Perfect Day

Vieme, že ste všetci v plnom pracovnom nasadení /teda pokiaľ neležíte niekde na pláži a v ruke nedržíte studené Mojito/ a ak ide o našich dodávateľov tak ich sezóna je na vrchole práve teraz, ale aj tak si nájdu čas odpovedať na naše zvedavé otázky, aby sme Vám aj tento týždeň mohli priniesť obľúbený Pokec s....

Dnes tu máme Štýlové kvety pod vedením talentovaného Miloša. A to, že talent má ste sa mohli presvedčiť už na našej stránke a to v časti "koho odporúčame". V každom prípade už dlho som necítila toľko pozitívnej energie ako pri čítaní jeho odpovedí. Toľko nadšenia a radosti z práce sa len tak nevidí. Nebudem už teda prezrádzať viac, koniec-koncov pustite sa do čítania. Miloš Vám o sebe veľmi rád sám prezradí čo ho baví a napĺňa...

Perfect Day, rozhovor_0030

Boli kvety vždy Tvoja vášeň alebo to začalo inak?

Moju vášeň ku kvetom som začal pociťovať už niekedy na základnej škole. Pravidelne každý rok sa u nás v škole zvykla konať vianočná súťaž v aranžovaní kvetov, ktorej som sa vždy MUSEL zúčastniť, lebo by sa mi asi zrútil celý svet. Pri výbere strednej školy som sa preto samozrejme rozhodol pre Strednú poľnohospodársku školu v Rakoviciach. Úspešne som zmaturoval a priučil som sa tomuto krásnemu umeniu. Tomuto všetkému predchádzalo však aj to typické detské otrhávanie kvetov na záhrade mojej maminy, babky, susedy… Vlastne tak nejak to celé začalo - vyrábaním kytičiek pre všetky možné tety z obce, keďže vtedy nevedeli, čo naozajstná floristika znamená.

Čo Ťa inšpiruje? A a akých klientov máš najradšej, čo ich robí takými skvelými?

Asi najväčšou inšpiráciou pre všetky moje kvetinové projekty sú samotní ľudia, klienti.

Perfect Day, rozhovor_0026

A a akých klientov máš najradšej, čo ich robí takými skvelými?

Najčastejšie sú to práve nevesty, veľa krát krásne ženy, ktoré pripravujú svoj deň s obrovským nadšením, radosťou a hlavne s nápadom. Úprimne Vám poviem, v poslednej dobe stretávam nevesty, ktoré už samé majú veľmi pekné nápady a tým pádom sú otvorené aj tým mojim, aby sme vyšperkovali všetko do posledného  detailu. A pritom ani korálky ponavliekané na steblách trávy sťa ranná rosa nepýtajú. Veľká vďaka patrí za to aj týmto svadobným blogom, kde je veľa, veľa, veľa inšpirácií. Ja som typ človeka, ktorý je ochotný s nevestou ísť aj náušnice vybrať. A viete, ktoré nevesty mám úplne najradšej? Sú to tie baby, ktoré pred rokmi odišli pracovať niekam do zahraničia a teraz idú robiť svadbu doma, na Slovensku. Super je na tom to, že zahraničné svadby sú na úplne inej úrovni ako tie naše. Uvedomujem si finančné rozpočty budúcich manželských párov – a presne o nich to nie je. Je to práve o inšpirácii z napríklad tých zahraničných super svadieb. Pri takýchto nevestách mi vôbec neprekáža vymeniť si s nimi aj 100 mailov. Lebo zistím, že sme na jednej myšlienkovej lodi. Pre mňa osobne nie je ani najväčšou odmenou tá finančná. Veľa krát je to aj nezaplatená práca. Viete, nestáva sa mi veľmi často, že by mi nevesta napísala počas svadobnej hostiny smsku typu: “ODPADÁVAM JE TO ÚŽASNÉ !!!!!!! ĎAKUJEM MOC !!!” Pre mňa je to ten najkrajší pocit, že aspoň na chvíľu zmením niekoho život na krajší, pestrejší, voňavejší. Teší ma však, aj keď po opadnutí všetkého stresu, si nevesta nájde čas a poďakuje mi za moju dobre odvedenú prácu.

A čo rušné pracovné dni? Máš nejaký uložený v pamäti. 

O naozaj šialene rušnom dni môžem hovoriť vtedy, keď ma čaká kompletná výzdoba svadby. Myslím tým všetko od svadobnej kytičky až po ozdobu štvornohého miláčika nevesty. Vtedy sú to nazaj dva dni, kedy spím tak cca 4 hodiny. Cesta do skladu po kvety, očistenie, príprava materiálov a následná realizácia. Rýchlo utekať po sviečky, zaniesť cukrárke kvety na tortu, ráno kaderníčke ozdobu do vlasov… Treba si dobre premyslieť logisitku, aby človek stihol všetko, čo treba. Najhoršie z časového hľadiska pre mňa je, ak som náhodou na tej svadbe aj hosťom, alebo napríklad ak idem na tú svadbu ešte aj spievať. Po (aj popri) práci sa totiž venujem ďalším koníčkom, ktoré sa tiež spájajú s umením.

Perfect Day, rozhovor_0027

Obdivuješ niekoho v našom svadobnom priemysle?

Nedá sa povedať, že by som niekoho vyslovene obdivoval. Skôr by som povedal, že jeho práca ma vie fascinovať a neustále prekvapovať. Je to jeden neskutočne talentovaný profesionálny kameraman. Ak trošku preženiem, tak je to človek s technického hľadiska porovnateľný aj s holywoodskou filmovou produkciou. Je to pán Žitňanský. Jeho svadobné klipy sú neuveriteľné. Do 8 minút zachytí všetko z 15-hodinovej svadby. Fakt!!! A to si u mňa ani nezaplatil reklamu. Pravda je, že on ju ani nepotrebuje.

Aká chuť slaná alebo sladká? 

Momentálne slané, kedže som už asi tretí mesiac bez zrnka cukru.

Perfect Day, rozhovor_0028

Kde Ťa nájdeme počas studeného, upršaného dňa?

Nájdete ma práve tam, kam som sa v ten deň aj chystal. A keď nie, tak doma na sedačke pri telke alebo za PC pri tvorbe nejakej grafiky.

Sú nejaké veci, ktoré Ťa v noci nenechajú spať, pretože si z nich absolútne nadšený?

Tých vecí je veľa, pred svadbou sú to hlavne kvety a rozmýšľanie o tom, či “tam” dám dve ruže alebo radšej tri. A či všetko vypáli naozaj tak, ako má. Momentálne je to hlavne realizácia jednej záhrady, pri ktorej mám predstavu, že to bude naozaj skutočný paradise.

Perfect Day, rozhovor_0024

Čo rád robíš v nedeľu ráno?

Spím, raňajkujem, spím, obedujem, spím, kávičkujem, korčuľujem, spím, ale to som už povedal, celý deň.

Na čo by mala nevesta myslieť pri výbere kvetov?

V prvom rade by nevesta mala myslieť na dostupnosť kvetov, ktoré by chcela mať v kytičke. Farby kvetov, vôňa, typ, trvácnosť, charakter kvetu… Toto všetko veľmi pomôže pri následnej tvorbe návrhu kytičky a aj pri samotnej realizácii. V neposlednom rade je dôležité aj ročné obdobie. Každý kvet má svoju hodnotu, charakter. Nech nevesta vyberie ten, čo ju najviac vystihuje a hlavne s láááááskou. Pre mňa osobne je veľmi pekné, ak svadobná kytička korešponduje s ročným obdobím.

Napríklad zima-šišky, jar-iskerník, leto-sukulenty, jeseň-physalis. A ak si nevie dať rady, nech si nechá poradiť od profesionála, napríklad odo mňa ;)

Perfect Day, rozhovor_0025

VOĽNÝ PRIESTOR LEN A LEN PRE TEBA, POVEDZ ČO CHCEŠ:

Na záver by som sa asi chcel prihovoriť všetkým budúcim nevestám, ktoré plánujú alebo už pripravujú svoj veľký deň. Baby, hlavne všetko s kľudom, bez stresu, v pohodičke. Tak ako to robím aj ja:) Neberte ohľad na to, čo je práve to “trendy” v danú svadobnú sezónu. Tým naozaj skutočným trendom je práve to čo podčiarkuje Vašu osobnosť, dáva ten správny nádych Vašej vizáži. Kytička, výzdoba…všetko nech hrá hlavne s Vami. Vo svadobnom priemysle je nás pár veľkých odborníkov a veľmi radi Vám poradíme a myslím, že aj bez nároku na honorár.  Dúfam, že som tak trochu týmto rozhovorom prispel k rozvoju svadobnej floristiky a kľudne ma kedykoľvek kontaktujte, rád poradím.        

Tak dúfam, že vaše pocity sú aspoň z časti také výborné ako boli tie moje. Pokiaľ chcete vidieť viac z jeho práce navštívte jeho fanpage na Facebooku a majte neustály prehľad o jeho tvorbe.

Krásny víkend priatelia....

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame