Perfect Day

Dnes sa veľmi teším ako vám pošteklíme chuťove kanáliky. Janka majiteľka La Caramela mnohým z vás už urobila radosť svojimi jabĺčkami v karameli. Ja osobné sa veľmi teším na ochutnávku tohto vynikajúceho sladkého skvostu, lebo práve dnes idem za Jankou na prevádzku.. jupiii :D V prípade ak niekto ešte nevie, kto alebo čo je La Caramela pekne sa usaďte a začítajte sa do pokecu s Jankou.

Prvá otázka bude samozrejme venovaná tomu kedy Vám skrsla myšlienka niečoho tak vynikajúceho ako jabĺčka v krémovom karamele?

Karamelové jabĺčka som prvý krát ochutnala v Amerike pred štyrmi rokmi. Je to tam vcelku bežná pochúťka, ktorú dostanete snáď na každom dobrom jarmoku, prirovnala by som to k našej cukrovej vate. Umenie však je v tom, aký ten karamel je. Musí byť krémový, mäkký, neprifarbovaný a najmä čerstvý, aby to bolo ono. 

Po návrate na Slovensko mi jabĺčka veľmi chýbali a tak som sa začala pohrávať s myšlienkou vyskúšať ich vyrobiť. Tento nápad vo mne "dozrieval" ďalšie dva roky, potom som sa rozhodla konečne to vyskúšať.

Aké slová vystihujú La Caramela.

Samotný názov "La Caramela" je vlastne slovná hračka. Okrem slovíčka karamel je to aj "la cara mela", čo v taliančine znamená "cenné, drahé jablko".

La Caramela je lokálna, nakoľko pracujeme s jabĺčkami z neďalekého ovocného sadu, je fresh (karamel vyrábame každý deň čerstvý), je "all natural" (nepoužívame žiadne farbivá ani konzervačné latky) a je "hand made".

Perfect Day, rozhovor_0052

La Caramela je na začiatku, čo všetko plánujete ešte do budúcnosti.

V súčasnosti v Bratislave otvárame našu výrobnú prevádzku, kde okrem jabĺčok nájdete aj iné dobroty a dezerty s použitím krémového karamelu. Bude to taký malý karamelový raj ;) V budúcnosti by sme chceli robiť kompletný sladký catering a mojím ďalším veľkým snom je dostať jabĺčka aj mimo hlavného mesta...

Čím ťa tvoja práca napĺňa? Čo ťa na tom všetkom najviac baví?

Baví ma tvoriť,  vo všeobecnosti. Baví ma vymýšľať stále nové zdobenia, baví ma vôňa čerstvej čokolády. Tá sa mi nikdy nezunuje.

Je niekto, niečo čo ťa dokáže inšpirovať ?

Inšpirujú ma najmä ľudia, ktorí sa nevzdávajú a idú za svojím snom. Aj s občasnými odbočkami a aj keď to možno zo začiatku nie je vôbec jednoduché.

Perfect Day, rozhovor_0053Ak máš hlad kam sa vyberieš?

Keďže mám dvoch škôlkárov, najčastejšie jeme doma, ale v časovom strese som schopná najesť sa aj na benzínovej pumpe. Keď sa však vyberieme niekam do reštaurácie, rada si vychutnám niečo nezvyčajné, napr. Kačacie s orechovými šúľancami a gaštanovým pyré v Zylindri ;)

Robíš so sladkým pokušením. Vieš si stále vychutnať nejaký sladký prehrešok alebo dáš prednosť niečomu slanému.

Som nevyliečiteľný čokoholik, akurát čokoládu už musím mať kvalitnú, nech stojí za tie kalórie.

Perfect Day, rozhovor_0054

Ako vyzerá tvoj vysnívaný večer s priateľmi?

Pri dobrej hudbe. Vyštudovala som muzikológiu a keďže trpím značným deficitom hudby, snažím sa využiť príležitosť vždy, keď môžem. Moji priatelia sú zas úžasní v tom, že ich na tie ťažko alternatívne koncerty vždy ukecám ... 

Čo je pre teba v živote najdôležitejšie?

Moja rodina.

Aká je Tvoja obľúbená spomienka z detstva?

Stará mama bola vychýrená kuchárka a na prázdninách sme s ňou vždy chystali obed. Robila neskutočné parené buchty, šišky a pirohy. A krásne pri tom spievala...

Perfect Day, rozhovor_0055Na čo by mala každá nevesta myslieť pri výbere svojho candy stola.

Myslím, že súčasný trend, je okrem tradičnej torty myslieť aj na niečo osviežujúce. Je praktické, ak sú koláčiky drobné, vo forme jednohubiek. Nádherne vyzerajú ovocné tartaletky, alebo makarónky v pastelových farbách. A samozrejmosťou je doladenie k farbe výzdoby. 

No povedzte nevyzerá to úžasne. Veľmi sa tešíme, že La Caramela  je súčasťou Perfect Day. A aby vám nič neušlo z ich práce sledujte ich fanpage aj na FB. Držíme palce pri tvorbe.

Krásny jesenný víkend priatelia.

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame