Perfect Day

S piatkom tu máme aj dnešný Pokec s... dnes to bude s Luckou Hádekovou. Ako make-up artist pracuje skoro 7 rokov. Mnoho z Vás si určite pamätáte kvetinovú kampaň pre Miss Slovensko 2015.  To, že baby boli krásne je jedna vec, ale prsty v tom mala aj Lucka, ktorá bola súčasťou tímu GOSH Cosmetics a ich krásu ešte viac vyzdvihla. Prezradí vám tiež to, ako bude tráviť leto alebo aký je jej najobľúbenejší produkt. Ja osobne milujem šikovné ruky vizážistov, pretože to čo dokážu, je častokrát umenie ako dementovať rodný list... Tak poďme na to:)

 Ako dlho sa venuješ svojmu povolaniu?

Už v detských časoch sa u mňa prejavoval záujem o skrášľovanie, keď ma fascinovali mamičkine očné tiene a rúže na pery. Najprv museli prejsť premenami moje bábiky, a potom neskôr bola moja mamina tou, na ktorej som si skúšala rôzne líčenia. Už to bude pomaly 7 rokov, čo som sa rozhodla, že tento koníček sa stane mojím povolaním a som veľmi rada.

Zúčastňuješ sa súťaží? Na aké ocenenie si najviac pyšná ? 

Zúčastnila som sa Majstrovstiev Slovenska v make-upe, kde som získala dvakrát 2.miesto a tento rok sa mi podarilo získať 1.miesto s postupom na 28. medzinárodné majstrovstvá International Masters'Award Make-up v Mníchove.  Zo všetkých ocenení sa veľmi teším, na každé mám iné spomienky, pri každej bola potrebná rozdielna príprava, keďže každé majstrovstvá je zadaná určitá téma, ktorej sa súťažiaci musia pridržiavať. Ťažko sa mi teda určuje, na ktoré som najviac pyšná, jednoducho na všetky.

Akú značku preferuješ na líčenie?

Veľmi obľubujem značky GOSH Cosmetics, Zoeva, Collistar, Lancome, ale v zásade nemám nič proti žiadnej značke. S GOSH Cosmetics mám dlhoročnú skúsenosť, u Zoevy si cením nemeckú kvalitu. Lancôme je pre mňa takou srdcovou záležitosťou, pretože aj výrobky tejto značky kedysi používala moja mamina, takže s touto značkou sa mi spájajú príjemné spomienky práve z detských čias. Nájdete však u mňa mnohé výrobky mnohých značiek, rada skúšam aj rôzne novinky a niektorých produktov sa už jednoducho nevzdám. :) 

Perfect Day, rozhovor_0089

Tvoj obľúbený produkt?

Nie je to len jeden produkt, je ich viac, napríklad štetce Zoeva (bez nich si to už neviem predstaviť) a podkladová báza pod makeup GOSH Velvet Touch Foundation Primer. To sú produkty, ktoré asi len tak nevymením.

Čo je základom dobrého make-upu?

Základom dobrého make-pu je už spomínaná podkladová báza, pretože tá vyplní jemné linky, vrásky. Zaručí, že make-up nevsiakne do pokožky, ale vydrží dlhé hodiny, neupcháva póry, make-up sa ľahšie nanáša. Má jednoducho mnoho benefitov. Keď ju raz vyskúšate, už sa jej nevzdáte.

Aké klientky ti najviac vyhovujú?

Ťažko to špecifikovať, každý sme predsa iný, ale tak potešia ma klientky, ktoré mi dôverujú..a to, že sa rady ku mne vracajú so slovami spokojnosti, vďaky a chvály, je veľký bonus pre mňa.

Perfect Day, rozhovor_0091

Zažila si niekedy nepríjemnú situáciu v podobe nespokojnosti zo strany neviest?

Konkrétnu nespokojnosť nie. Skôr je to neistota a nerozhodnosť klientok, keď nevedia, čo vlastne chcú. Chybou je, ak sa akákoľvek slečna, či dáma drží predstavy líčenia z obrázku modelky v domnienke, že bude vyzerať ako ona. To je veľkou chybou, pretože rovnaké líčenie pôsobí na rozdielnych typoch žien odlišne. A mnoho žien má aj tendenciu sa podceňovať. Vtedy ich musím ubezpečiť, že vkusných líčením sa vyzdvihne ich krása, rozžiari sa vzhľad a budú sa cítiť sebavedomejšie. Potom sa o tom presvedčia a ich spokojný úsmev hovorí za všetko.

Ako vyzerá v tvojich očiach dokonalá nevesta?

Dokonalá nevesta je predovšetkým spokojná a usmiata nevesta.

A čo dokonalé miesto na oddych?

Na oddych mi vyhovuje teplo, more, pláž. Tam si viem s mojim priateľom dokonale oddýchnuť a načerpať energie. Ale tiež  veľmi obľubujem prírodu, hory a relax s našimi psíkmi.

Máme tu leto, ako bude vyzerať u Teba, dovolenka alebo práca?

Tak k letu neodmysliteľne patria svadby, takže leto bude pracovné, ale samozrejme aj oddychové, takže nejaká dovolenka určite bude. V prípade pekného počasia tu na Slovensku sa zrejme vyberieme stanovať so psíkmi do krásneho prostredia Hodruše-Hámre, kde sa viem super zrelaxovať a utiecť tak od ruchu veľkomesta.

Vieš poradiť našim budúcim nevestám, ako si vybrať správneho make-up artistu?

Je vhodné si pozrieť portfólio práce, dohodnúť si skúšku líčenia, kde sa nevesta zoznámi s makeup artistom, môže si povedať svoju predstavu, doladí sa líčenie k typu klientky, oblečeniu atď. Niekedy veľa zaváži aj odporúčanie od inej nevesty. Samozrejme konečné rozhodnutie je už na samotnej budúcej neveste.

PS: Všetkým prajem krásne leto plné príjemných zážitkov, budúcim nevestám a ženíchom veľa trpezlivosti pri organizovaní svadby a napokon veľa úsmevu, radosti a spokojnosti v deň "S".

Ďakujeme Lucke za príjemný rozhovor. Ak by Vám nestačilo, čo ste videli z jej práce u nás, navštívte je business page na facebooku.

Krásny víkend priatelia!

*Credits* 1-3  4 5 6 7 8 9 10

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame