Perfect Day

Po týždni tu opäť máme ďalší pokec. Dnes sa niečo dozvieme o Tomášovi z Goel Pictures. Mladý a nesmierne šikovný mladý muž sa okrem svadobného filmu venuje od roku 2006  aj tvorbe amatérskych filmov, zábavných, hudobných a cestovateľských programov pre rôzne internetové televízie. Svadobné video je pre neho  okamih, kde sa môže na chvíľu stať súčasťou príbehu dvoch ľudí. A aj preto sme radi, že je súčasťou Perfect Day. Poďme na to. Tomáš a náš pokec s ním...

Aké boli tvoje začiatky pri tvorbe videa?

Úplne na začiatku som mal na 3 dni požičanú klasickú domácu kameru na pásku a s priateľmi sme točili 50 minútový film. Romantickú komédiu. Keď si to dnes po tých siedmich rokoch pozrieme, tak sa na tom hrozne bavíme. Bola to taká milá filmová amatérčina. K svadobnému videu som sa dostal tak, že som robil predsvadobné a svadobné videá tým istým priateľom, ktorí ako herci vystupovali v našej "filmovej prvotine". Vtedy som začal hľadať postupy, ako svadobné video natočiť a zostrihať čo najpútavejšou formou. Najviac ma zaujala tzv.”americkáškola”, ktorá preferuje kratšie a dynamicky plynúce video, rýchly strih a časté striedanie uhlov pohľadu kamery.

Ako by si opísal Tvoj štýl?

Mám rád jednoduchosť a prirodzenosť, snažím sa do priebehu veľmi nezasahovať.  Mojím cieľom je popísať atmosféru svadobného dňa filmovým jazykom. Dôraz dávam aj na výber hudby, ktorá celú atmosféru dokresľuje. V poslednom čase používam stále viac filmovej hudby.

Kam chodíš na nové nápady ?

Okrem dobrého filmu a filmárskych blogov, kde donekonečna študujem  prácu s technikou a post-produkčné úpravy, pozerám aj videá od rozličných tvorcov svadobných videí. Naposledy ma napríklad zaujalo toto video od Yulii Vopilovej (https://vimeo.com/81593220). Je v tom taká zvláštna čistota, elegancia a hra s detailom. Nepoužila žiadnu zložitú filmársku techniku, je to veľmi jednoduché, no napriek tomu to má fantastickú atmosféru.

Aký je Tvoj najobľúbenejší okamih svadobného dňa?

Nemám jeden konkrétny okamih na svadbe, vždy je to niečo iné,čo ma nejakým spôsobom osloví. No nakonci celého výrobného procesu mám najradšej ten moment, keď po odovzdaní DVD boxov dostanem od mladomanželov prvé nadšené reakcie. Je super, keď si Vaša práca nájde divákov, ktorí sa z nej tešia. Je to pre mňa uistením, že smer, ktorým sa uberám, je dobrý.

Perfect Day, rozhovor_0035

Boli nejaké veci, ktoré si naposledy videl na svadbe, čo Ťa prekvapili/sa Ti veľmi páčili/si zbožňoval?

Na každej svadbe sa nájde niečo zaujímavé alebo iné. Naposledy sa mi napríklad veľmi páčil nápad s drevenou lavičkou, kde hostia písali odkazy pre mladomanželov. Oni si ju potom zalakovali a používali ďalej doma.

Ak by si mohol cestovať kamkoľvek na svete, kam by si sa vybral?

Jednoznačne Antarktída. Tam chcem ísť už od malička a viem, že je veľmi malá pravdepodobnosť, že sa tam raz dostanem.

Aké je Tvoje obľúbené jedlo? 

Pasta all'amatriciana je také nenápadné jedlo z talianskej kuchyne, ktoré by som mohol jest každý deň.

Perfect Day, rozhovor_0036

Ako by vyzeral vysnívaný večer s priateľmi?

Keď sú dobrí priatelia, potom už nehrá takú rolu kde a ako spoločne trávime čas.

Čo Ťa nesmierne nudí?

Film natočený podľa klasickej holywoodskej šablóny. Akich vidí človek priveľa, časom to začne byť otravné. Takýmto filmom som sa začal radšej vyhýbať.

Nejaké tipy pre naše páry, čo robiť ak chcú mať skvelé svadobné video?

Predovšetkým zabudnúť, že ich sleduje nejaké otravné oko objektívu a začať vnímať samých seba. V ten deň sú to hlavné hviezdy, keď si to budú naplno užívať, prenesie sa to aj do konečného výsledku.

Pokiaľ sa Vám jeho práca páči viac si z jeho tvorby môžete pozrieť u nás alebo na jeho stránke. My vám želáme ešte krásny víkend a vidíme sa zas o týždeň pri inom pokeci. Užite si aj vy chvíle oddychu.
Starší článok Novší článok

 

Odporúčame