Perfect Day

Dlho som rozmýšľala ako vám dnes odprezentovať nášho nového člena medzi dodávateľmi, ale priznám sa, že jedine čo mi pri čítaní Katkiných odpovedí napadlo je slovo FUNNY :) Už  z názvu Vanilkový kaktus je zrejme, že ide o dostatočne kreatívnu ale v neposlednom rade hlavne empatickú osobu. Už len preto, že je vyštudovaná konsthostorička, áno ja som to nevedela ani len napísať a nie to vysloviť. Ale poďme k veci, lebo to prečo sa Katka rozhodla pre názov Vanilkový kaktus a mnoho iného sa dočítate nižšie v rozhovore.

Si vyštudovaná kunsthistorička, čo je veľmi späté s umením, kedy ale prišla ta myšlienka Vanilkový kaktus.

Musím povedať, že veľmi spontánne. Pred dvoma rokmi ma veľmi dobrý kamarát poprosil o návrh trošku netradičného svadobného oznámenia. No a to sa zapáčilo pár ďalším kamarátom, ktorí mali ďalších kamarátov a ...ani som sa nenazdala a vyrábala som oznámenia jedna radosť. Veľké zásluhy patria aj kamarátke Mirke, ktorá má svadobné design štúdio, vďaka ktorej som sa mohla oznámeniam začať venovať na 100 % .

Aká je myšlienka názvu Vanilkový kaktus.

Haha, tak toto je vždy jedna z prvých otázok, na ktorú sa ma každý pýta. Keďže moje oznámenia sú trošku netradičné, chcela som mať také netradičnejšie aj meno...Tak som na to išla ako dadaisti, jednoducho som vzala knižku (tuším to bola kuchárska) a otvorila som ju náhodne na strane kde bolo napísané „vanilkový krém“ a druhýkrát na strane, kde mi zrak padol na slová „jedlý kaktus-opuncia“ No a bol Vanilkový kaktus. Je to veľmi milé, najmä keď mi klienti telefonujú so slovami: „ Dobrý deň, tam je slečna Kaktus?“

Perfect Day, rozhovor_0084

Čím je tvoja tvorba iná od tých ostatných.

Mám veľmi rada ľudí ako takých – rada svojich klientov spoznávam osobne, rozprávam sa s nimi, spoločne hľadáme, kreslíme niečo, čo by ich vystihovalo, niečo tak originálne a unikátne, ako sú oni sami. Často sa mi stáva, že za mnou budúca nevesta príde s nejakou predstavou, no odchádza s niečim úplne iným a obrovským úsmevom na perách.  Preto vždy, keď sa dá, oznámenia doručujem osobne – už to nie sú „len“ klienti, ale kamaráti, pre ktorých sa mi podarilo vytvoriť niečo pekné na najdôležitejší deň ich života. A ten šťastný úsmev stojí za to.

Venuješ sa len oznámeniam?

Venujem sa aj „komerčnejšej“ grafike – tvorbe vizuálnych identít pre firmy, printom, atď,. A milujem hand made tvorbu – ale to vlastne tiež súvisí so svadbami: kvetinové čelenky, svadobná výzdoba, pierka, menovky...čokoľvek si s nevestou vymyslíme.

Perfect Day, rozhovor_0085

Čo práve zamestnáva tvoju myseľ?

Jáááj, tak na to by mi ani 10 strán nestačilo, čo všetko mne behá hlavou. Konštantne rozmýšľam nad novými oznámeniami, hľadám nové trendy, rozmýšľam, čo najbližšie napečiem a akú hand made maličkosť najbližšie vyskúšam. Momentálne však asi všetku svoju kreativitu smerujem na jeden nádherný foto – projekt Dream &Live, na ktorom spolupracujem s mojou kamarátkou, fotografkou Katkou Sedlákovou. Bude to o plnení ľudských snov a túžob, o láske, o živote a ešte omnoho viac.

Ikona s ktorou by sa veľmi rada stretla?

Tak tu je to jasné – s Fridou Kahlo. Je mojou ikonou asi od 14 rokov, kedy som po prvý raz objavila jej tvorbu, jej fascinujúci život. Viva la vida!

Perfect Day, rozhovor_0088

Bez čoho si neviem predstaviť svoj štart do dňa.

Bez čierneho čaju s medom a citrónom a dobrej hudby.

Kam si chodíš pre inšpiráciu.

K ľuďom. Ako som už spomínala, veľmi rada sa so svojimi klientmi stretávam osobne, spoznávam ich a oni ma inšpirujú... A samozrejme, občas nakuknem aj na rôzne webstránky, ale tie sú veľmi návykové a potom pred nimi presedím hodiny.

Perfect Day, rozhovor_0087

Obľúbené miesto na oddych?

Les. Záhrada. Chalupa. U mamy s otcom na gauči pri maminej bublanine. Grilovačka s kamarátmi. Alebo kdekoľvek, kde nie je elektrina a internet.

Máš nejaké rady pre našich čitateľov plánujúcich svadbu?

Vyhraďte si na prípravy dostatok času, aby ste všetko stíhali v pohode a bez stresov. Nie je nič horšie ako v piatok večer obvolávať tlačiarne a zisťovať, či Vám ešte do soboty vytlačia 150 menoviek na svadobný stôl. A samozrejme, nenechajte si vziať svoje sny ..veľa z nich sa môže stať skutočnosťou.

Perfect Day, rozhovor_0086

Dúfame, že sme vás aspoň trochu navnadili pozitívnym filingom od Katky. A samozrejme všetko potrebné a omnoho viac o jej práci nájdete na je Facebook stránke alebo na jej webe . My vám ešte želáme krásny slnečný (v to všetci dúfame) víkend. A nezabudnite pozorne sledovať našu stránku na FB pretože niečo sa pre vás chystááá dievčata :)

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame