Perfect Day

Podľa našich informácií, druhou najdôležitejšou vecou počas príprav na vašu svadbu je, kto vás urobí krásnou. (Prvou sú, samozrejme, šaty). Preto sme si dnes pre vás pripravili pokec s vizážistkou Ľubkou Orolínovou. Musíme potrdiť, že Ľubka je tá správna osoba, pokiaľ hľadáte všetko pod jednou "strechou". Počas príprav na váš svadobný deň vašu pleť vo svojom kozmetickom salóne pripraví, aby bola svieža a v samotný deň D z vás urobí tú najkrajšiu nevestu široko-ďaleko. Ale nebudeme prezrádzať viac, Ľubka vám o sebe prezradí všetko dôležité sama.

Ako dlho sa venuješ profesii Make-up Artist?

V podstate 10 rokov. Už počas strednej školy som líčila kamarátky, ich maminy, sesternice, samozrejme, v celej rodine tety a v neposlednom rade aj staré mamy. :)

V poslednej dobe registrujeme, že postupne začínaš nevestám robiť aj účesy. Takže dokážeš nevesty nielen skrášliť, ale aj učesať?

Áno, presne tak, dokážem ich už kompletne skrášliť! :)  Vždy som mala k účesom blízko, dokonca som jeden rok pracovala aj v kaderníckom salóne,  kde som sa naučila všetko podstatné – od farbenia vlasov cez ozdravovanie vlasov až po fúkanú. K samotným účesom som sa dostala prostredníctvom mojich klientiek, ktoré prišli pôvodne na make-up, ale zároveň chceli upraviť aj vlasy a takéto klientky mi stále pribúdali. Urobila som si preto pár školení a teraz sa už naplno venujem celkovej vizáži. Človek sa učí každý jeden deň, a tak sa postupne aj ja prepracuvávam od jednoduchších účesov k tým zložitejším a honosnejším

Hit tejto sezóny pre make-up nevesty?

Každé líčenie a celkovú vizáž robím vždy na mieru, čiže hitom sezóny bude pre každú nevestu práve to, čo sa jej páči a v čom sa cíti dobre. :) Samozrejme, občas sa necháme pri výbere ovplyvniť aktuálnym trendom, napríklad hitom minuloročnej sezóny to boli jednoznačne matné rúže! Najtypickejšia je asi krásne kontúrovaná a žiarivá pleťovka s použitím rozjasňovača, svetlé alebo stredné tmavé dymové líčenie očí s umelými mihálnicami alebo trsmi a či už lesklé, alebo matné pery, to vymýšľame nakoniec a čo sa najkrajšie bude hodiť k úsmevu. :)

Nejaká rada pre nevesty, ktoré sú odvážne a chcú sa nalíčiť samy?

Zaručene si nevesta, ktorá sa chce líčiť sama, musí zaobstarať výbavičku kvalitnej dekoratívnej kozmetiky, aby mal make-up dobrú trvácnosť (ideálne od rána do rána) a kvalitné štetce. Čím sú kvalitnejšie, tým je kvalitnejší výsledok. Ideálne je, ak nevesta vie, čo jej pristane a čomu sa treba vyhnúť. Môže si napozerať make-up tutoriály, ktorých je v dnešnej dobe veľa a vyskúšať si to pár dní pred svadbou. :) Čo však odporúčam, sústrediť sa buď na silnejšie pery, alebo oči. Nikdy nekombinovať príliš výrazné tieňovanie očí a zároveň aj pier.

Svadobná sezóna je v plnom prúde, dokážeš počas nej aj trochu relaxovať?

Snažím si nájsť si pre seba aspoň jeden alebo dva dni v týždni, kedy sa venujem prevažne rodine, športu alebo len tak relaxujem... Cez svadobnú sezónu však pracujem všetky soboty, veľa cestujem aj k nevestám, a preto si nechávam voľné pondelky. Pondelok je vlastne moja nedeľa. I keď niekedy mi to nevyjde, pretože v pondelky mávame ešte fotenia s nevestami alebo fotíme editoriály do magazínov.

Ešteže som z tých, ktorí si môžu povedať “I love my job!“ :)

Cestuješ za nevestami tam, kde je to potrebné, alebo si výlučne len Bratislava-okolie?

Snažím sa byť hlavne v Bratislave, kde mám aj salón a samozrejme všetky veci k dispozícii, keďže byť každý víkend v inom kúte Slovenska a u inej nevesty a cez týždeň sa starať o klientky v salóne je dosť náročné. Samozrejme, po dohode viem vycestovať aj k nevestám do iných miest, avšak v takýchto prípadoch už upravujem viacero osôb, nie len nevestu.

Čo by nemalo chýbať počas dňa neveste v „SOS taške“ na skrášlenie, keď tam už nie si počas hostiny?

Každá nevesta musí mať so sebou svoj rúž alebo lesk na pery, ktorý spolu dohodneme a prípadne aj púder na občasné prepudrovanie sa, ktorý sa určite počas celého večera zíde.

My o tebe vieme, že nielen líčiš, ale si aj kozmetička. Ako by mala vyzerať starostlivosť o pleť pred svadbou?

Toto je trošku rozsiahlejšia téma, a tiež je to individuálne, ale skúsim to zobrať všeobecne a skrátiť. :) Na prvom mieste je denný pitný režim. Ak ho má niekto zlý, určite sa na ňom oplatí zapracovať minimálne mesiac pred svadbou. Zvláčni a prežiari sa nielen pokožka tváre, ale zregenerujú sa aj oči, vyhladia sa ruky, ktoré sú pri nasadzovaní obrúčky tiež celkom podstatné, samozrejme aj vlasy, sme menej hladné a menej nervózne. Nielen pred svadbou, ale počas celého života sa treba starať o svoju pleť i vlasy kvalitnou kozmetikou, dopriať si kvalitný spánok minimálne 8 hodín a tiež aj kvalitnú stravu a šport, ale tu sa už opäť rozbieham k ďalším témam. :) Určite by som nevynechala manikúru a pedikúru, prípadne depiláciu nôh možno aj rúk, základ je tiež úprava obočia a hornej pery. Určite je dobrý nápad dopriať si profesionálnu kozmetickú masáž s použitím kvalitnej kozmetiky, pílingu, vitamínov a masky.

Zažila si nevestu, ktorá počas svadobného dňa naozaj prepadávala panike?  

Haha, áno a nie jednu. :) Môžem spomenúť, že v takomto prípade používam čokoládu, alebo si spoločne štrngneme jedným pohárikom.

Ako dlho pred svadbou by si ťa nevesta mala zarezervovať?

Ideálne hneď, ako vie termín svadby. Niektoré dátumy mám obsadené rok dopredu a niektoré sa obsadia na poslednú chvíľu, čiže tak mesiac pred termínom svadby. Ale je to individuálne.

Ďakujeme za príjemný pokec a veríme, že sme aj vás inšpirovali k tomu, aby ste navštívili Ľubkin salón ONE beauty & care a zverili sa do rúk práve jej. A pokiaľ sa jej ešte predsa len chcete niečo opýtať, nájdete ju aj na jej FB konte TU

Nám už ostáva len popriať vám krásny slnečný deň.

Team Perfect Day.

                                                                        *Credits* 1-9


Starší článok Novší článok

 

Odporúčame