Perfect Day

Dúfame, že ste mali krásny víkend a vykročili ste do tohoto nového týždňa tou správnou nohou:) Po kvetinovej inšpirácii a jednej krásnej svadbe, sme sa dnes rozhodli opäť Vám niekoho predstaviť v trošku inom svetle vďaka našemu Pokecu. Katarína a Jozef sú duo, ktoré stojí za RA Visual Works a venujú sa hlavne ale nielen svadobnej cinematografii, čiže videu:)) Nám sa ich práca veľmi páči a preto sme sa rozhodli ich trošičku vyspovedať a dozvedieť sa o nich niečo viac. Pripravte si kávu a čaj, pohodlne sa usaďte, bude to nadlhšie, keďže pre Vás máme aj zopár ukážok ich prác:) Nech sa páči.....

Ako ste začali s Vaším podnikaním? 

Natáčaniu a spracovaniu videa sa venujeme už jednu celú dekádu. Zlom nastal v roku 2008, keď sme mali možnosť vzhliadnuť krátky demo film “Reverie”, ktorý natočil Vincent Laforet, vtedy úplne novým modelom zrkadlovky 5DmkII. Prvá reakcia bola: Video natočené “foťákom”, čože? To musí byť úplná blbosť! :) Ale to video je úžastné, skvelý obraz a to aj pri nízkom osvetlení, možnosť pracovať s hĺbkou ostrosti, meniť objektívy, úžasný dynamický rozsah. Do toho obrazu sme sa úplne zamilovali. Po kúpe prvej zrkadlovky následovali dlhé mesiace, keď sme experimentovali a hľadali spôsoby a postupy, ako by sme po vizuálnej stránke z týchto kamier mohli vyťažiť maximum. Napriek tomu, že pri natáčaní videa majú tieto kamery mnoho obmedzení a neduhov, výsledný obraz po postprodukčných úpravách skrátka stojí za tu námahu :)

                                                      

Odkiaľ čerpáte inšpiráciu?

Zdrojov pre inšpiráciu je strašne veľa. Už v začiatkoch nás veľmi inšpirovali technické možnosti a nové postupy, ktoré umožňujú filmárom produkovať čoraz pôsobivejšie a zaujímavejšie vizuálne diela. Či už je to možnosť postprodukčných úprav ako napr. color grading, ktorý dokáže dodať videu správnu farebnosť a atmosféru, možnosť natáčania videa do nekomprimovaného formátu, prípadne najnovšie natáčanie v rozlíšení 4K. Tieto možnosti tu sú už dlhšie, ale nikdy neboli prístupné pre nezávislých filmárov a low-budget projekty. Ten technický vývoj ide dopredu veľmi rýchlo, ale napriek tomu je pre nás veľmi dôležité zachytiť a sprostredkovať v našich videách atmosféru a pocity. Takže z veľmi veľkej časti nás inšpirujú aj naši klienti a veľmi sa tešíme, keď nás osloví pár s tým, že majú nezvyčajný nápad alebo predstavu, ktorú im pomôžeme zrealizovať.  

 Aký je Váš najobľúbenejší okamih svadobného dňa? 

Pre nás ako filmárov je najdôležitejšie, keď sú počas svadobného dňa ženích s nevestou uvoľnení a tento svoj neopakovateľný deň si užívajú. Potom je každý okamih svadobného dňa výnimočný. 

Nejaké hororové príbehy zo svadieb? Keď niečo nevyšlo, pokazilo sa všetko čo sa mohlo?

Áno, sú dni kedy sa pokazí naozaj všetko čo sa dá:) Vtedy je najdôležitejšie, aby sa nič z toho neprenieslo do výsledného videa. Taktiež sú nie vždy tie najideálnejšie a najlepšie podmienky na natáčanie, či už je to dážď, keď ste práve s párom na exteriérovom natáčaní, malé a stiesnené priestory, zlé svetelné podmienky a podobne. Toto však berieme ako výzvu a o to viac sa  snažíme, aby bolo výsledné video osobité a zaujímavé. 

Najobľúbenejšie miesto na kávičku, zákusok, prípadne obed, večeru vo Vašom meste?

Reštaurácia Marathon v Senci. Príjemné posedenie a dobrá kuchyňa.

Čo Vás nesmierne nudí?

Na nudu veľa času neostáva. Ak by nám nejaký čas zvýšil, možno by sme sa aj celkom radi nudili, ale len chvíľku:)  

Ak by ste mohli cestovať kamkoľvek na svete, kam by ste sa vybrali?

Ak by bol na to čas tak určite s Bubom okolo sveta:) 

Tri veci, ktoré absolútne zbožňujete.

Naše tri ratolesti:) 

Čo je posledná vec, ktorú spravíš predtým, než ideš spať?

Naženieme ich do postele:) 

Nejaké tipy pre naše páry, čo robiť, ak chcú aby ich svadobné video vyzeralo absolútne fantasticky? 

Najdôležitejšie je, aby si svoj svadobný deň pár užíval a to sa určite prejaví aj vo výslednom videu. Pretože počas svadobného dňa sa toho udeje veľmi veľa, je dôležité aby bol dobre naplánovaný a zorganizovaný. Ak sa k tomu všetkému pridá pekné a zaujímavé miesto či už počas exteriérového natáčania, obradu, alebo pekné miesto, kde sa bude po obrade konať recepcia, budú to tie najlepšie predpoklady, aby vzniklo video, ktoré bude absolútne fantastické a zaujímavé:) 

Výborná rada na záver, s ktorou sa ja osobne ako svadobný fotograf úplne stotožňujem:) Ďakujeme Kataríne a Jozefovi za skvelý pokec. Už teraz sa tešíme na našu spoluprácu, ktorú už čoskoro s týmito talentovanými človiečikmi spáchame:) Ak sa chcete o nich chcete dozvedieť viac, mrknite na ich profil alebo skočte rovno na ich webku. Náš najbližší pokec bude s tímom, ktorý stojí za Chutnými kyticami, tak nás určite sledujte. Vidíme sa v piatok s ďaľšou dávkou inšpirácie!!!!

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame