Perfect Day

Zdravím:) Tami dnes bola tzv"busy", tak som tu tento týždeň už po druhý krát ja Soňa, aby som nachystala náš ďaľší Pokec s.... Dúfam, že vám Tami nebude príliš chýbať a že to so mňou nejako vydržíte:))

Tento týždeň Tami vyspovedala veľmi  milú osôbku a talentovanú vizážistku v jednej osobe Janu Lokšíkovú. Janku sme mali možnosť spoznať osobne, keď pre nás spravila make up pri fotení nášho editoriálu (ukážku ste mohli vidieť tu), takže nás veľmi teší, že sa s vami môžeme podeliť o nejaké zákulisné informácie z jej života :)

Takže nech sa páči, pohodlne sa usaďte, zoberte si do ruky kávičku a čítajte s nami....

Perfect day, svadba, slovensko, Pokec s  Jana Loksikova_0002

Koľko rokov sa pohybuješ v tejto branži ako profesionálny make-up artist?

Ja som sa k tejto práci dostala trochu neštandartne (keby som verila na náhody, tak by toto bola tá najväčšia)... Vždy ma zaujímala kozmetika a po každom "skvelom" odporúčaní z reklamy som utekala do obchodu a nakupovala. A odrazu ma oslovila jedna skvelá vizážistka, že by ma bola ochotná naučiť to, čo robí ona (potichu som si myslela "ona netuší, že na toto vôbec nemám talent" - nikdy som si totiž nedokázala ani rozotrieť make up rovnomerne) - aj keby som sa chcela naučiť len starať o svoju pleť a líčiť len svoju tvár. To bol pre mňa darček - ani som vtedy netušila, aký veľký... Je to už 4,5 roka a keď som asi po pol roku školení a odkukávania začala skrášľovať svoje okolie, odrazu som si uvedomila, že nie je nič úžasnejšie, ako keď ukážete žene, aká je krásna.

Hovorí sa, že obuvníkové deti chodia bosé. Ako si na tom ty? Riešiš aj ty občas, že nemôžeš ísť von bez kvalitného make-upu?

Priznávam, že tak ako milujem líčenie iných, tak ma nebaví líčiť samu seba :) Každý deň sa síce dokonale postarám o pleť a dám aj ochrannú vrstvu make upu, ale väčšinou použijem len maskaru a ceruzku na obočie. Sú však dni, kedy ma to "chytí" a vtedy sa vyhrám :)

Perfect day, svadba, slovensko, Pokec s  Jana Loksikova_0003

S akou kozmetikou pracuješ najradšej?

Keďže aj ten najkrajší make up dokáže pokaziť zle ošetrená pleť, pred každým líčením pleť ošetrím - poriadne zhydratujem a rozjasním. Potrebujem kozmetiku, ktorá je hypoalergénna (aby som sa nemusela obávať ju použiť na každú ženu), urobí okamžitý a dlhotrvajúci skvelý efekt a líčenie vydrží do rána bieleho :) Všetko tieto požiadavky spĺňa kozmetika Mary Kay, takže všetko, čo ponúka, využívam a prípravky, ktoré nemá, si nakupujem z iných značiek.

Zúčastňuješ sa aj nejakých školení alebo sa učíš a sleduješ trendy za pochodu.

Momentálne mám dosť málo času na školenia, ale absolvovala som ich kopec - a vždy rada absolvujem ďaľšie. Veľmi rada pozorujem iných vizážistov pri práci a učím sa nové veci. Som toho názoru, že človek by sa mal neustále zdokonaľovať vo všetkom čo robí a dostať zo seba maximum.

Perfect day, svadba, slovensko, Pokec s  Jana Loksikova_0006

Voľný čas.. ako ho najradšej tráviš ty.

Mám ho teraz veľmi málo, pretože sa okrem skrášľovania žien aktívne venujem aj inej práci - trošku fušujem do marketingu. Ale keď sa mi dá, idem do lesa... Milujem prírodu, stretnutia s priateľmi, niekedy aj samotu a samovzdelávanie v akejkoľvek oblasti. A niekedy rada len tak leňoším - ufff to tu už dááávno nebolo :)

Dnes už hádam nie je domácnosť bez zvieratka. Máš aj ty svojho verného spoločníka?

Samozrejme :) Už rok a pol mi robí spoločnosť mačacia dáma Sára.

Perfect day, svadba, slovensko, Pokec s  Jana Loksikova_0005

Ako najradšej tráviš čas pri presunoch za nevestou? Hráš sa tiež na speváčku v aute /lebo ja to milujem tváriť sa, že to spievam ja/ alebo patríš k tým ľudom čo sú najradšej len sami so sebou v ten moment.

Ja milujem šoférovanie :) toto leto mi vyšlo zopár sobôt takých, že začínali okolo 4:00 - jazdou za nevestou a svadobčankami. Prešla som asi celé Slovensko. Zbožňujem východy slnka a užívam si cestu - niekedy si spievam a niekedy rozmýšľam nad všetkým možným a som sama so sebou...

Teraz budem trochu zvedavá. Ty si od úplného rána s nevestou. Prezraď nám nejaké katastrofy, slzy niečo čo uistí aj iné nevesty, že práve ich svadobná pohroma nebola jediná. A že to sa proste stáva aj v iných rodinách :)

Pri takejto práci musí byť človek tak trochu psychológ a pokúsiť sa čo najviac "pomôcť" uvoľneniu napätia a dobrej atmosfére. Takže väčšinou sa snažím orientovať nevestu na to, že je to JEJ deň a má si ho užiť ona a jej partner - na ostatných toľko nezáleží... Ten deň chce mať však každučká nevesta dokonalý. A dokonalé nie je nič :) Ja tie nepríjemnosti väčšinou moc nevnímam, takže si ani neviem spomenúť na nič výrazné - možno len svadobné sály bez personálu, lebo sa deň predtým opil (a teda aj bez výzdoby), zhnednutá kytica - z večera do rána... všetko je však vyriešiteľné a nič z toho nie je dôvod na to, aby si tí dvaja, o ktorých to je, nemali užiť svoj deň :)

Perfect day, svadba, slovensko, Pokec s  Jana Loksikova_0008

Kto pre teba predstavuje ikonu krásy a charizmy?

Isto by som ich vedela vymenovať niekoľko... Ale ak si mám vybrať jednu, tak Beyonce - je to úžasne pokorný a silný človek a nádherná žena :)

Čo by si poradila nevestám ako správne vybrať kvalitného vizážistu?

Neviem či na túto otázku dokážem kompetentne odpovedať :) no určite viem o dvoch veciach, ktorými si nevesty veľmi obmedzujú možnosti dobrého výberu. Vyberajú buď podľa zvučnosti mena (a potom čakajú, že to snáď ani človek nebude), alebo podľa ceny (a tu čakajú zázraky za pár eur). Je skvelé, že existujú portály ako je Perfect Day, kde nájdu viacerých vizážistov pokope a môžu si pozrieť aj ich prácu - to by som asi odporúčala ako prvé. A potom samozrejme skúška make upu - nevesta sa uistí, či si vybrala dobre a vizážista spozná jej pleť a črty.

Perfect day, svadba, slovensko, Pokec s  Jana Loksikova_0007

Posledná otázka. Čo je teda momentálne trendy v líčení jeseň/zima

Ak chcete byť túto sezónu trendy, je dôležité mať krásnu a sviežu pleť, a na bežný deň Vám stačí tzv. nahý make up - ružové pery a broskyňové líčka a výrazné živelné obočie. Ak chcete viac, použite maskaru - veľa veľa maskary, linku a urobte si "mačacie oči" :) môžete používať všetky pastelové farby, metalické farby a veľký návrat slávi modrá... S výrazným červeným rúžom budete tiež IN - nezabúdajte však, že menej je viac... takže buď zvýraznite pery, alebo oči. Ale hlavne... IN je to, v čom sa cítite krásna :)

Tam ta da dáááá.... a je to.... máme to za sebou a teraz šup šup späť to reality a práce:)) Ak sa vám Jankine odpovede a ukážky jej práce páčili, určite mrknite aj na jej profil tu u nás, alebo si skočte na jej FB stránku. Dúfam, že som Tami zastúpila zodpovedne a že ste to so mnou dali až do konca:) Nezostáva mi nič iné než Vám popriať krásny víkend!!!!

Starší článok Novší článok

 

Odporúčame