz platia, ale podľa toho, koľko raz chcete zarábať. A presne tak to je.

Perfect Day, svadba, Slovensko, svadobna inspiracia, Pokec s Chutne Kytice 001

Máte nejaké rady pre našich čitateľov plánujúcich svadbu?

Naplánujte si svoj veľký deň čo najviac podľa vašich predstáv a potom si ho nenechajte ničím pokaziť. Nezabúdajte ale pritom na to, že na svadbe je najdôležitejší výber manžela / manželky a život po svadbe…

Hotovooooo.... Tak? Koľko čokolády/sladkého ste museli zjesť pri čítaní tohoto pokecu? :)) Ak sa vám Chutné kytice zapáčili, určite si mrknite aj ich profil, kde môžete vidieť ešte viac ukážok alebo zbehnite priamo na ich webstránku a niečo chutné si objednajte:) Ďakujeme Janke za rozhovor a vám všetkým prajeme krásny víkend!

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame